15.12.2015
Jan Hrabal

Děkuji fanouškům za přijetí, vzkázal Jiří Cetkovský

PARDUBICE — Poprvé od konce minulé sezony oblékl znovu pardubický dres Jiří Cetkovský. Takřka dvoumetrový útočník se představil s netradičním číslem 22 a potěšil snaživým výkonem. „Návrat do Pardubic mi udělal velikou radost, jsem rád, že se Dynamo ozvalo,“ nechal se slyšet.

Comeback Jiřího Cetkovského na východ Čech se udál několik hodin před nedělním duelem. „Co jsem měl informace od pana Rohlíka, tak jsem měl hrát, ale vypadalo to, že to nedopadne. Nakonec se manažeři mezi sebou domluvili a v sobotu v deset večer se mi Dynamo ozvalo, že mohu jet sem,“ poznamenal Jiří Cetkovský.

„Přece jen jsem extraligu pár let, věděl jsem, co mohu od takového utkání očekávat. Každé střídání jsem se snažil odvádět maximum. Týmu se bohužel zápas nepovedl, prohráli jsme. Byl jsem rád, že fanoušci na mě nezanevřeli a vyvolávali moje jméno,“ pokračoval.

Právě fandové mu udělali obrovskou radost. Už na předzápasovém rozbruslení skandovali jeho jméno, to zopakovali několikrát během utkání. „Velmi mě to potěšilo. Jsem za to rád a chci jim i touto formou poděkovat,“ řekl Jiří Cetkovský.

Zkušený forvard se výrazně podepsal pod druhým gólem Dynama na začátku třetí třetiny. I díky němu se Tyler Redenbach radoval ze snížení na 2:3 z pohledu Pardubic. Bohužel bez konečného bodového úspěchu.

„Kouč mi řekl, že mám jít před bránu s tím, že gólman nesmí nic vidět. Tak jsem tam zaparkoval a splnil jsem to, co po mně chtěli. Tyler to trefil výborně, ale bohužel alespoň na vyrovnání jsme nedosáhli,“ poznamenal.

Ihned po skončení utkání se sbalil, aby se v pondělí hlásil v Prostějově, za který nastoupí v úterý a v pátek. „Vrátil jsem se do Prostějova po velmi dlouhé době, šel jsem tam ze druhé ligy a přiznejme si, že moje výsledky v Trutnově nebyly úplně optimální. Doufal jsem, že se tam nějak rozehraji. Kouč mě dal do první lajny, se spoluhráči jsme si sedli a řekli jsme si, jak budeme hrát. Vychází nám, všechno funguje v pohodě. To je velmi důležité,“ doplnil Jiří Cetkovský.