Petr Chaloupka se po jedenácti letech vrací do Pardubic 

Petr Chaloupka se po jedenácti letech vrací do Pardubic

31.01.2017 | Jan Hrabal

PARDUBICE — V závěru přestupního období získalo Dynamo další akvizici do své obrany. Červenobílou defenzívu vyztuží Petr Chaloupka, jenž prošel pardubickou mládeží, v ještě juniorské sezoně 2005/2006 si dokonce připsal start za A tým. Nyní hlásí svůj comeback do klubu, který jej vychoval do velkého hokeje, s Pardubicemi podepsal smlouvu do konce sezony s opcí do roku 2019.

ONLINE VSTUPENKY

„Petra bereme pro vyztužení naší defenzívy, myslíme si, že pro těžký závěr sezony nám může pomoci. Chybí nám v sestavě řízný a důrazný obránce, což Petr splňuje. Proto jsme se rozhodli pro jeho angažování. Pochází z našeho regionu, návrat do Pardubic je pro něj i srdeční záležitostí,“ řekl k transferu generální manažer Dušan Salfický.

Petr Chaloupka působil po odchodu z Pardubic před jedenácti lety ve Vrchlabí, odkud si jej vytáhla extraligová Mladá Boleslav, v letech 2014 až 2016 hrál za Litvínov, se kterým získal mistrovský titul. V této sezoně působil ve slovenském Popradu.

„Pro něj bude angažmá v Pardubicích psychickou vzpruhou. Po úspěšných letech v Mladé Boleslavi a Litvínově přišel pro něj ústup v tom, že hrál na Slovensku. Věřím, že hokej, který hrál zejména v Litvínově, nezapomněl a bude ho předvádět i u nás. Je šikovným obráncem, dokáže hrát důrazně dozadu, to je přesně to, co potřebujeme,“ doplnil šéf klubu.

V naší nejvyšší soutěži nastoupil Petr Chaloupka dohromady 222 utkáním, v nich vstřelil čtyři branky a přidal 26 asistencí. Ve statistice účasti na ledě má dvanáct kladných bodů. „Nabídka z Pardubic mě potěšila, vracím se do klubu, kterým jsem prošel, mám z toho upřímnou radost. Chci Dynamu maximálně pomoci, abychom zvládli závěr sezony,“ uvedl ke svému příchodu na východ Čech.

Petr Chaloupka

  • Post: obránce
  • Datum narození: 4. dubna 1986
  • Výška: 185 cm
  • Hmotnost: 81 kg
  • Držení hole: levé

Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři