1.3.2023

Pardubice B berou z přestřelky s Draky bod

Hned první třetina posledního kola mezi Šumperkem a Pardubicemi nabídla divácky zajímavou podívanou, nabídla hned pět branek. Ve druhé části Dynamo vyrovnalo na 3:3, i po druhé dvacetiminutovce šli domácí do kabin s jednobrankovým vedením. V závěru základní hrací doby srovnal druhou trefou v zápase Zdráhal, v prodloužení získali druhý bod Draci.

Chance liga, 52. kolo, středa 1.3.2023, Šumperk, Škoda aréna

Šumperk

5:4p
3:2, 1:1, 0:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 02:00 Eliáš (Jouza, Mácha; 5/5), 03:24 Svoboda (Šuhaj, Jelínek; 5/5), 12:34 Průžek (Kunst, Bartoš; 5/5), 28:55 Žálčík (Bartoš; 5/5), 62:32 Šuhaj (3/3) – 11:07 P. Machač (Půhoný, Hanousek; 5/5), 19:38 Rohlík (Nedbal, Kaplan; 5/5), 24:19 Zdráhal (Půhoný, Kubíček; 5/5), 57:48 Zdráhal (Hanousek, Půhoný; 5/5). Rozhodčí: Vrba, Rapák – Hanzlík, Veselý. Diváci: 949. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Střely na branku: 33:50 (9:12, 12:16, 8:22). Zblokované střely: 4:6. Vhazování: 28:23. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.
Šumperk: Hamalčík – Eliáš, Kunst, Dudycha, Kadeřávek, Hrachovský – Průžek, Bartoš, Žálčík – Svoboda, Šuhaj, Jelínek – Mácha, Bernat, Jouza.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Bukač, Hanousek, Nedbal, Drtina, Kubíček, Zdráhal – Matys, Urban, Rouha – Kaplan, Rohlík, Lichtag – M. Machač, Zeman, Pochobradský – Kulhánek, P. Machač, Půhoný.

Hokejistům pardubického B týmu nevyšel vstup do posledního utkání sezony ideálně. V Šumperku inkasovali hned po dvou minutách, když se puk z pravé strany od bruslí odrazil mezi kruhy k osamocenému Filipu Eliášovi a ten ho poslal za brankáře Matěchu – 1:0. O 84 vteřin později už to bylo o dvě branky, Šuhajovu střelu od pravého mantinelu vyrazil pardubický brankář před sebe a z dorážky byl úspěšný zakončením pod ruku Matěj Svoboda – 2:0. Pardubice se však nepoložily a ve 12. minutě snížili, nahození od modré čáry od Pohonného tečoval za záda brankáře Patrik Machač – 2:1. Jenže o minutu později Draci využili chyby v obraně soupeře k tomu, aby si vzali svůj dvoubrankový náskok zpět. Po levé straně se dostal za obranu Dynama Jiří Průžek a zasunul kotouč mezi betony Matěchy – 3:1. Dvaadvacet vteřin před koncem třetiny Pardubice opět snížily, nahození Nedbala od modré Hamalčík vyrazil před sebe, kde číhal Miroslav Rohlík, který se mohl radovat ze své první trefy v Chance lize – 3:2.

V úvodu druhé části mohli hosté srovnat, jenže Lichtag promarnil velkou šanci, když před odkrytou brankou nedokázal usměrnit kotouč do sítě. Vyrovnání přišlo o dvě minuty později, parádní křiknou přihrávkou z pravé strany našel Půhoný před bránu si najíždějícího obránce Jana Zdráhala, který bekhendovou kličkou překonal Hamalčíka – 3:3. Nerozhodný stav nevydržel příliš dlouho, v polovině zápasu Bartoš zavezl puk do pásma, posunul ho na střed Lukáši Žálčíkovi, jenž střelou zápěstím prostřelil gólmana Matěchu – 4:3. O další vyrovnání se mohl postarat Urban, toho však v dobré příležitosti brankář vychytal betonem po dobrém přesunu.

Pardubičtí byli ve třetím dějství aktivnější a hnali se za vyrovnáním, Šumperk hrozil převážně z rychlých protiakcí, několikrát vytáhl dobrý zákrok gólman Matěcha. Velkou šanci měl nejprve před bránou Pochobradský, s jeho zakončením si Hamalčík poradil, stejně tak neinkasoval po samostatném úniku Michala Machače, který ale zakončoval po kličce těsně mimo. Pardubice neměly co ztratit, a tak sáhly ke hře bez brankáře, což se jim vyplatilo. Dvě minuty před koncem napřáhl ke střele od modré Jan Zdráhal, jehož tvrdá rána příklepem vymetla horní roh branky – 4:4.

Hned v úvodu prodloužení musel Matěcha vytáhnout skvělý zákrok proti Šuhajovi, který mohl hned z první akce rozhodnout. Šumperka získal bod navíc ve třetí minutě prodloužení, po chybě ve středním pásmu ujížděl sám na gólmana opět Vojtěch Šuhaj, který tentokrát už úspěšně zakončil mezi betony pardubického brankáře – 5:4.

Václav Baďouček (HC Dynamo Pardubice): „Utkání poznamenaly dva rychlé góly v úvodu. Rychle jsme prohrávali 0:2, ale v průběhu zápasu jsme vyrovnali na 3:3. Od poloviny duelu jsme prohrávali o gól, ale měli jsme spoustu šancí na to, abych utkání úplně obrátili v náš prospěch. Zase jsme však doplatili na neproduktivitu mladších hráčů a v prodloužení náš chyba na modré stála ten druhý bod.“