HC DYNAMO PARDUBICE
1973 1987 1989 2005 2010 2012
25.10.2018
Jan Hrabal

A tým Dynama přebírá Břetislav Kopřiva

PARDUBICE — Po čtyřech prohrách v řadě při celkovém skóre 5:23 se vedení hokejového klubu Dynamo Pardubice rozhodlo ke změně na postu hlavního trenéra. Miloše Holaně střídá Břetislav Kopřiva, asistentem zůstává Otakar Janecký. Oba trenéři vedli již čtvrteční trénink v ČSOB Pojišťovna ARENĚ.

Topstory video.

„Miloš Holaň převzal náš A tým v nelehké době, v předminulé sezoně jej pomohl se svými spolupracovníky zachránit v baráži, v minulé jej dovedl do čtvrtfinále play off. Miloš Holaň odvedl v Pardubicích velké penzum práce. Vedení klubu mu za něj děkuje, přeje mu mnoho úspěchů v další trenérské kariéře a v osobním životě,“ uvedl předseda představenstva a generální manažer Dušan Salfický.

Pardubice, jež mají odehráno o jedno utkání více, klesly v aktuální extraligové tabulce na dvanáctou pozici, ze třinácti zápasů mají na svém kontě stejný počet získaných bodů při skóre 28:47. „Hlavním důvodem tohoto kroku jsou neuspokojivé výsledky a herní projev A mužstva. Zvažovali jsme, jak mužstvo probudit. Chceme týmu změnou na postu hlavního trenéra dodat impulz a zastavit herní a výsledkový propad,“ uvedl šéf klubu s tím, že jmenování tandemu Břetislav Kopřiva – Otakar Janecký je dočasným řešením: „Z pozice sportovního manažera jim bude nápomocen Pavel Marek.“

Na trenérskou lavičku přichází pardubický rodák se spoustou zkušeností. „Břetislav Kopřiva má za sebou bohatou trenérskou kariéru. S mužstvem je od začátku minulé sezony, velmi dobře zná celý tým a může s ním hned pracovat bez nutnosti seznamování se s ním. S Pavlem Markem jsme přesvědčeni, že se v tuto chvíli jedná o nejlepší řešení pro Dynamo. Proto jsme se rozhodli oslovit právě jeho a děkuji mu, že tuhle výzvu přijal,“ doplnil Dušan Salfický.

„Vedení klubu děkuji za projevenou důvěru, vážím si této nabídky. Vnímám svůj úkol zodpovědně, naším společným cílem je co nejrychleji zlepšit herní projev mužstva. Prvním úkolem je zvládnout páteční derby v Hradci Králové a potěšit naše fanoušky,“ řekl po svém jmenování Břetislav Kopřiva.

Břetislav Kopřiva, jenž se narodil 30. září 1950, je zkušeným trenérem, který koučuje již třicet let. Českou nejvyšší licenci získal na Fakultě tělesné výchovy Univerzity Karlovy v Praze. Na svůj první výrazný trenérský úspěch dosáhl v roce 2002, kdy s národním týmem do osmnácti let získal z pozice hlavního trenéra ve spolupráci s Pavlem Markem bronzovou medaili na mistrovství světa. V roce 2005 dovedl juniorský tým Vsetína k zisku mistrovského titulu. V sezoně 2010/2011 se mohl s Třincem radovat z mistrovského titulu po boku současného sportovního manažera Dynama a o čtyři roky později dovedl jako hlavní trenér chomutovské Piráty do české nejvyšší soutěže.