20.1.2023

Dynamo opět vládne východním Čechám! Hradec porazilo 4:1

Derby je podruhé v sezóně naše! Dynamo porazilo před vyprodanou enteria arenou Hradec Králové 4:1. Dvěma brankami se na tom podílel Tomáš Vondráček, po jedné trefě přidali Lukáš Sedlák a Matej Paulovič. Skvělým výkonem v brance se prezentoval Roman Will, který pochytal 26 střel Mountfieldu.

Tipsport extraliga, 39. kolo, pátek 20.1.2023, Pardubice, enteria arena

Mountfield HK

4:1
1:0, 1:0, 2:1
Branky a nahrávky: 19:47 Vondráček (Čerešňák; 5/4), 36:42 Vondráček (Poulíček; 4/5), 57:31 Sedlák (Hyka; 5/4), 59:55 Paulovič (5/5) – 53:32 R. Pavlík (Novák; 5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Klouček, Zíka. Diváci: 10194. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 26:27 (7:10, 7:6, 12:11). Zblokované střely: 8:23. Hity: 12:9. Vhazování: 31:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Bučko, Kolář, Hrádek – Cienciala, Sedlák, Hyka – Štetka, Zohorna, Radil – Paulovič, Poulíček, Zeman – Mandát, A. Musil, Vondráček.
Mountfield HK: Kiviaho – Jank, McCormack, Kalina, Ouellet-Blain, Rosandič, F. Pavlík, Marcel – Eberle, Cingel, Pilař – Perret, Lalancette, Jergl – R. Pavlík, Lev, Novák – Morong, Štohanzl, Lang.

První třetinu začalo Dynamo dobře a už po půl minutě hry navíc dostalo k dispozici přesilovou hru. V té však domácí hráči výrazněji neohrozili Kiviaha. Nevyužitou početní výhodu si poté připsali také hosté. První velkou gólovou příležitost tak nakonec přeci jen mělo Dynamo. Lukáš Sedlák s Tomášem Vondráčkem však nedokázali dotlačit kotouč za hradeckého brankáře.

Těžký zákrok následně musel předvést také Roman Will, proti kterému ujížděl po levé straně Jordann Perret. Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu, dokázalo Dynamo udeřit. V čase 19:47 využil přesilovou hru důrazný Tomáš Vondráček - 1:0.

Ve druhé třetině dokázali svěřenci trenéra Radima Rulíka i s pomocí horní tyčky ubránit dlouhé čtyřminutové oslabení, ve kterém navíc sami udeřili. Po pravém křídle pláchl Tomáš Vondráček, jehož střela zapadla přesně do levého horního rohu hradecké brány - 2:0.

Pro jednatřicetiletého útočníka šlo už o třináctý gól v oslabení v kariéře, čímž se v této statistice posunul na patnácté místo historických tabulek základní části extraligy.

Ve třetí třetině se dlouho bojovalo o každý centimetr ledu. Hradci se povedlo snížit v 54. minutě, kdy Romana Willa se štěstím překonal Radoval Pavlík - 2:1. Dynamo však následně uklidnil Lukáš Sedlák, který v čase 57:31 využil přesilovou hru a vstřelil důležitý třetí gól - 3:1.

Při hradecké hře bez brankáře poté přidal čtvrtý gól Matej Paulovič a v enterie arene mohly propuknout oslavy. Dynamo podruhé v sezóně porazilo Hradec Králové a kromě extraligové tabulky teď vládne i východním Čechám!

Marek Zadina (HC Dynamo Pardubice): „Viděli jsme velmi dobré utkání z obou stran. Bylo to nahoru dolů, mělo to parametry. Utkání rozhodly speciální týmy. Připravovali jsme se na hradecké přesilovky, protože jsme věděli, že je v poslední době Hradec hodně využíval. Důležité bylo, že jsme ubránili čtyřminutové oslabení, dali góly z početních výhod, což rozhodlo zápas. Kluci hráli velmi dobře a obětavě do obrany, byla tam spousta bloků. Chtěli vyhrát, šli si za tím a povedlo se to. Za ty tři body jsme strašně rádi."