18.2.2023

Třetí domácí vítězství v řadě! Dynamo B se vrátilo na vítěznou vlnu proti Frýdku

Zaváhání z Kolína chtěli pardubičtí hokejisté napravit na domácím ledě, kde už dvakrát za sebou vyhráli. Dynamo bylo po celý zápas vždy alespoň o chvilku napřed před svým soupeřem. Třikrát vedlo, Frýdek-Místek se ale pokaždé dokázal do utkání vrátit. O bonusovém bodu musely rozhodnout nájezdy, ve kterých za Pardubice přesně mířili Rákos se Svobodou.

Chance liga, 48. kolo, sobota 18.2.2023, Chrudim, Zimní stadion

Frýdek-Místek

4:3sn
1:0, 1:2, 1:1 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 08:13 Hanousek (Mandát, Bučko; 5/4), 30:19 Lichtag (Hanousek, Bukač; 5/5), 46:15 Matys (Mandát, Rákos; 5/5), rozh. náj. Svoboda – 23:13 Haas (Vrdlovec, Havránek; 5/4), 31:25 Macháček (Sova, Zeman; 5/5), 48:35 Doktor (Zeman, Teper; 5/5). Rozhodčí: Svoboda, Čáp – Roischel, Bohuněk. Diváci: 425. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 38:20 (15:6, 12:5, 10:6). Zblokované střely: 19:9. Vhazování: 30:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3.
Dynamo Pardubice: Růžička (Nečas) – Bukač, Zdráhal, Bučko, Hanousek, Nedbal, Hrádek, Chabada – Matys, Rákos, Mandát – O. Rohlík, Hruška, Svoboda – Kaplan, M. Rohlík, Lichtag – M. Machač, P. Machač, Pochobradský.
Frýdek-Místek: Mokry – Žůrek, Teper, Havránek, Michálek, Sova, Adámek – Homola – Svačina, Zeman, Macháček – Doktor, Vrdlovec, Dostálek – Hotěk, Haas, Klimša – Geidl, Matěj, Ramik.

Dynamo vlétlo do dalšího domácího utkání opět ve velké aktivitě, když si už v prvních minutách vykoledovalo dvě přesilové hry. První sice zůstala nevyužita, druhá ale už vypadala mnohem lépe. Nejprve si Mandát narazil puk s Rákosem, ten ale skončil těsně vedle tyče. První branka padla z hole Tomáše Hanouska, jenž si od tyče trochu sjel ke středu a překvapil brankáře Mokreho, když mu přehodil beton – 1:0. Navyšovat mohl Martin Bučko, při střele se mu však bohužel připletl puk mezi brusle a vystřelit nedokázal. Při hře ve čtyřech aktivním forčekingem vynutil puk na obránci Jakub Lichtag, který se trochu v tísni hnal do zakončení a dobře mířená střela mířila těsně vedle horní tyče. V 16. minutě se Nico Geidl natlačit před Růžičku, byl ale už tak blízko, že mu bylo zakončení znemožněno. V poslední minutě ujel po levé straně Oskar Haas, který místo přihrávky střílel. Růžičku sice prostřelil mezi rukou a tělem, puk ale bránu minul.

Velká komplikace nastala pro Pardubice na začátku druhé třetiny, kdy musely jít do tří. Když už se zdálo, že dlouhé oslabení přežijí, tak se po Vrdlovcově nahození puk příznivě odrazil před Oskara Haase, který ho uklidil u tyče do brány – 1:1. Ve 31. minutě ale po delším tlaku v útočné třetině Dynamo znovu odskočilo do vedení. Nahození Bukače dokázal ze vzduchu tečovat mimo dosah Mokreho Jakub Lichtag – 2:1. Vedení ale trvalo sotva dvě minuty a hosté vyrovnali. Aleš Sova napálil ze slotu spojnici a puk po odrazu dosedl přesně na hůl Štěpána Macháčka, kterému ho stačilo zamést do brány – 2:2. Odpovědět mohl Tomáš Svoboda, ten ale nevyužil nabídky Ondřeje Rohlíka a šanci zahodil. Dvě minuty před druhou sirénou mohl Frýdek-Místek poprvé v utkání odskočit, ale akci překombinovali a puk zůstal Hrádkovi na hokejce.

Kromě dalšího oslabení na začátku třetí třetiny potkalo Dynamo i dočasné střídání brankářů, protože Jan Růžička musel vyřešit problém s odpadnutým nožem na brusli. Nečas však nemusel řešit nic těžkého. Ve 47. minutě se u mantinelu opřel do puku Ondřej Matýs a na první pohled ne příliš nebezpečná střela propadla Mokremu za záda – 3:2. Během oslabení ujel obraně Jan Hruška, sice se mu povedlo zakončit, ale po seknutí do hokejky to postrádalo přesnost i razanci. A na druhé straně ke konci trestu udeřili hosté a i potřetí srovnali krok. Puk z hole Jakuba Doktora přes těla hráčů zaplul Růžičkovi k zadní tyči – 3:3. Frýdečtí hokejisté mohli v 52. minutě odskočit, ale dorážka Pavla Matěje sice překonala brankáře, ale zamířila mimo tři tyče. Následně měli na holi branku také domácí. Jan Mandát si našel cestu do útočného pásma a jeho povedený bekhend do protipohybu těsně minul tyč, Mokry se mohl jen ohlédnout.

Prodloužení nabídlo spousto šancí na obou stranách. Bylo vidět, že oba týmy chtějí mít jasno. Růžička s Mokrym ale už za svá záda puk nepropustili. O bonusovém bodu rozhodl pro Pardubice v samostatných nájezdech Tomáš Svoboda.

Jan Starý (HC Dynamo Pardubice B): „Bylo to pro nás další důležité utkání. Jsme rádi, že jsme získali alespoň dva body. Určitě jsme chtěli za tři, ale Frýdek je kvalitní tým, takže nemůžeme čekat, že každého budeme lehce porážet. Chtěli jsme napravit, nechci říkat zaváhání, ale určitě jsme z Kolína chtěli body mít také. V té sestavě, ve které teď nastupujeme, bychom měli body sbírat, aby bylo co nejdříve rozhodnuto, což si všichni moc přejeme, protože určitě nechceme nastupovat do posledního zápasu, aby to nebylo rozhodnuté. Takže se snažíme dělat pro to vše, co se dá. Teď byl další důležitý krok získat body, to se nám povedlo. Ve středu máme další zápas. Doufám, že ho zvládneme za tři body a bude víceméně rozhodnuto.“