4.12.2022

Východočeská derby zatím patří domácím. Dynamo odjíždí z Hradce bez bodu

Dynamo nedokázalo navázat na první východočeské derby v letošní sezóně a z Hradce Králové odjíždí bez bodu. Mountfield byl v utkání střelecky aktivnější a ve druhé třetině se zaslouženě dostal do vedení. V závěrečné dvacetiminutovce poté třemi góly definitivně rozhodl o osudu utkání.

Tipsport extraliga, 26. kolo, neděle 4.12.2022, Hradec Králové, ČPP ARÉNA

Mountfield HK

4:0
0:0, 1:0, 3:0
Branky a nahrávky: 25:32 Cingel (Lalancette, McCormack; 5/5), 41:09 Zachar (Okuliar, Kalina; 5/5), 41:21 K. Klima (F. Pavlík, Jergl; 5/5), 53:31 Okuliar (McCormack, K. Klima; 5/4). Rozhodčí: Jeřábek, Stano – Rampír, Synek. Diváci: 6408. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 33:22 (13:7, 9:7, 11:8). Zblokované střely: 17:13. Hity: 7:7. Vhazování: 30:35. Průběh utkání: 4:0.
Mountfield HK: Kiviaho – Jank, McCormack, Kalina, Ouellet-Blain, Rosandič, F. Pavlík, Marcel – Cingel, Lalancette, Lev – R. Pavlík, Zachar, Okuliar – K. Klima, K. Klima, Jergl – Pilař, Štohanzl, Doležal.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Bučko, Hrádek – Kousal, Zohorna, Radil – Cienciala, A. Musil, Říčka – Paulovič, Poulíček, Koffer – Rouha, Rákos, Zeman.

Domácí Hradec Králové byl v úvodní třetině druhého východočeského derby aktivnější. Roman Will musel nejprve řešit příležitost Kevina Klímy a následně nebezpečný průnik Lva. Na druhé straně si připsal první nebezpečnější střelu Robert Kousal, který však Kiviaha z úhlu nepřekonal. V dobré pozici poté mohl do hradecké branky dorážet Říčkovu střelu Poulíček, v poslední chvíli však zhatil Dynamu gólovou radost domácí obránce, který zamezil Poulíčkovi v zakončení.

Nejdůležitější zákrok první třetiny pak předvedl Roman Will proti McCormackovi, jehož zakončení z bezprostřední blízkosti skončilo díky zákroku pardubického brankáře v rohu hřiště. Velkou příležitost následně promarnil také Tomáš Zohorna, který se dostal k odraženému puku a mířil sám na hradeckého brankáře, střelu mezi betony si však Kiviaho pohlídal.

Hned v úvodní minutě druhé třetiny se šikovně dostal před domácí branku Lukáš Radil, také jeho příležitost ale zůstala nevyužita. V přesilové hře se poté do dalších brankových příležitostí dostal Mountfield. Roman Will musel předvést důležité zákroky proti Jegrlovi a Zacharovi. Hradec se však nakonec přeci jen dostal do vedení. Lalancette našel přesnou přihrávkou mezi kruhy volného Lukáše Cingeľa, který střelou k pravé tyči prostřelil Willa - 1:0.

Také ve druhé přesilové hře Hradec zatlačil Dynamo a měl blízko k druhé brance v utkání. Těsně mimo pardubickou branku pálil Filip Pavlík, Lalancettovo zakončení Will vyrazil. Pouze svého spoluhráče před brankou poté pálil Klíma. Početní výhodu dostalo na konci druhé dvacetiminutovky také Dynamo. Košťálkovu i Říčkovu střelu však zvládl Kiviaho vyrazit.

Dynamo následně zažilo hororový start do třetí třetiny. Příliš mnoho prostoru nejprve dostal za obranou Marek Zachar, který povedenou kličkou překonal Willa podruhé - 2:0. O dvanáct vteřin později zvyšoval už na rozdíl tří branek u levé tyče nikým nehlídaný Kevin Klíma - 3:0. V následně přesilové hře Dynama mohl snížit Patrik Poulíček, v předbrankovém prostoru ale netrefil puk ideálně.

Utkání poté okořenila také bitka Ondřeje Vály s hradeckým Kevinem Klímou, ze které vyšel lépe obránce Dynama. Nepovedená třetí třetina následně pokračovala v pardubickém oslabení. V něm hradeckým hráčům vyšel tlak do brány a Oliver Okuliar dotlačil kotouč za bezmocného Willa počtvrté - 4:0.

Dynamo tak nenašlo recept na hradeckého Kiviaha a podruhé v řadě odchází ze zápasu bez bodu. Šanci vrátit se na vítěznou vlnu bude mít družina Radima Rulíka už v úterý 6.12. na domácím ledě proti Litvínovu.

Radim Rulík (HC Dynamo Pardubice): „Vítězství domácích je absolutně zasloužené, byli celý zápas lepší a k ničemu nás moc nepustili. Výborně bruslili a vytěžili z našich chyb na puku, hlavně před druhým a třetím gólem, které rozhodly."