3.3.2023

Pardubičtí junioři padli po prodloužení proti Zlínu

Pardubičtí junioři přivítali na domácí půdě v rámci jednapadesátého kola juniorské Extraligy Zlín. Dynamo sice rychle vsítilo první branku, ale následné dvě chyby stáli Pardubice vedení. Druhou třetinu zahájili lépe hosté, kteří se dostali již do tříbrankového vedení, avšak podobně jako Zlín v úvodní třetině Pardubice dvěma góly srovnali gólový stav. Závěrečná dvacetiminutovka o vítězi nerozhodla, což se změnilo v prodloužení, kdy devět vteřin před koncem vsítil branku Zlín.

Extraliga juniorů, 51. kolo, pátek 3.3.2023, Pardubice, enteria arena

3:4p
1:2, 2:1, 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 01:07 Kalužík (Burda; 5/5), 29:20 Novotný (Kubíček, Tomas; 5/5), 35:30 Kalužík (Helikar, Koudelka; 5/5) – 10:17 Nábělek (5/5), 12:33 Frömel (Heš; 5/5), 27:30 Heš (Marek, Frömel; 5/5), 64:51 Laciga (Burian; 3/3). Rozhodčí: Svobodová, Kostourek – Hradil, Štěpánek. Diváci: 50. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Střely na branku: 32:42. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Vachun, Helikar, Hebek, Červenka, Tvrdík, Rájek, Koudelka – Pavlata, Tomas, Herčík, Kubíček, Fiala, Burda, Novotný, Kučera, Kalužík, Gromadzki.
Berani Zlín: Synek – Šišák, Burian, Nábělek, Hamrla, Špaňhel, Zavřel – Kaláč, Tomek, Pilát, Heš, Frömel, Marek, Matúšů, Chludil, Laciga, Čechmánek.

Dynamo vstoupilo bleskově do zápasu a již v druhé minutě otevřelo gólové skóre. Rychlá akce, kterou rozjel Burda se díky přesné přihrávkce dostala k hokejce Tadeáše Kalužíka, který rozvlnil síť Beranů - 1:0. Následně však Dynamo začalo chybovat v rozehrávkce, což v jedenácté minutě dokázal využít Patrik Nábělek, jenž vystihl pardubickou přihrávku a střelou nad beton Matěchy srovnal stav zápasu - 1:1. O dvě minuty později přišla další chybná přihrávka. Tentokrát vyústila v rychlou kombinaci Zlína, která se dostala až k levému kruhu, kde byl již připravený Šimon Frömel a zakončením pod břevno poslal Berany do vedení - 1:2.

Na začátku druhé dvacetiminutovky mohlo Dynamo vyrovnat, ale Tomas, který dostal přihrávku do prostoru mezikruží trefil pouze masku Synka. V osmadvacáté minutě našel Frömel najíždějícího si Marka, jenž adresoval přihrávku na Lukáše Heše, jehož střela zapadla za záda pardubického gólmana a znamenala již dvoubrankové vedení hostů - 1:3.

O necelé dvě minuty později však přišla odpověď ze strany domácích. Kuníčkovi se podařilo vystihnout přihrávku ve středním pásmu a rychlou přihrávkou našel Adama Novotného, jenž poslal puk za záda Synka - 2:3. Ke konci třetiny přišlo dokonce srovnání skóre. V šestatřicáté minutě Helikar našel u pravého mantinelu rozjetého Tadeáše Kalužíka, který projel přes obranu Beranů a střelou nad rameno zlínského gólmana srovnal - 3:3.

Poslední třetinu zápasu mohl rozhodnout Herčík, který se snažil natlačit před branku Zlína a překonat Synka, avšak nepodařilo se mu poslat puk mezi betony. V závěru zápasu měli oba celky spoustu šancí, ale nepodařilo se jim vsítit branku, a tak muselo přijít na řadu prodloužení, které rozhodlo o vítězi devět vteřin před koncem. Zlín vybojoval puk v obranném pásmu a dostal se do situace tři na jednoho, ve kterém Burian našel na levé straně Adama Lacigu, jenž střelou pod břevno rozhodl utkání ve prospěch hostů - 3:4.

Jiří Malinský (HC Dynamo Pardubice) - „Měli jsme velmi špatný úvod. Opět jsme nebyli v utkání hlavou, takže od toho se odvýjela celá první třetina. Poté nám hrozně dlouho trvalo, než jsme se dostali do nějakého tempa, ale utkání jsme dokázali dovést až do prodloužení a tam už jsme bohužel udělali chybu v útočném pásmu a dostali jsme branku. Celkově musím říct, že na to že bojujeme o play off, tak hlavy hráčů nejsou dobře nastavené a mrzí nás to, jelikož se blíží závěr sezóny a je to vrchol celého našeho snažení, a ten přístup by měl být úplně jiný.“

Luboš Jenáček (PSG Berani Zlín) - „Paradoxně celou sezónu hrajeme lépe venku a dneska jsme to potvrdili. Myslím si, že jsme odehráli dobré utkání na tři pětky, kluci byli v tempu, bruslili a troufnu si říct, že jsme dneska spíše bod ztratili, než dva získali. Vedli jsme 3:1, ale bohužel jsme to neudrželi, poté to bylo kdo z koho, protože šance byly na obou stranách. My jsme poté proměnili naší šanci v prodloužení a klukům děkuju za ten výkon, který byl podle mě dobrý.“