25.08.2012
Jan Hrabal

Další výhra nad vikingem! Vladimír Sičák chválil důrazný začátek

PARDUBICE — 6:2 a 5:1. Jasným způsobem vyřídili hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice oba švédské soupeře v European Trophy. Po páteční výhře si Východočeši poradili i s Djurgårdenem, první třetinu vyhráli 3:0 a získali další tři body. „Začátek byl náš,“ chválil obránce Vladimír Sičák.

Téměř dva a půl tisíce diváků v pardubické ČEZ Areně vidělo důrazný nástup „Pardubáků“. V 9. minutě vedli 3:0. „Začali jsme důsledně už od úvodní minuty. První třetina vyzněla jasně v náš prospěch, přehrávali jsme je ve všech směrech. Škoda, že jsme potom trošku polevili,“ řekl pardubický obránce.

Od druhé třetiny nebyla pardubická převaha již tak dominantní. „Vzadu jsme se snažili hrát pořád stejně. Spíše to chtělo, aby útočníci více najížděli a my jim mohli dávat rychlé puky,“ poznamenal Vladimír Sičák.

„Hráči Brynäs nás skoro vůbec nedojížděli, spíš tahali puky do třetiny a to jim moc nevycházelo. Kluci z Djurgårdenu dohrávali souboje mnohem víc, takže to proti nim nebylo lehké,“ pokračoval ve svém ohlédnutí za dvojzápasem se švédskými mančafty.

Pardubičtí hokejisté po šestibodové injekci vystoupali na chvíli na první místo tabulky. Z něj je ale po výhře v Bernu sesadila Tappara Tampere. „Bylo by moc hezké se dostat na závěrečný turnaj do Vídně nebo Bratislavy a zahrát si finále. Ale na to nemyslíme, důležité bude zvládnout další duel s Libercem,“ řekl Vladimír Sičák.

Mančaft začal šlapat!

Tvořivý zadák si pochvaluje úroveň European Trophy. Ta prý překonává českou extraligu. „Já si myslím, že švédské a finské týmy jsou o něco lepší. Švédové hrají skvěle osobní obranu, Finové zas výborně bruslí. Musíme si na to trošku zvykat. Zvládli jsme všechny zápasy kromě prvního, takže myslím, že to bylo dobré,“ zamyslel se.

„První dva přípravné zápasy jsme nehráli vůbec dobře. Doma s Kladnem to byla doslova tragédie. Pak jsme se zvedli. Mančaft začal šlapat, k tomu nám vyšly přesilovky. Celkově rozhodly maličkosti,“ prohlásil Vladimír Sičák.

Pardubice se každopádně zvedají… „Vždycky trvá chvilku, než si to sedne. Všechno přijde s odehranými zápasy, proto to zezačátku moc nešlo,“ konstatoval v současnosti nejproduktivnější hokejista HC ČSOB Pojišťovna Pardubice v European Trophy. V dosavadních čtyřech odehraných zápasech získal čtyři kanadské body a šest kladných bodů do hodnocení účasti na ledě.

Další zápas čeká na pardubické hokejisty v pátek 31. srpna 2012 v České Třebové. Zde od 18.00 hodin přivítají Liberec. „Tam jsem nikdy nehrál. Doma je doma, ale děláme to pro fanoušky, tak snad jich přijde co nejvíce,“ doplnil Vladimír Sičák.