4.2.2024

Dynamo se z Olomouce vrací bez bodu

Pardubičtí hokejisté prohráli v utkání 43. kola Tipsport extraligy na ledě Olomouce 1:2. Jediným úspěšným střelcem Dynama v zápase byl navrátilec do sestavy Tomáš Hyka. Premiéru v pardubickém dresu prožil na Hané brankář Dominik Pavlát.

Tipsport extraliga, 43. kolo, neděle 4.2.2024, Olomouc, Zimní stadion

Olomouc

2:1
1:0, 1:0, 0:1
Branky a nahrávky: 00:56 Nahodil (Bambula, Klimek; 5/5), 21:06 Sirota (Klimek, Rutar; 5/5) – 42:50 Hyka (Radil, Čerešňák; 5/5). Rozhodčí: Cabák, Stano – Rožánek, Axman. Diváci: 5265. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Střely na branku: 28:26 (13:6, 4:9, 11:11). Zblokované střely: 14:23. Hity: 3:4. Vhazování: 25:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Olomouc: Konrád – Ondrušek, Škůrek, Sirota, Rutar, Řezníček, Černý – Kunc, Macuh, Navrátil – Klimek, Nahodil, Bambula – Kusko, Knotek, Orsava – Menšík, Anděl, P. Musil.
Dynamo Pardubice: Pavlát – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek, Houdek – Kousal, Paulovič, Radil – Urban, A. Musil, Hyka – Mandát, Poulíček, Vondráček – Pochobradský, Zeman, Říčka.

Vůbec poprvé v sezoně Pardubice nebodovaly ve dvou po sobě jdoucích zápasech.

Dynamu v Olomouci nevyšly začátky první a druhé třetiny. Hanáci otevřeli skóre v 56. vteřině utkání, na 2:0 zvyšovali 66 sekund po startu druhé části.

Do sestavy se po zranění vrátil Adam Musil a po krátké nemoci Tomáš Hyka. Právě Hyčmen snižoval v úvodu třetí třetiny na rozdíl jedné branky.

Poprvé po středečním příchodu hájil pardubickou branku Dominik Pavlát. V zápase si připsal 25 úspěšných zákroků a v důležitých situacích udržel Dynamo ve hře o body.

Vít Černohous (HC Dynamo Pardubice): „Jednoznačné negativum dnes byly vstupy do třetin. Každopádně se dnes sluší pochválit Dominika Pavláta. Měl těžký první zápas a zvládl to dobře, což je důležité. Kluci to odmakali, co se týče nasazení, snahy a vůle, jim nemůžeme nic vyčíst. Je náročný program, což nás trošku doběhlo. Máme i nějaké marody, takže pauzu, která teď následuje, využijeme co nejlépe a vrátíme se do toho zase zpátky."