24.10.2022

Pardubice B nezvládly utkání s Litoměřicemi

B tým Dynama bude chtít na utkání proti Stadionu rychle zapomenout. V Litoměřicích dvakrát rychle inkasoval a nepovedený začátek se s ním táhl po celý zápas, v němž pardubičtí hokejisté ani jednou nenašli střelecký recept na gólmana Krále.

Chance liga, 15. kolo, pondělí 24.10.2022, Litoměřice, Kalich Arena

Litoměřice

5:0
2:0, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 04:02 Guman (Válek, Jícha; 5/5), 05:12 Chlubna (Kuťák, Svoboda; 5/5), 20:30 Válek (Holý, Kuťák; 5/4), 31:30 Kracík (Procházka, Šedivý; 5/4), 49:42 Kracík (Válek, Guman; 5/5). Rozhodčí: Bejček, Kostourek – Belko, Baxa. Diváci: 1150. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. Střely na branku: 38:27 (12:10, 14:8, 12:9). Zblokované střely: 16:18. Vhazování: 27:39. Průběh utkání: 5:0.
Litoměřice: Král – Jebavý, Němec, Šedivý, Holý, Výtisk, Veber, Hampl – Válek, Jícha, Guman – Procházka, Kracík, Slavíček – Chlubna, Kuťák, Svoboda – Cikhart, Zabloudil, Gajda.
Dynamo Pardubice: Klouček (Nečas) – Bučko, Kulhánek, Kubíček, Zdráhal, Oliva, Drtina – Hajný – Rouha, Kaut, Urban – Endál, Rákos, Lichtag – Pavlata, Herčík, Půhoný – Turek, Zeman, Pochobradský.

Hned od začátku zápasu byly k vidění zajímavé šance. Nejprve prověřil dělovkou z pravého kruhu Kloučka Jícha, na druhé straně si brankáře Krále položil Půhoný, domácí obrana mu však nedovolila zakončit do prázdné branky. Skóre se poprvé měnilo v 5. minutě, kdy Jícha zavezl puk do pásma, nahrál ho k pravému mantinelu Válkovi a ten našel v mezikruží volného Tomáše Gumana, jenž pálil přesně do pravého horního rohu – 1:0. O sedmdesát vteřin později už domácí vedli o dvě branky, využili střídání Pardubic, na zadní mantinelu dojel puk Kuťák, který ho předložil před bránu Tomáši Chlubnovi a ten se nemýlil zakončením z první na zadní tyč – 2:0. Snížit mohl Rouha, jeho střela ale pouze orazítkovala pravou tyč litoměřické branky. Východočeši si v ofenzivě nedokázali výrazněji pomoci ani přesilovkami, které se už od první třetiny nedařily.

Stadionu se povedl i vstup do druhé dvacetiminutovky, ukázal svou výbornou úspěšnost početních výhod, když Lukáš Válek překonal Kloučka na konci přesilovky střelou z vrcholu pravého kruhu na bližší tyč – 3:0. I nadále měl pardubický brankář plné ruce práce, Jícha ve velké šanci minul odkrytou branku. Po konci přesilové hry domácích musel řešit další dvě slibné šance, vychytal jak Gajdu, tak Chlubnu. V polovině duelu Litoměřice zužitkovaly další početní výhodu, po vyhraném vhazování vybídl Procházka svou přízemní střelou k teči Jaroslava Kracíka – 4:0. Dvě a půl minuty před koncem naskočil z trestné lavice Oliva a při přečíslení dvou na jednoho připravil pozici pro zakončení pro Herčíka, ten však nastřelil jen brankovou konstrukci.

Pardubičtí trenéři sáhli před třetí periodou k výměně gólmanu, Milana Kloučka vystřídal v brankovišti Vojtěch Nečas. Dynamo vstoupilo do třetiny nabuzené a hned v první střídání měl velkou šanci Půhoný, který vystihl rozehrávku soupeře v jeho pásmu, ale Krále nepřekonal. Východočeši si vypracovali několik příležitostí a svou aktivitou si vysloužili i přesilovku, ani ta jim však ke gólu nepomohla. V 50. minutě se domácí prosadili po rychlé útoční akce, Válek vybojoval kotouč na zadním mantinelu a poslal ho před branku na volného Jaroslava Kracíka, jenž zužitkoval jeho přihrávku – 5:0. Čtyři minuty před koncem byl při snaze zakončit před Nečasem faulován Přemysl Svoboda, a tak bylo nařízeno trestné střílení. Toho se ujal sám faulovaný, na pardubického gólmana ale nevyzrál. Pardubice měly v závěru šanci alespoň zmírnit porážku do Litoměřic, v zakončení jim ale nebylo přáno a selhaly hned v několika zakončeních před brankou Krále, který tak uhájil čisté konto.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice B): „Zápas se nám vůbec nepovedl. Nevstoupili jsme do něj dobře, nepomohly nám přesilovky, inkasovali jsme dvakrát v oslabení a s naším štěstím bychom proti Litoměřicím nedali branku ani kdybychom na to měli 120 minut.“