27.10.2022

Třetí výhra v řadě! Dorostenci porazili Tábor

Pardubičtí dorostenci dokázali porazit Tábor jednoznačně 4:0 a připisují si třetí výhru v řadě. Vstup do utkání lépe zvládli domácí, avšak i přes množství šancí se dokázali prosadit až v samotném závěru třetiny. Prostřední část zápasu opět začalo lépe Dynamo, ale gólové skóre se nezměnilo. Závěrečná třetina byla ale úplně jiná. Pardubice se dostávaly více do zakončení, což se projevilo i na skóre.

Extraliga dorostu, 11. kolo, čtvrtek 27.10.2022, Pardubice, enteria arena

Tábor

4:0
1:0, 0:0, 3:0
Branky a nahrávky: 19:48 Lempach (Pilař, Kučera; 5/5), 45:07 Bartoň (Kantor, Turena; 5/5), 47:13 Drahoš (Korec; 5/5), 51:51 Drahoš (Bartoň; 5/5). Rozhodčí: Veinfurter – Kopecký, Hofman. Diváci: 60. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Střely na branku: 41:10. Průběh utkání: 4:0.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Křečan, Švec, Vápeník, Úlehla, Oliva, Šmerda, Kaštánek – Kučera, Bartoň, Korec, Pilař, Pražan, Lempach, Kantor, Drahoš, Turena, Joska.
Tábor: Wajtr – Kratochvíl, Bačo, Jaroš, Jirášek, Šťastný, Mrázek, Céza – Hlavín, Mohyla, Bouška, Pospíchal, Němeček, Eremiáš, Vlček, Dohnal, Suchan.

Dynamo vstoupilo do utkání aktivněji a již od úvodních vteřin udávalo tempo zápasu. První velkou šanci zápasu měl v páté minutě Korec, který zkusil využít špatného střídání hráčů Tábora, ale jeho střela na bližší tyč neprošla za záda Wajtra. Domácí měli poté několik přesilových her, které se jim však nepodařilo využít. Gólu jsme se však nakonec dočkali, když dokázal tlak v útočné třetině přeměnit v branku Štěpán Lempach, jež ustanovil konečné skóre po první třetině – 1:0.

Druhou třetinu začali také aktivněji domácí, když zkusil překvapivou střelu na bližší tyč Kantor. Tu si však Wajtr pohlídal a vyrazil puk betonem. Šanci na dvougólové vedení měl v třiatřicáté minutě Vápeník, který si sám najížděl na přihrávku Kučery, ale následnou střelu poslal mimo brankové ohrožení. V závěru třetiny si hosté vyzkoušeli přesilovou hru, ve které vyslali na branku Tuláčka dvě střely od modré, které pardubický gólman obě schoval do lapačky.

Závěrečnou dvacetiminutovku odšpuntoval v šestačtyřicáté minutě Šimon Bartoň, jež při akci dva na jednoho dostal přihrávku od Kantora a zakončil do odkryté branky – 2:0. Dvě minuty poté přišel další zářez Dynama. Do rychlého útoku se pustil Kodec a na poslední chvíli všiml volného Matěje Drahoše, který navýšil vedení Dynama - 3:0.

Závěrečnou tečku za utkáním udělal ve dvaapadesáté minutě opět Matěj Drahoš, potom co si převzal puk od Bartoně a zakončil nad beton Wajtra – 4:0. Dynamo si tak připisuje třetí výhru v řadě, naopak Tábor na svou první výhru v sezóně stále čeká.

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice): „S hrou jsme spokojení, samozřejmě nelíbí se nám, že se střelecky trápíme na jeden gól až do poloviny třetí třetiny. To bychom si představili při počtu šancí, které jsme si vypracovali jako pohodlnější průběh, ale budeme dělat co můžeme.“

Arpád Györi (HC Tábor): „Věděli jsme, že to budě těžký zápas, jelikož Pardubice hrají útočný hokej, ale myslím si, že jsme se úvodní dvě třetiny drželi, i když byly aktivnější. Mrzí mě ale, že nás zase srazí dvě individuální chyby. Neříkám, že bychom to uhráli, ale byly tam náznaky nějakého zlepšení. Každopádně když to nabídneme soupeři a nedáme gól tak nemůžeme vyhrávat.“