Junioři předvedli obrat i proti Vítkovicím

21.12.2017 | Adam Joska

PARDUBICE — Pardubičtí junioři se rozloučili s rokem 2017 vítězně, povedlo obratu s Třincem se jim povedlo otočit i utkání s Vítkovicemi, vrátili se tak zpět na vítěznou vlnu. Čtyři kanadské body za dva góly a dvě nahrávky zaznamenal Ondřej Matýs, gól a dvě asistence si připsal Václav Zídek a další přesné trefy přidali Veverka a Štěfka.

27. kolo, čtvrtek 21.12.2017 od 18:00 hodin, Tipsport arena

Vítkovice

Branky a nahrávky: 16:48 Matýs (Pochobradský, Zídek), 27:30 Matýs (Pochobradský, Zídek), 46:49 Zídek (Matýs, Zukal), 54:07 Veverka (Zukal, Matýs), 58:38 Štefka (Mert) – 5:50 Raška (Spratek, Zdeněk), 52:40 Blaško (Baláž, Toman). Rozhodčí: Wagner – Hejl, Jelínek. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 70. Střely na branku: 44:21. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.
Dynamo Pardubice: Jánský – Faltys, Javůrek, Jelínek, Mert, Pražák, Žouželka, Zukal – Černý, Dušek, Hoskovec, Koffer, Kubišta, Matýs, Petrus, Pochobradský, Štefka, Syrovec, Veverka, Zídek.
Vítkovice: Daňa – Ficek, Klus, Kučera, Kunc, Štěpánek, Zdeněk – Baláž, Beránek, Blaško, Dang, Fridrich, Gřesík, Klíma, Konečný, Peterka, Raška, Spratek, Toman.

Skóre mohl otevřít hned ve druhé minutě Beránek, jenže nevyužil chyby Syrovce, který nechal puk u vlastní modré, přestřelil totiž branku. Vítkovice vstřelily první branku zápasu na konci 6. minuty, hosté se vydali do rychlého útoku, který sice Dominik Raška svou první střelou nezakončil mezi tyče, ale na jeho dorážku už Jánský nestačil – 0:1. Do zajímavé šance na vyrovnání se dostali pardubičtí hokejisté, Zídek prošel mezi dvěma protihráči, nahrál na levou stranu Matýsovi, jehož přihrávka před odkrytou branku na Pochobradského neprošla. Hoskovec se dostal před Daňu, jenže na něj bekhendovým blafákem nevyzrál. O vyrovnání se postaral až v 17. minutě Ondřej Matýs, jenž dostal přihrávku od Pochobradského mezi kruhy a poslal kotouč přesně k pravé tyči – 1:1. V závěru třetiny si hosté mohli vzít vedení zpět na svou stranu, jenže Tomanovu střelu zápěstím Jánský vyrazil a Baláž už se k dorážce nedostal.

I o druhou přesnou trefu domácích se postaral Ondřej Matýs, ten se ujal puku po Pochobradském, mezi kruhy chvíli počkal se střelou a poté poslal puk po ledě k levé tyči – 2:1. V polovině zápasu ve vlastním oslabení po chybě obránců mířil v samostatném úniku na gólmana Hoskovec, který byl při zakončení faulován a bylo nařízeno trestné střílení. To však Hoskovec, který se snažil vymíchat brankáře Daňu, neproměnil.

Na začátku třetí dvacetiminutovky podržel Pardubice v oslabení brankář Jánský, který vychytal Blaška ve velké šance, když dal své betony všas k sobě. Po dalším ubráněném oslabení se předvedl parádní trefou ve 47. minutě Václav Zídek, jenž se trefil z levého kruhu přesně do vzdálenějšího rohu branky – 3:1. Vítkovice byly blízko snížení, když po zakončení Rašky chtěl dorážet puk do odkryté branky Peterka, jenže poslal kotouč ze vzduchu těsně nad. Z další akce už se hosté v 53. minutě prosadili, Toman našel svou přesnou nahrávkou z levé strany před brankovištěm číhajícího Jána Blaška, který z první propálil Jánského mezi betony - 3:2. O dvě minuty později přišla pardubická odpověď, z pravého kruhu se trefil přesně pod levou ruku Daňa Vojtěch Veverka – 4:2. Dvě a půl minuty před koncem hosté odvolali brankáře, jenže branku vstřelit nedokázali a minutu před koncem inkasovali. Mert od vlastní střídačky nahrál na druhou stranu před modrou Matěji Štěfkovi, jenž poslal kotouč přesně do odkryté branky Vítkovic – 5:2.

Vzájemné zápasy 2017/2018
12.8.17 Dynamo Pardubice – Vítkovice 3:0