David Tomášek odchází do Finska, bude hrát za JYP Jyväskylä 

David Tomášek odchází do Finska, bude hrát za JYP Jyväskylä

15.04.2018 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Novou zahraniční výzvu se rozhodl přijmout útočník David Tomášek. Perspektivní centr odchází z Pardubic do finského klubu JYP Jyväskylä. Dvaadvacetiletý rodák z Prahy, který aktuálně bojuje v kádru české reprezentace o účast na květnovém mistrovství světa v Dánsku, uzavřel dle webu finského klubu, jenž vyhrál letošní Ligu mistrů, dvouletou smlouvu.

ONLINE VSTUPENKY

„David nás již s předstihem informoval o tom, že přijme zahraniční výzvu. Za tři roky odvedl pro náš klub mnoho cenné práce. Naše spolupráce byla oboustranně prospěšná, díky prostoru v Dynamu se probojoval i do reprezentace a získal nové angažmá v jedné z nejkvalitnějších soutěží na světě. Davidovi děkujeme za odvedené služby a přejeme mnoho štěstí v další kariéře,“ prohlásil předseda představenstva a generální manažer Dušan Salfický.

„Vždy jsem chtěl maximálně pomoci týmu, minulá sezona se nám v rámci možností povedla nejlépe. Jsem rád, že odcházím v pozitivním slova smyslu. Pardubicím nadále přeji to nejlepší, jsou hokejovým městem, věřím, že další roky budou úspěšné,“ řekl David Tomášek, jenž za pardubický klub odehrál 165 utkání včetně baráže, vstřelil v nich 40 branek a přidal 37 nahrávek.

V letošním ročníku zaznamenal 30 bodů, když k 13 gólům posbíral 17 asistencí. „Říkám si, kde jsem před třemi roky tady začal a na jaké pozici jsem skončil. Jako každý mladší hráč jsem si musel svůj prostor vybojovat. Trenérů se tady prostřídalo dost, pomohli mi, pak to vzalo rychlý spád, šancí hrát důležité momenty v prvních dvou lajnách přicházely a já si jich vážím. V pardubickém dresu se probojoval do reprezentace, moc si všeho vážím a docela rychle to celé uteklo. Jsem za to rád, jak jsem se třemi roky v Pardubicích naložil a opakuji, že jsem rád, že poslední sezona dopadla nejlépe,“ ohlédl se za svým působením v červenobílém dresu.

Příspěvek sdílený HC Dynamo Pardubice (@hcpce),

V tomto ročníku sehrál David Tomášek také zatím šest utkání za národní tým a zaznamenal čtyři body za dvě branky a dvě přihrávky. V reprezentaci debutoval 15. prosince 2016 na Channel One Cupu v duelu v Helsinkách s Finskem a při prohře 2:4 skóroval. Nyní už má na kontě devět utkání a pět bodů za tři góly a dvě přihrávky.

Do Dynama Tomášek přišel v roce 2015 po pětiletém působení v zámořských mládežnických soutěžích. Poslední dva roky v Severní Americe hrál v juniorské OHL za Belleville a připsal si ve 119 duelech 58 bodů za 26 branek a 32 asistencí. Ve dvou utkáních play off přidal dvě asistence.

Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři