09.10.2021

Další domácí zápas! Dynamo přivítá Olomouc s Krejčím

Třetí utkání ze čtyřzápasové šňůry domácích duelů odehrají Pardubice proti Olomouci, za kterou hraje hvězdný centr David Krejčí. Naváže Dynamo na poslední čtyři vyhraná utkání a protáhne tak sérii? V pardubické enteria areně je úvodní buly naplánované na 19 hodin.

13. kolo: HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc - sleduj ONLINE

Stojí za připomenutí

• Dynamo střílí v průměru 3,55 gólů na utkání a je druhé, hosté naopak inkasují jen 2,22 gólů a patří jim v této statistice třetí místo.
  • Útočník Robert Říčka je společně s třineckým Růžičkou a budějovickým Gulašem nejlepším extraligovým střelcem.
  • Proti Beranům nastřílel Adam Musil hattrick a Anthony Camara nasbíral čtyři body (2 + 2).

Z kabiny Dynama

Dynamo si v úterním duelu lehce poradilo se Zlínem 5:1, když si utkání podmanila dvojice Adam Musil a Anthony Camara. Musil prolomil desetizápasové střelecké čekání a rozhodl rovnou hattrickem, Camara se trefil dvakrát a přidal dvě asistence, čímž si polepšil na sedm bodů.

Pardubický tým podporovaný fantastickými fanoušky bude usilovat o pátou výhru v řadě. „Uděláme všechno pro to, abychom získali tři body," velí Matej Paulovič. „Vítězství vyšším rozdílem nám větší klid na hokejky mohlo přinést proti Zlínu, ale teď začínáme od stavu 0:0. Ale těší mě, že máme natolik silné mužstvo, že jsme dokázali už několik zápasů otočit,“ dodává.

Pro úspěch bude určitě nutné pohlídat první olomouckou řadu s Davidem Krejčím. „Všichni jsme si vědomí, že si budeme muset dávat pozor na jejich první pětku, ale nemůžeme podcenit ani ostatní. S Olomoucí to bývají těžké zápasy, nemůžeme se přizpůsobit jejich hře, ale hrát tu naši a dát nějaké góly v první třetině,“ říká slovenský útočník.

Šestadvacetiletému Paulovičovi se proti Olomouci dlouhodobě daří a dokázal se proti ní trefit i v přípravě, sám to ale tak nevnímá a neohlíží se za tím: „Nějak to nevnímám, že se mi daří proti Olomouci a není to ani můj oblíbený tým. Jsou to s nimi vždy těžké zápasy. Nejlepší scénář by byl, kdybychom vyhráli první třetinu alespoň o dva góly a potom to nějak ubránit až do konce.“

Sestava HC Dynamo Pardubice z minulého utkání:

Frodl – Robertson, Nakládal, Mikuš, Zdráhal, Kolář, Hrádek, Vála – Paulovič, Poulíček, Blümel – Říčka, Cienciala, Rohlík – Musil, Kousal, Camara – Koffer, Herčík, Anděl.

Olomouc se zatím nachází v extraligové tabulce na slušném 8. místě, navíc mají odehráno oproti ostatním soupeřům jen 9 zápasů. V pátečním kole se v domácí aréně utkali Kohouti s tradičně silným Třincem a prohráli těsně 1:2. Jedinou branku vstřelil obránce Jan Ondrušek, v 53. minutě rozhodl Milan Doudera. Ke konci mohla Mora však srovnat, když hrála přesilovou hru, úspěch ale nepřinesla. „Z diváckého hlediska to byl určitě pěkný zápas. Hrálo se nahoru dolů. V první třetině jsme se pomaleji rozjížděli, ale od té druhé jsme měli lehčí převahu. Bohužel za stavu 1:1 jsme nedali ten rozdílový gól, proto Třinec vyhrál,“ hodnotil utkání Jan Knotek, který má v sezoně čtyři kanadské body.

„První třetina nebyla úplně stoprocentní, nicméně od té druhé jsme se začali zlepšovat. Nemůžeme hráčům vytknout, že by nehráli dobře. Byl to výborný výkon, jen jsme nedokázali využít naše přesilovky. Třinec je jedním z největších favoritů extraligy, nicméně my vždy chceme získat tři body. Soupeř ale hrál výborně dozadu, což nám určitě také moc nepomohlo,“ zhodnotil utkání trenér Jan Tomajko.

David Krejčí se sice bodově proti Ocelářům neprosadil, ale zejména jeho zásluhou zůstává Olomouc v popředí. Bývalá hvězda Bostonu se rozhodla vrátit do Olomouce a s dvanácti body (7 + 5) vévodí produktivitě svého mužstva, následována je Janem Káňou (10 bodů) a Jiřím Ondruškem (9 bodů). V bráně se o místo jedničky rve dvojice Jan Lukáš a nově příchozí Jakub Sedláček.

Hvězda v týmu soupeře:

David Krejčí. Rodák ze Šternberka se stal největším trhákem letošní sezony Tipsport extraligy, když se vrátil domů po 15 letech strávených v NHL v Bostonu Bruins, kde odehrál přes 1000 utkání (i s play off). Letos se mu daří pozvednout Olomouc, navíc sám má v 9 zápasech už 12 bodů (7 + 5) a ve statistice plus/minus se sedmi kladnými body se také drží v popředí. Během výluky NHL v sezoně 2012/2013 si zahrál v Pardubicích.

Sestava HC Olomouc z minulého utkání:

Lukáš – Ondrušek, Černý, Švrček, Škůrek, Řezníček, Dujsík, Rašner – Káňa, Krejčí, Kucsera – Olesz, Knotek, Navrátil – Klimek, Nahodil, Kunc – Strapáč, Kolouch, Bambula.

Další informace k utkání:

Před zápasem je možné se nechat zdarma otestovat na COVID před enteria arenou.

Představení soupeře

HC Olomouc

HC Olomouc

Oficiální název klubu: HC Olomouc, s. r. o.

V nejvyšší soutěži: od roku 1989 do roku 1997, od roku 2014
Názvy klubu: 1955 – Spartak Moravia Olomouc, 1958 – Moravia Olomouc, 1965 – TJ Moravia DS Olomouc, 1979 – TJ DS Olomouc, 1992 – HC Olomouc, 1997 – HC MBL Olomouc, 2001 – HC Olomouc

2020/2021 2 – 1 – 0 – 0 – 1 15:10 2:3 5:3 5:2 3:2P
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).