26.02.2015
(HoH)

Pokazili jsme si to sami, ví Jiří Cetkovský

PARDUBICE — Po dvouzápasovém trestu se do zápasové sestavy A týmu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice vrátil urostlý útočník Jiří Cetkovský. Proti Karlovým Varům předvedl svůj důraz, vyrovnával na 1:1. Pardubice ale získaly ve veledůležitém utkání pouze bod.

Letošní statistiky Jiřího Cetkovského
Zápasy Góly Asistence Body +/− Tr. minuty
36 5 7 12 +1 117

„V situaci, ve které jsme, musí každý z nás odvést maximum toho, co umí,“ řekl útočník s číslem 94. Východočeši si sice připsali jeden bod, ale vzhledem k výhře Zlína nad Hradcem Králové vypadli z elitní šestky. O skóre je předehnala také Plzeň, Pardubice jsou nyní osmé.

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice dřeli proti Energii do úmoru. „Odvedli jsme dobrou práci, ale nejezdíme do brány, neděláme si tlak, nestřílíme. V této fázi, kdy jde o všechno, tak musíme udělat maximum,“ zdůraznil Jiří Cetkovský.

Pardubice přestřílely Karlovy Vary 38:23 díky zvýšené aktivitě ve druhé (15:7) a třetí třetině (12:4). „Třicet osm střel je prostě málo,“ vypálil a pokračoval: „Ať jich je třeba padesát osm ku dvaceti. My musíme hrát, vyhrávat a víc jít do střely a do gólmana.“

Oba vyhlíží puk… Dnes večer nám fanděte v dohrávce 16. kola @telh_cz proti @hcslavia! #SLAvPCE

Fotka zveřejněná uživatelem HC ČSOB Pojišťovna Pardubice (@hcpce),

Kdyby se měřil ice time v jednotlivých částech hrací plochy, Pardubice by dopadly dobře. Jenže góly se dávají hlavně z předbrankového prostoru. Hra nějak plyne. Musíme hrát jednodušeji, můžeme udělat jednu dvě kličky, ale pak je nutné to házet do brány,“ nechal se slyšet.

Pardubice poztrácely luxusní náskok na přímý postup do play off. Pardubický útočník zdůraznil, že se tým rozhodně nesebeuspokojil. „Je to o psychice. My dostaneme gól a vysypeme se. Nejsme schopni, co nám kouči řeknou za úkoly a místo toho tam bezhlavě lítáme. Takhle se hrát nedá,“ prohlásil Jiří Cetkovský.

„My teď musíme urvat dva zápasy a získat v nich co nejvíce bodů. Když to řeknu slušně, pokazili jsme si to my sami, měli jsme slušný náskok a ten jsme tak promrhali,“ uzavřel pardubický útočník.