6.12.2022

Dynamo znovu vynulovalo Litvínov! Po těsné výhře se vrací na první místo v tabulce

Návrat na čelo tabulky! Stejně jako v prvním vzájemném utkání v letošní sezóně, také tentokrát Dynamo nedovolilo Vervě ani branku, a po dvou porážkách v řadě bere tři body. Pod cennou výhru se osmnácti zákroky podepsal Roman Will, vítězný gól si připsal v přesilové hře David Cienciala.

Tipsport extraliga, 25. kolo, úterý 6.12.2022, Pardubice, enteria arena

1:0
0:0, 1:0, 0:0
Branky a nahrávky: 24:18 Cienciala (Dvořák; 5/4). Rozhodčí: Hejduk, Kika – Lučan, Kis. Diváci: 7568. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 23:18 (8:5, 8:6, 7:7). Zblokované střely: 16:10. Hity: 11:6. Vhazování: 40:32. Průběh utkání: 1:0.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Hrádek, Vála, Bučko, Chabada – Kousal, Zohorna, Radil – Cienciala, Poulíček, Paulovič – Říčka, A. Musil, Vondráček – T. Zeman, Rákos, Hyka.
Litvínov: Zajíček – Zile, D. Zeman, Freibergs, Strejček, Demel, Jaks, Šalda – Kudrna, Sukeľ, Abdul – Stránský, Estephan, Zdráhal – Straka, Gut, Hlava – Havelka, Jurčík, Zygmunt.

Opatrný úvod moc brankových příležitostí nenabídl. Do zajímavé střelecké pozice se v první polovině úvodní třetiny dostal na pardubické straně pouze Robert Říčka, kterému však střela z mezikruží nesedla. Na druhé straně nezakončil po zajímavém průniku Estephan. Na první vážnější příležitost si tak fanoušci museli počkat až do druhé poloviny první dvacetiminutovky.

Adam Musil se dostal ke kotouči před brankovištěm a jen těsně minul pravou tyč Zajíčkovy brány. Naopak na brankové konstrukci následně skončila dorážka Mateje Pauloviče. Na druhé straně měl Roman Will nejvíce práce v 15. minutě, Válovo zaváhaní v rozehrávce však dokázal povedeným zákrokem napravit.

Dynamu tak pomohla k vedení až přesilová hra na začátku druhé třetiny. Zacloněnou střelou přes obránce se prosadil David Cienciala a ukončil tak 121 minut a 24 vteřin trvající období Dynama bez vstřelené branky – 1:0. Na rozdíl dvou branek poté mohl zvýšit Peter Čeřešňák, který však před odkrytou brankou netrefil Radilovu přihrávku.

Dvěma skvělými zákroky následně podržel Dynamo Roman Will. Pardubický brankář nejprve lapačkou vychytal blafák unikajícího Petra Straky a poté také přečíslení dva na jednoho, po kterém zůstal Will ležet v brankovišti. Po přerušení však mohla pardubická opora pokračovat v zápase.

V první polovině třetí třetiny měl více ze hry Litvínov, který však nedokázal z tlaku v útočném pásmu vytěžit brankovou příležitost. Verva měla poté výhodu přesilové hry, tu však přerušil hned dvěma fauly obránce Jaks. Po návratu Bučka z trestné lavice tak hrálo Dynamo více než dvě minuty dlouhou přesilovou hru, ve které však šance Kousala a Hyky vychytal brankář Zajíček.

Dynamo v posledních minutách hlavně bránilo, mohlo se však spolehnout na skvěle chytajícího Romana Willa, který v oslabení pět minut před závěrečnou sirénou vychytal skvělým zákrokem lapačkou také tvrdou střelu Šaldy a poté také únik Zdráhala. K vyrovnání nevedla ani závěrečná hra bez brankáře a Dynamo se tak po dvou porážkách může opět radovat z výhry, která navíc vrací druhužinu Radima Rulíka na první místo v tabulce!

Marek Zadina (HC Dynamo Pardubice): „Po dvou porážkách jsme doma chtěli samozřejmě vyhrát. Zlepšili jsme se v defenzívě, podpořil nás výborný gólman, který chytil několik rozhodujících šancí. Bylo to ale vyrovnané utkání, na obou stranách nebylo tolik těch šancí. My jsme to odbojovali a jsme rádi, že jsme po dvou porážkách vyhráli."