7.1.2023

Dynamo B veze z Frýdku-Místku cenné tři body

Pardubice měly povedený vstup do zápasu, hned v prvním střídaní je poslal do vedení Rákos. Po vyrovnaní Rysů vrátili Dynamu ve třetí třetině vedení nové posily Bukač s Hruškou. Frýdek-Místek nic nevzdal a snížil, ale pardubičtí hokejisté udrželi cennou výhru, kterou pečetil do prázdné branky Svoboda.

Chance liga, 35. kolo, sobota 7.1.2023, Frýdek-Místek, Hala Polárka

Frýdek-Místek

2:4
1:1, 0:0, 1:3
Branky a nahrávky: 11:54 Kowalczyk (Svačina, Haas; 5/4), 51:32 A. Zeman (Kowalczyk, Haas; 5/4) – 00:33 Rákos (5/5), 40:27 Bukač (Urban, Svoboda; 5/4), 46:54 Hruška (Rákos, Hanousek; 4/3), 59:58 Svoboda (Hruška, Zdráhal; 5/5). Rozhodčí: Valenta, Petružálek – Veselý, Peluha. Diváci: 858. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:2. Střely na branku: 33:20 (14:11, 9:3, 10:6). Zblokované střely: 7:9. Vhazování: 32:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.
Frýdek-Místek: Mokry – Žůrek, Teper, Zeleňák, Kowalczyk, Sova, Kareš – Homola – Dostálek, A. Zeman, Svačina – Macháček, Vrdlovec, Doktor – Lyszczarczyk, Haas, Klimša – Geidl, Matěj, Ramik.
Dynamo Pardubice: Klouček – Bukač, Zdráhal, Chabada, Hanousek, Nedbal, Kaštánek, Kubíček – T. Zeman, Rákos, Rouha – Urban, Hruška, Svoboda – Kaplan, Kaut, Belluš – Rohlík, Machač, Lichtag.

Lepší vstup do zápasu měly Pardubice, Rysi ve vlastním obranném pásmu chybovali v rozehrávce a zkušený Daniel Rákos hrubku pohotově potrestal – 0:1. Na začátku dvanácté minuty Východočeši nabídli svému soupeři první přesilovou hru, Rysi se sice zpočátku nemohli dostat do přesilovkového postavení, ale jakmile se jim to povedlo, nabil Svačina na modré Danielu Kowalczykovi a ten vyrovnal na 1:1. Frýdek-Místek vyrovnání nakoplo k další aktivitě, své šance ale nedokázal proměnit. Příležitost na změnu skóre měli ještě před koncem první třetiny také hosté, Urban dostal zpětnou přihrávku, pálil však vedle Mokreho branky. Když pak své příležitosti neproměnili ještě Haas, Homola a na druhé straně Zdráhal, skončila úvodní dvacetiminutovka smírně 1:1.

Změny skóre se diváci po první změně stran nedočkali. Východočeši se mohli znovu vrátit do vedení v polovině základní hrací doby, kdy se po Svobodově přihrávce octil v šanci Urban, na gólmana Mokreho si ale hostující forvard nepřišel. Uspět nedokázal ani Hruška, který dostal ideální přihrávku do úniku. Šest minut před druhou sirénou šli domácí poprvé v zápase do čtyř, Dynamo však vyloučení ve druhé třetině nedokázalo potrestat a v závěru třetiny měli zajímavou šanci domácí, ale po Macháčkově přihrávce netrefil Łyszczarczyk prázdný kout Kloučkovy branky.

V přenesené početní výhodě z druhé části se Pardubice dokázaly prosadit, v čase 40:27 totiž zavezl puk do třetiny Urban, který jej následně předložil Danielu Bukačovi, a ten z mezikruží pálil přesně do levé šibenice – 1:2. Ve 45. minutě Łyszczarczyk pálil pouze do brankové konstrukce a o dvě minuty později Dynamo zužitkovalo početní převahu čtyři na tři zásluhou Jana Hrušky, který dostal ideální přihrávku a dokázal ji zužitkovat – 1:3. Devět minut před vypršením základní hrací doby se proti pravidlům provinil hostující Chabada. Rysi vycítili šanci a po třiatřiceti vteřinách hry to bylo rázem už jen o jednu branku. Kowalczyk pálil, brankáři Kloučkovi propadl puk mezi betony a Adam Zeman jej stačil před dotírajícími zadáky soupeře dorazit do prázdné branky – 2:3. V závěru se pokusili domácí o vyrovnání při hře bez brankáře, pardubičtí hokejisté situaci zvládli a dvě vteřiny před koncem pečetil výhru pardubického béčka střelou do prázdné brány Tomáš Svoboda – 2:4.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice: „Dneska rozhodovaly speciální týmy, obě mužstva si jimi pomohly. Nás nakopl první gól v první minutě, pak Frýdek vyrovnal v přesilovce. Ale pořád jsme pracovali, kluci šlapali, furt tam byla ta touha po vítězství. V naší situaci už teď potřebujeme každý zápas bodovat a takhle by to mělo vypadat i v těch dalších zápasech. Děkuji klukům do kabiny za vybojované tři body.“