17.08.2017
Jan Hrabal

Ján Lašák ukončil aktivní hráčskou kariéru

PARDUBICE — V osmatřiceti letech se rozhodl uzavřít svou hráčskou hokejovou kroniku již bývalý brankář Ján Lašák. Slovenský reprezentant chytal v Pardubicích v letech 2004 až 2009 a pomohl východočeskému klubu k řadě úspěchů.

Ján Lašák, jenž v roce 2002 vychytal svojí zemi historický titul mistrů světa, se stane trenérem brankářů ve slovenské reprezentaci, pomáhat bude především s výchovou mladých gólmanů.

„Byly to pro mě dlouhé noci bez spánku, když jsem dostal nabídku od Mira Šatana (generálního manažera národního týmu). Nakonec jsem dospěl k rozhodnutí to přijmout. Lákalo mě pomoci, předat své zkušenosti, kterých mám hodně,“ uvedl na tiskové konferenci v Bratislavě.

„Mojí prioritou bude vychovávat mladé gólmany. V áčku ne, tam už brankáře nevychováte, takže mojí úlohou bude sledovat jejich formu a vytipovat vhodné adepty. Hlavní náplní však bude cestovat po Slovensku a vychovávat nastupují generaci,“ v krátkosti představil svou novou životní náplň.

Nové výzvy se Lašák rozhodně nebojí. „Cítím morální povinnost pomoct slovenskému hokeji, protože jsem byl jedním z iniciátorů změny. Dám tedy hlavu na špalek a uvidím, čeho dosáhnu,“ doplnil.

Zvolenský rodák je českým fanouškům hodně známý, polovinu kariéry strávil v extralize. Pět let působil v Pardubicích, poslední čtyři sezony v Liberci. Je dvojnásobným mistrem české extraligy s Pardubicemi v roce 2005 a s Libercem o dvanáct let později. Oběma klubům pomohl k titulům vicemistra.

V české nejvyšší soutěži odchytal dohromady 397 utkání (v Pardubicích 253) s průměrem 2,37 obdržené branky na zápas (2,49) a úspěšností zákroků 92,50 % (92,80 %).

Hokejový klub Dynamo Pardubice děkuje Jánu Lašákovi za odvedené služby a přeje vše dobré v nové životní etapě, hlavně pevné zdraví a potřebné štěstí.