7.12.2022

Dlouhé čekání na tři body prolomeno! Dynamo B o tři branky porazilo Litoměřice

Pardubický B tým se po téměř dvou měsících konečně dočkal plného bodového zisku. Navíc se doma bodovalo poprvé po čtyřech zápasech. Dlouho to proti Litoměřicím vypadalo vyrovnaně, ale shodně v 19. minutě udeřili Matýs s Patrikem Machačem a dodali Dynamu do šatny vedení o dva góly, které si už následně Pardubice po celý zápas bezpečně hlídaly. Další dvě branky přidali ve druhé třetině Rákos a ve třetí Vildumetz.

Chance liga, 28. kolo, středa 7.12.2022, Chrudim, Zimní stadion

Litoměřice

4:1
2:0, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 18:08 Matýs (5/5), 18:50 Machač (Belluš, Půhoný; 5/5), 24:14 Rákos (Lichtag, Zdráhal; 5/5), 42:34 Vildumetz (Lichtag, Hanousek; 5/4) – 29:09 Procházka (5/5). Rozhodčí: Micka, Mejzlík – Zídek, Dědek. Diváci: 244. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 14:32 (0:0, 10:17, 4:15). Zblokované střely: 3:15. Vhazování: 44:26. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Dynamo Pardubice: Klouček – Nedbal, Hanousek, Kubíček, Zdráhal, Chabada, Drtina – Matýs, Kaut, Vildumetz – Lichtag, Rákos, Zeman – Belluš, Machač, Půhoný – Kaplan, Herčík, Rouha.
Litoměřice: Král – Jebavý, Němec, Výtisk, Veber, Šedivý, Holý, Hampl – Válek, Jícha, Svoboda – Procházka, Kuťák, Slavíček – Ton, Kracík, Koláček – Cikhart, Vitouch, Gajda.

Dynamo mělo střelecky aktivní nástup do utkání proti Litoměřicím, ale největší gólovou šanci dostal v 5. minutě obránce Jakub Šedivý, který se objevil až v útočném pásmu u levého kruhu, odkud tvrdou střelou orazítkoval břevno brány. Následně pardubický brankář podržel svůj tým, když lapačkou zasáhl proti sólovému úniku Filipa Kuťáka. Po vypršení pardubického trestu několikrát dorážel na úrovni brankoviště Svoboda, ale Kloučkovi se s vypětím všech sil povedlo udržet puk před brankovou čárou. Když už to vypadalo, že v první třetině žádný gól nepadne, tak prolomil střeleckou smůlu domácích Ondřej Matýs, který schovanou střelou za clonou nedal Královi šanci k zásahu – 1:0. Trvalo to jen necelou minutu a Dynamo ještě před sirénou skóre navýšilo. Protiútok dva na jednoho ještě vylepšil nahrávkou Belluš na Patrika Machače, který našel mezeru mezi betony Krále a vstřelil svoji první branku v dresu Dynama – 2:0.

Pardubice v úvodu druhé třetiny svůj náskok ještě o gól vylepšily a velkou zásluhu na něm měl Daniel Rákos, který prokázal sílu v osobním souboji a po nahození se puk odrazil od bránícího hráče přímo do brány – 3:0. Litoměřice ale poté měly pasáž, kdy si vytvořily velký tlak, po kterém také po zásluze snížily. Chybná rozehrávka před bránou přistála přímo na holi Ondřeji Procházkovi, který si položil Kloučka na led a kličkou namířil puk k tyči – 3:1. Klouček předvedl ještě jeden fantastický zákrok, když natlačil beton k tyči a zachránil jistý gól. V přesilové hře si Dynamo vykombinovalo pozici k odskočení ve skóre, jenže Kautovu pobídku v ideální pozici u tyče Matýs minul.

Po Slavíčkově provinění se hned zkraje třetí třetiny prosadil Tomáš Vildumetz a uklidnil Dynamo čtvrtým gólem. Po přechodu pásma mu puk přiťukl Lichtag, před Králem puk zaplaval a skončil pod horní tyčí – 4:1. Ve vlastním oslabení mohl Jakub Lichtag využít zaváhání Krále, ale obránce mu skluzem zabránil zasunutí do prázdné brány. Pardubice to ale mrzet nemuselo, protože hosté se sice snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale obětavost domácích a skvělý Klouček už žádnou další velkou šanci nedovolili.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): „Dneska kluci podali výborný výkon a řekl bych, že jsme měli celý zápas pod kontrolou. Pomohli jsme si přesilovkou, ubránili jsme všechna oslabení a v každé třetině jsme vstřelili branku. Klobouk dolů před klukama, už tohle vítězství potřebovali. Teď je potřeba stejnou prací na to navázat.“