Obranu Dynama vyztuží americký zadák Nicholas Schaus 

Obranu Dynama vyztuží americký zadák Nicholas Schaus

29.05.2016 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Hokejové Pardubice hlásí novou akvizici ve své defenzívě: tým Dynama získal do svých řad Nicholase Schause, kterého si do nově budovaného mužstva vyhlédl trenér Peter Draisaitl. Vedení klubu v čele s generálním manažerem se podařilo tohoto beka angažovat.

ONLINE VSTUPENKY

Nicholas Schaus pochází z Ameriky, hrál v USHL, ve které byl v roce 2006 vyhlášen nejlepším obráncem, když během sezony nasbíral 44 asistencí, a NCAA, v letech 2010 až 2013 v AHL, poté se přesunul do Evropy. V roce 2014 získal s norským Stavangerem Kontinentální pohár a titul norského mistra, v play off byl navíc vyhlášen nejlepším hráčem.

„Tým budujeme v úzké spolupráci s hlavním trenérem Peterem Draisaitlem, ten projevil přání Nicka získat. Jsem rád, že se nám tohoto hráče povedlo přivést,“ řekl k jeho příchodu generální manažer Pavel Rohlík.

Devětadvacetiletý obránce s pravým držením hole platí za ofenzivního beka s výborným bruslením, v minulé sezoně v dresu Innsbrucku nasbíral 33 kanadských bodů (12+21), ve svém týmu byl mezi zadáky nejproduktivnější.

Fotka zveřejněná uživatelem HC Dynamo Pardubice (@hcpce),

„Trenér Peter Draisaitl jej zná, je velmi pracovitým hokejistou, který je pozitivní do kabiny svým přístupem a povahou, to je pro nás zásadní,“ doplnil generální manažer Dynama na adresu nové tváře pardubické obrany, která v předminulé sezoně působila v německém Wolfsburgu, letošním soupeři Pardubic v hokejové Lize mistrů.

Nicholas Schaus není jediným zámořským hokejistou v kádru Dynama pro novou sezonu. Již na začátku minulé sezony přišel do Pardubic brankář Brandon Maxwell, který si svými výkony vybojoval post týmové jedničky. V první polovině května východočeský tým získal středního útočníka Justina Hodgmana, jenž působil v NHL i KHL.

Nicholas Schaus

  • Post: obránce
  • Datum narození: 3. července 1986
  • Výška: 180 cm
  • Hmotnost: 86 kg
  • Držení hole: pravé

Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři