17.03.2015
(HoH)

Jiří Cetkovský jde do boje: Není čas na odpočívání!

PARDUBICE — Před třemi týdny utrpěl po srážce s Ryanem Hollwegem útočník HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Jiří Cetkovský otřes mozku. Už během předkola play off s Vítkovicemi se pokoušel vrátit do sestavy a pomoci týmu, nešlo to však.

Teď už je ale lépe… „Play off je play off. I s menšími újmami na zdraví se dá hrát. Je to jiná soutěž, jde o všechno. Není čas na nějaká odpočívání!“ řekl pardubický útočník, kterého zdobí vynikající parametry.

Hlavní trenér A týmu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Miloš Říha: „Jiří Cetkovský nám určitě pomůže – dává hře emoce, nedívá se, proti komu hraje, ale umí ho čistě srazit, je mu to jedno a to my potřebujeme. Máme obrovský respekt před dvěma hráči Litvínova a ti si s námi dělají, co chtějí. Nemůžeme jim nabízet, ať si dají gól a aby se nám ještě vysmáli.“

Jiří Cetkovský se vrátil do sestavy ihned jak to šlo, nastoupil do zápasů prvního, druhého a třetího předkola. „Rekonvalescenci po otřesu mozku jsem uspěchal během série s Vítkovicemi, tak se mi to ozvalo zase. Poslední trénink jsem absolvoval úplně naopak, cítím se sice unaveně, ale dobře,“ pokračoval.

Dosavadní průběh čtvrtfinálové série mohl sledovat pouze skrze televizní obrazovku. „Litvínov je technický tým, mají kluky, co umí zahrát také agresivně a do těla. Doufám, že pokud zítra nastoupím, tak nastolím nějaký řád, aby neměli čas a chuť chodit k nám do třetiny,“ nechal se slyšet Jiří Cetkovský.

Pardubičtí hokejisté v obou utkáních na Zimním stadionu Ivana Hlinky obdrželi po čtyřech branek a prohrávají tak v sérii 0:2 „To ale nic neznamená, hraje se na čtyři vítězná utkání,“ vypálil bez okolků.

„Každý zápas má šedesát minut a stalo se několikrát v historii, že tohle mančafty otočily a postoupit dál. Já věřím, že se nám to povede!“ pokračoval Jiří Cetkovský, s tím, že na zápas je soudě dle svých pocitů nachystán: „Když půjdu do zátěže a nebolí to, tak pak mohu říci, že jsem v pořádku.“