13.12.2015
(HoH)

Jiří Cetkovský je připraven nastoupit za Dynamo

PARDUBICE — Ofenzívu Pardubic vyztuží v dnešním utkání s Plzní forvard Jiří Cetkovský. Hokejový klub Dynamo Pardubice jeho angažováním reaguje na zvýšený počet hráčů na marodce. Na ní jsou z útočníků aktuálně Jan Starý, Jakub Orsava a po zranění v Mladé Boleslavi na ni přibyl Daniel Voženílek.

„Jiří se sice nedostal do finálního kádru předchozích trenérů, neustále jsme jej ale sledovali. Byl jsem se osobně podívat na jeho zápasy, viděl jsem jej v posledním utkání v Prostějově. Zde se mu nyní velmi daří, prokazuje kvalitní výkonnost. Dohodli jsme se velmi rychle, Jirka na nabídku pro návrat reagoval, že je velmi rád, že může opět nastoupit za náš klub,“ uvedl generální manažer klubu Pavel Rohlík.

Jiří Cetkovský odehrál v naší nejvyšší soutěži dohromady 436 utkání, v nich vstřelil 75 branek a přidal 81 nahrávek. S Pardubicemi se v letech 2010 a 2012 radoval z mistrovských titulů. Letošní sezonu rozehrál v druholigovém Trutnově, záhy si jej ale vytáhl prvoligový Prostějov: v osmi zápasech vsítil tři góly a na dalších osm nahrál.

„Jirku jsem sledoval už v Trutnově, byl hodně dole. Řekl jsem mu, ať na sobě tvrdě pracuje, že věřím, že se ze třetí ligy dostane zpátky nahoru. Poslední zápasy v Prostějově to jen potvrzují. Původně jsem s ním počítal až v lednu, ale když jsem ho viděl v akci, věděl jsem, že už nyní nám může pomoci. Věřím, že mou důvěru nezklame, Jirka má pardubické srdce,“ pokračoval.

„Slibujeme si od něj zvýšení důrazu v našem útoku, moc dobře známe jeho silné stránky a chceme, aby je využil,“ doplnil šéf klubu s tím, že další případné pokračování vzájemné spolupráce bude v první řadě záviset na jeho výkonech.

Jiří Cetkovský

  • Post: útočník
  • Datum narození: 4. listopadu 1983
  • Výška: 197 cm
  • Hmotnost: 108 kg
  • Držení hole: levé