23.11.2021

Dynamo ve speciálním utkání neudrželo vedení a bere jen bod

Pardubičtí hokejisté v rámci 25. kola extraligy jasně přestříleli Liberec a ještě v poslední minutě zápasu vedli. Znovu však v domácím prostředí nedokázali udržet náskok a padli 2:3 po prodloužení. Za domácí tým se prosadili Musil a Hecl.

Tipsport extraliga, 25. kolo, úterý 23.11.2021, Pardubice, enteria arena

0:1, 1:0, 1:1 – 0:1
Branky a nahrávky: 35:21 Musil (Kousal), 43:47 Hecl (Paulovič, Mikuš) – 06:50 Ordoš (Filippi, Rosandič), 59:53 Gríger (Klapka, Klepiš). Rozhodčí: Jeřábek, Hradil – Lederer, Rožánek. Diváci: 5345. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:1. Střely na branku: 40:22 (12:3, 14:6, 13:8). Zblokované střely: 25:18. Hity: 12:7. Vhazování: 32:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2.
Dynamo Pardubice: Frodl – Mikuš, Nakládal, Vála, Košťálek, Robertson, Kolář, Hrádek – Paulovič, Poulíček, Blümel – Kousal, Musil, Hecl – Říčka, Cienciala – Koffer, Anděl, Rohlík.
Bílí Tygři Liberec: Kváča – Rosandič, Kolmann, Ivan, Melancon, Derner, Štibingr, Šedivý – Ordoš, Filippi, Gríger – Najman, Klepiš, Zachar – Vlach, Jelínek, Jiruš – Dlouhý, Šír, Klapka.

Do speciálního zápasu s názvem Dynamo děkuje vstoupili pardubičtí hokejisté s pozměněnou sestavou na všech postech a ve speciální sadě dresů.

Domácí začali tlačit soupeře ze severu už zkraje utkání v přesilové hře. Nicméně první branka utkání padla až v početní výhodě na druhé straně. Filippiho tečovanou střelu dorazil do odkryté branky Jan Ordoš – 0:1. Dynamo se rozhodně nepoložilo a v dalším střídání připravil aktivní Říčka rovnou dvě šance Ciencialovi. V početní výhodě na konci třetiny zamkli domácí hráči svého soupeře a hned několikrát vypálili na libereckou klec. Naopak na druhé straně zahrozil z ojedinělého brejku Gríger. Slovenský útočník v libereckých službách však svůj bekhendový blafák nedotáhl do zdárného konce.

V úvodu druhé třetiny poslala Hrádkova nepřesnost na útočné modré čáře do samostatného úniku Jelínka a svěřence Richarda Krále musela zachraňovat od druhého inkasovaného gólu levá tyč Frodlovy branky. Těsně před polovinou zápasu se už Bílí Tygři z druhé branky radovali, leč jen na pár vteřin. Branka byla okamžitě zrušena pro Ordošův faul na Frodla. Na druhé straně dal o sobě vědět v enteria aréně debutující Tomáš Urban, jehož pokus si v pohodě chytající Kváča našel. K vyrovnání se Dynamo přeci jen dostalo ještě před druhou pauzou a postaral se o něho Adam Musil, který měl proti bývalému týmu rozhodně zvýšenou motivaci – 1:1.

Hned v úvodu třetí třetiny nabídl přesilovou hru Dynamu hostující Vlach. Pardubičtí hráči zavřeli svého soupeře v pásmu a výsledkem toho byl obrat skóre z hole Marka Hecla – 2:1. Ve vlastním oslabení mohli rozdíl ve skóre zdvojnásobit Blümel s Poulíčkem, ale Kváča si s oběma pokusy poradil. Pozornost udržel i Dominik Frodl, když před ním vyplaval úplně osamocený Zachar a pálil do jeho vyrážečky. Sedm minut před koncem se Blümel s Poulíčkem znovu dostali před Kváču, ale reprezentačnímu křídlu nesedla nahrávka z hole staršího kolegy. Závěrečný tlak soupeře nakonec Dynamo nezvládlo a šest vteřin před koncem poslal zápas do prodloužení David Gríger – 2:2.

V prodloužení pohrdl dvěma šancemi Hecl. Nejprve šel sám na Kváču a v druhém případě nedokázal nasměrovat nahrávku Rohlíka do branky, a tak rozhodl dvaadvacet vteřin před nájezdy Tomáš Filippi – 2:3.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Těžko se mi to hodnotí. Z mého pohledu jsme byli celých šedesát minut lepší. Byli jsme aktivnější a měli jsme dobrý pohyb. Hráčům nemám co bych vytkl. Bylo tam dobré nasazení a dobře jsme i bruslili. Měli jsme využít víc přesilovek. Jestli se nepletu, tak jsme využili jen jednu, a to je málo. Šest vteřin před koncem dostaneme branku v situaci, kde možná šly ty kotouče zblokovat. Někteří hráči už tam byli dlouho, ale tohle musíme zvládat lépe. Ztratili jsme v posledních vteřinách hodně bodů. Dnes jsme si zasloužili vyhrát a jsme z toho nespokojeni.“

Patrik Augusta (Bílí Tygři Liberec): „Vzhledem k tomu, jak se utkání vyvíjelo, tak jsme s výsledkem spokojeni. Na konci jsme vyrovnali a v prodloužení jsme dokázali vyhrát. Myslím, že je to letos poprvé, kdy jsme získali bod navíc, což je pozitivní. Soupeř byl aktivnější a my jsme mu pomohli nedisciplinovaností. V takovém utkání nemůžeme dělat tolik faulů. Hráči utkání odbojovali a byli odměněni bodem navíc.“