Ty Wishart: Vážím si důvěry od trenérů 

Ty Wishart: Vážím si důvěry od trenérů

12.10.2018 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Základem obrany Dynama v této sezoně je obránce Ty Wishart. Kanadský zadák odehrál v tomto ročníku již přes 216 minut a je tedy nejvytíženějším hráčem celé soutěže. Průměrně na zápas má na svém kontě 21 minut a 37 sekund.

ONLINE VSTUPENKY

„Jsem rád, že mám od trenérů důvěru a že mě využívají. To je právě to, proč hraji lední hokej. Každý chce být co nejvytíženější, chci být nápomocen týmu,“ řekl pardubický zadák, který v letošní sezoně nasbíral tři kladné body do hodnocení účasti na ledě.

V posledním utkání ve Zlíně odehrál 25 minut a 36 vteřin. Jedním z důvodů je zvýšená marodka a absence Marka Trončinského. „Je pro nás velkou ztrátu, že Marek je v trestu. Musíme všichni máknout, abychom jeho absenci zacelili,“ zamyslel se a pokračoval: „Na mně, Petrovi Čáslavovi nebo Rhettu Hollandovi a dalším leží větší díl zodpovědnosti za defenzívu týmu.“

Ty Wishart byl letos již třikrát úspěšným střelcem. Jednou se trefil v domácím duelu s Libercem, dvakrát s Chomutovem. „Nevím, zda jsem více sebevědomý na střílení, snažím se využívat každé příležitosti, mohu-li poslat kotouč na bránu. Naštěstí se mi třikrát zadařilo… Proti Liberci to byla velmi šťastná trefa, nikdy nevíte, kam může vystřelený kotouč propadnout,“ pousmál se.

Ve středu hrál v první obraně s Daniilem Miromanovem. „Daniil je výborný a má před sebou velkou budoucnost. Umí perfektně anglicky, čili naše komunikace na ledě je bezproblémová. Hraje se mi s ním skvěle,“ doplnil Ty Wishart.

Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři