28.2.2023

V Liberci rozhodovala třetí třetina. Dynamo podruhé v řadě padlo

Podruhé v řadě bez bodu. Dynamo si ze severu Čech veze porážku 1:5. V utkání byla stěžejní hlavně třetí třetina, ve které vstřelil Liberec trestal chyby Pardubic, vstřelil čtyři branky a definitivně rozhodl zápas. Jedinou pardubickou branku vstřelil na začátku druhé třetiny Lukáš Sedlák, který byl také vyhlášen nejlepším hráčem Dynama v zápase.

Tipsport extraliga, 50. kolo, úterý 28.2.2023, Liberec, Home Credit Arena

5:1
1:0, 0:1, 4:0
Branky a nahrávky: 09:31 Melancon (Birner; 5/4), 41:14 Faško-Rudáš (Balinskis, Najman; 5/4), 42:00 Birner (Ordoš, Filippi; 5/4), 43:49 Flynn (Melancon, Najman; 4/4), 54:03 Birner (Filippi, Melancon; 5/5) – 21:02 Sedlák (Košťálek, Cienciala; 5/4). Rozhodčí: Jeřábek, Pražák – Lhotský, Zíka. Diváci: 6023. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:1. Střely na branku: 24:22 (10:2, 5:10, 9:10). Zblokované střely: 15:30. Hity: 5:5. Vhazování: 32:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.
Bílí Tygři Liberec: Kváča – Balinskis, Nedomlel, Derner, Melancon, Ivan, Kolmann, Štibingr – Birner, Filippi, Faško-Rudáš – Frolík, Najman, Flynn – Ordoš, Šír, Rychlovský – Vlach, Dlouhý.
Dynamo Pardubice: Růžička – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Kolář – Cienciala, Sedlák, Hyka – Rohlík, Zohorna, Radil – Říčka, Poulíček, Paulovič – Mandát, A. Musil, Vondráček.

První třetina patřila domácímu Liberci. Už ve druhé minutě střílel od modré čáry Michal Ivan, jehož nahození bylo před Růžičkou tečováno a jen těsně minulo bránu. Jan Růžička poté několikrát podržel svůj tým, na přesilovkovou trefu T. J. Melancona byl však krátký. Kanadský obránce se prosadil zacloněnou střelou z pravého kruhu - 1:0. Také ve druhé početní výhodě byl pardubický soupeř nebezpečný. Z dobrých střeleckých pozic pálili Oscar Flynn, Tomáš Filippi a Michal Birner.

Druhou třetinu už se přidalo také Dynamo a zaslouženě tak srovnalo stav utkání. V přesilové hře vypálil od modré čáry Jan Košťálek, jehož střelu dorazil za Petra Kváču pozorný Lukáš Sedlák - 1:1. Pardubice vstřelená branka nakopla a už o pár minut později mohl přidat první útok vedoucí branku. Po Sedlákově akci se k puku dostal Tomáš Hyka, který jen těsně netrefil odkrytou část liberecké branky.

Třetí třetinu však začali Bílí Tygři skvěle. Už v čase 41:14 využil přesilovou hru pohotovou dorážkou Martin Faško-Rudáš a o půl minuty později navýšil liberecký náskok Michal Birner, který využil nepřehledné situace před Růžičkou - 3:1. Nepovedený vstup Dynama do třetí třetiny poté ještě v čase 43:39 potvrdil Oscar Flynn, který byl na konci liberecké kombinace a zvýšil už na 4:1.

Na konečných 5:1 poté ještě zvýšil druhou brankou v zápase Michal Birner. Dynamo tak podruhé v řadě odchází ze zápasu bez bodu. Šanci na nápravu bude mít už v pátek, kdy v posledním domácím utkání v sezóně hostí Litvínov.

Marek Zadina - asistent trenéra, HC Dynamo Pardubice: „Rozhodly přesilovky. Udělali jsme hloupé fauly a z přesilovek soupeře dostali 3 góly. Během krátké pasáže v úvodu třetí třetiny bylo rozhodnuto. Na druhou stranu musíme také víc chodit do brány při útočení a víc se prát o puky. Je jasné, že vždy se v průběhu sezony od podobných věcí trochu odchýlíte, ale my se k tomu rychle musíme vrátit. Pokud nedáváme hezké góly, tak musíme dávat ty upracované a těžké. I ty v play off platí a budou rozhodovat zápasy.”