07.03.2013
(HoH)

Pocity? V hlavě je prázdno, smutnil Martin Bartek

KLADNO — Střelecká převaha na kladenském zimním stadionu k ničemu nevedla. Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice prohráli v rozhodujícím utkání předkola play off České pojišťovny 0:1 a se sezonou se loučí.

Koncovka. To bylo nejčastěji skloňované slovo mezi pardubickými hokejisty. „Člověk se snaží, ale čím víc se snaží, tím méně těch gólů padá, a dnes jsme to názorně viděli. Bylo to o jednom gólu. Já trefil břevno, oni dali vzápětí gól a skončilo to, jak to skončilo,“ připomněl situaci ve druhé třetině pardubický útočník Martin Bartek.

Hlavně v prvních dvou třetinách měli Východočeši více ze hry, i po kladenském gólu se snažili, ale nešlo to. „Přeskakovaly nám tam puky, už to nebylo ono. Především se neprosadil náš první útok,“ smutnil pardubický forvard.

„Co jsem tak četl vyjádření Pavla Patery, tak o to jim šlo především, že se zaměří na nás. I tak jsme měli nějaké šance, ale bohužel… To nás nijak neomlouvá, moc nás mrzí, že jsme obrat nedokonali,“ pokračoval.

Odskakovaly nám puky, byli jsme pod tlakem

Martin Bartek vstřelil v této sezoně pětadvacet branek, proti Kladnu se v této sérii prosadil jednou. „Osobně bych si to bral, pokud bych byl tenista, ale to nejsem. Jsme tu jedno mužstvo, v němž mám svoji roli, kterou jsem nesplnil, ale nelze vše svalovat na jednoho člověka,“ řekl.

Martin Bartek

Statistika gólů Martina Barteka v Pardubicích

  • 2010/2011: 19 v základní části a 3 v play off
  • 2011/2012: 11 v základní části a 8 v play off
  • 2010/2011: 24 v základní části a 1 v play off

Poslední zápas v Kladně byl z pohledu Pardubic herně nejvydařenější. Východočeši soupeře přestříleli, a kdyby se měřil čas držení puku, tak by v této statistice vyhráli.

„Měli jsme nejvíc šancí. Přečíslení bylo hodně. Dal jsem břevno, byly tam další možnosti,“ podotkl pardubický hráč s číslem 18.

Tou možností myslel situaci ve 38. minutě, kdy dorážel kotouč do poloodkryté branky. Jenže rozhodčí zapískal a zákrok Kuchejdy neshledal jako nedovolený.

„Rozhodčí to ale předčasně odpískal a pak řekl Radovi Somíkovi: Chválabohu, že nebyl nakonec gól. To jsem nepochopil. Jednak tam byl na mě faul a zadruhé odpískali příliš brzy,“ poznamenal.

„Každý věří do poslední chvíle, ale oni to bránili, vyhazovali, ještě v sobě našli síly. My jsme se až na nájezd Pavla Brendla do ničeho nedostali. Ani v přesilovce, odskakovaly nám puky, už bylo vidět, že jsme byli trošku pod psychickým tlakem,“ doplnil Martin Bartek.