Ty Wishart: Vážím si důvěry od trenérů 

Ty Wishart: Vážím si důvěry od trenérů

12.10.2018 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Základem obrany Dynama v této sezoně je obránce Ty Wishart. Kanadský zadák odehrál v tomto ročníku již přes 216 minut a je tedy nejvytíženějším hráčem celé soutěže. Průměrně na zápas má na svém kontě 21 minut a 37 sekund.

AUKCE DRESŮ

„Jsem rád, že mám od trenérů důvěru a že mě využívají. To je právě to, proč hraji lední hokej. Každý chce být co nejvytíženější, chci být nápomocen týmu,“ řekl pardubický zadák, který v letošní sezoně nasbíral tři kladné body do hodnocení účasti na ledě.

V posledním utkání ve Zlíně odehrál 25 minut a 36 vteřin. Jedním z důvodů je zvýšená marodka a absence Marka Trončinského. „Je pro nás velkou ztrátu, že Marek je v trestu. Musíme všichni máknout, abychom jeho absenci zacelili,“ zamyslel se a pokračoval: „Na mně, Petrovi Čáslavovi nebo Rhettu Hollandovi a dalším leží větší díl zodpovědnosti za defenzívu týmu.“

Ty Wishart byl letos již třikrát úspěšným střelcem. Jednou se trefil v domácím duelu s Libercem, dvakrát s Chomutovem. „Nevím, zda jsem více sebevědomý na střílení, snažím se využívat každé příležitosti, mohu-li poslat kotouč na bránu. Naštěstí se mi třikrát zadařilo… Proti Liberci to byla velmi šťastná trefa, nikdy nevíte, kam může vystřelený kotouč propadnout,“ pousmál se.

Ve středu hrál v první obraně s Daniilem Miromanovem. „Daniil je výborný a má před sebou velkou budoucnost. Umí perfektně anglicky, čili naše komunikace na ledě je bezproblémová. Hraje se mi s ním skvěle,“ doplnil Ty Wishart.

Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Westminster Unternehmensgruppe
FERATT
Pardubický kraj
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři
 
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice
HC Energie Karlovy Vary