Ladislav Lubina

Ladislav Lubina

Ladislav Lubina

Ladislav Lubina, který aktivně působil na nejvyšší hokejové úrovni přes dvacet let, se narodil 11. února 1967 ve Dvoře Králové nad Labem. V české a československé nejvyšší soutěži, kde nastoupil za Pardubice, Třinec a Jihlavu, odehrál 910 utkání. V nich patřil k nejzarputilejším a nejbojovnějším hráčům. Vynikal jako velmi pracovitý útočník, na ledě platil za velkého srdcaře, který nikdy nikomu nic nedaruje.

Prvně v nejvyšší soutěži nastoupil v sezoně 1984/1985, z předchozí sezony měl zkušenosti z mistrovství světa hráčů do osmnácti let. V sezoně 1986/1987, kdy byl na vojně v Dukle Jihlava, se zúčastnil juniorského mistrovství světa, jež se konalo na Slovensku. Zde zaznamenal čtyři branky. Ladislav Lubina nastoupil v československém dresu i na dvou předcházejících šampionátech juniorů.

Za reprezentaci nastoupil v roce 1992 na olympiádě v Albertville, startoval na čtyřech mistrovstvích světa (1990, 1991, 1992 a 1998) a Kanadském poháru v roce 1987. Po návratu do Pardubic se postupně vypracoval v jednoho z tahounů týmu, ve kterém patřil k oporám, na které bylo spolehnutí.

V sezoně 1990/1991 vyhrál soutěž o nejlepšího střelce československé ligy, když v padesáti zápasech nastřílel čtyřicet jedna branek. To je dnes téměř nevídaná porce! Po společenských změnách na počátku devadesátých let minulého století Ladislav Lubina odešel do zahraničí. Krátkou zkušenost má z finské nejvyšší soutěže, kde odehrál dvě utkání za Lahti, pak působil v Německu a Švýcarsku. Nadobro se do České republiky vrátil v létě 1995. Vyjma dvou sezon odehraných v Třinci strávil Ladislav Lubina zbytek své extraligové kariéry v Pardubicích, se kterými v sezoně 1988/1989 získal mistrovský titul.

Ladislav Lubina několikrát potěšil hokejové fanoušky pohlednými kousky, v sezoně 2002/2003 získal Zlatou helmu za nejkrásnější akci sezony v utkání 36. kola s Třincem, kdy v oslabení neskutečným způsobem obalamutil tři hráče soupeře a v pádu skóroval. Video z této akce si můžete prohlédnout na internetových stránkách Zlaté helmy.

Během své bohaté kariéry nastřílel 337 branek v naší nejvyšší soutěži, dalších pětadvacet přidal za československé a české národní mužstvo, s celkem 362 zásahy je členem Klubu ligových kanonýrů. Ladislav Lubina bavil publikum nejen na ledové ploše. Patřil v Pardubicích (když za ně hrál) k nejoblíbenějším hráčům, naopak u soupeřů byl často velmi nevábně přijímán.

Po skončení aktivní kariéry se dal na trenérskou dráhu. Nejprve působil v Chrudimi, kterou vytáhl mezi druholigovou elitu, v závěru listopadu 2007 se stal asistentem trenéra HC Moeller Pardubice, kde působil do srpna roku 2008. Na východ Čech se vrátil po angažmá v Kometě Brno a v sezoně 2011/2012 dovedl coby asistent Pavla Hynka hokejisty HC ČSOB Pojišťovna Pardubice k zisku šestého mistrovského titulu v dějinách klubu.

Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři