Junior Karel Nedbal: Na takový gól nikdy nezapomenu 

Junior Karel Nedbal: Na takový gól nikdy nezapomenu

24.08.2014 | (HoH)

PARDUBICE — Také mládežnické zápasy přináší momenty, které se vidí třeba i jednou za deset sezon. Jeden takový mohli zhlédnout diváci sobotního juniorského utkání mezi Pardubicemi a Mladou Boleslaví. Východočeši duel urvali 4:3 v prodloužení, do kterého se vecpali gólem 0,2 vteřiny před koncem.

ONLINE VSTUPENKY
Elektronická aukce dresů

Mladá Boleslav ve velké hale ČEZ Areny třikrát vedla. „Nebylo to příjemné. Ale postupně jsme zlepšili hru a začali bojovat. Ke konci se k nám přiklonilo štěstíčko, povedlo se nám vyrovnat a v prodloužení dát vítězný gól,“ okomentoval nakonec vítězný duel obránce Karel Nedbal, který se narodil v Čáslavi, v minulé sezoně nastoupil k jedenácti utkáním za druholigový Kolín a mezi dospělými už vstřelil dvě branky.

Jeho moment přišel v úplném závěru základní hrací doby. Pardubice prohrávaly 2:3, zdálo se, že power play utne vyloučení Michala Petiry v čase 59:25. „Nebylo to nic příjemného, ale je to sport i to se stává. V oslabení jsme ještě s velkým štěstím gól dali, takže se ta blbá nálada přesunula vedle na střídačku,“ pousmál se.

„Mladá Boleslav protečovala puk do našeho pásma, já pro něj ještě jel a mezitím jsem se kouknul na čas. Bylo 4,7 vteřiny do konce, ale hosté se už radovali… Tak jsem to tam ještě zkusil napálit a najednou to tam spadlo. Po gólu jsem byl hodně překvapený, stejně jako všichni a měl jsem obrovskou radost,“ radostně vylíčil navždy zapamatovaný moment.

Neměl strach, že by gól padl po skončení základní hrací doby. „Bylo skutečně pár vteřin do závěrečné sirény, měli jsme oslabení a puk byl u nás. Myslím, že nikdo nečekal, že padne gól, ale hrát se má až do konce,“ nechal se slyšet juniorský zadák, který byl s A týmem na přátelském utkání v Olomouci. „S pukem jsem se otočil a vidím, jak se už kluci z Mladé Boleslavi radují. Na gólmana jsem přes ty všechny hráče a z takové dálky ani neviděl,“ rozesmál se.

Gólman Jan Růžička se v tu chvíli rozlítil, dostal dva osobní tresty. V prodloužení Pardubice dokonaly neskutečný obrat, když se ubránily mladoboleslavské přesilovce a samy naopak nabídnutou početní výhodu zužitkovaly zásluhou Martina Krajňáka. „Na takový zápas nezapomenu. Takhle vyrovnat a posléze otočit zápas se často nevidí. Tohle vám tam spadne jednou za život,“ uzavřel Karel Nedbal.

Související články
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři