7.12.2021

V souboji sousedů v tabulce slaví po nájezdech pardubické Dynamo!

V předehrávce 31. kola Tipsport extraligy bere pardubické Dynamo ze souboje dvou sousedů v tabulce dva body. Proti Plzni musely Pardubice hned dvakrát dotahovat nepříznivý stav, zásluhou gólu v power-play z čepele Jakuba Nakládala nakonec dostaly duel do prodloužení a následně i samostatných nájezdů. V nich se trefili hned tři exekutoři a po vítězném nájezdu Patrika Poulíčka oslavilo Dynamo výhru 4:3!

Tipsport extraliga, 31. kolo, úterý 7.12.2021, Pardubice, enteria arena

4:3sn
0:1, 1:1, 2:1 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 35:39 Poulíček (Blümel; 5/5), 52:05 Camara (Musil; 5/5), 59:17 Nakládal (Blümel, Paulovič; 5/5), 65:00 Poulíček – 19:37 Schleiss (Bulíř, Čerešňák; 5/3), 31:41 Bulíř (Schleiss, Budík; 5/5), 54:21 Kaňák (Dufek; 5/5). Rozhodčí: Hodek, Jeřábek – Gerát, Axman. Diváci: 1000. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 37:26 (6:10, 12:8, 17:5). Zblokované střely: 25:15. Hity: 11:6. Vhazování: 28:31. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3.
Dynamo Pardubice: Frodl – Mikuš, Nakládal, Vála, Košťálek, Kolář, Hrádek – Paulovič, Poulíček, Blümel – Kousal, Musil, Camara – Říčka, Cienciala, Hecl – Pochobradský, Anděl, Rohlík.
Plzeň: Svoboda – Kaňák, Čerešňák, Graňák, Jiříček, Kvasnička, Budík, Kremláček – Dzierkals, Mertl – Suchý, Bulíř, Schleiss – Blomstrand, Thorell, Lang – Malát, Přikryl.

Do utkání vstoupili lépe hokejisté Dynama, kteří již ve třetí minutě nevyužili slušnou příležitost, ale brankář Svoboda dokázal vzdorovat produktivním hráčům domácího týmu. Ještě více podržel Indiány gólman v dalším průběhu první třetiny, kdy lapil například samostatný únik Ondřeje Rohlíka, dorážka Pochobradského mířila pro změnu mimo.

Krušné chvíle pro Dynamo přišly v závěru úvodní dvacetiminutovky. Shodně s trestem pro Patrika Poulíčka přišlo napomenutí pro hráčskou lavici za nesportovní chování. Dvojnásobná přesilová hra Plzně přinesla první gólový moment utkání. Bulířovu střelu do betonu Dominika Frodla dorazil do odkryté klece Jan Schleiss, jenž poslal hosty dvaadvacet vteřin před koncem první třetiny do vedení - 0:1.

Vyrovnání Pardubic mohlo přijít poté, co při vlastním oslabení orazítkoval tyč plzeňské branky David Cienciala, následně nepomohla ani krátká přesilovka pět na tři. A tak se z ojedinělé akce prosadili hosté podruhé. Michal Bulíř dostal na pravé straně puk do jízdy a nadvakrát překonal Frodla podruhé - 0:2.

Pardubice se do hry vrátily kontaktní trefou ve druhé třetině. Střelu Jakuba Nakládala doráželi na brankovišti důrazní útočníci, úspěšný byl Patrik Poulíček, který ve 36. minutě vrátil Dynamo do hry. Vyrovnání měl na hokejce při samostatném úniku Paulovič, nechal ale vyniknout pouze Svobodu, obránce Jan Košťálek pro změnu pálil v úvodu třetího dějství nad branku.

Vysoce zredukovaný počet domácích fanoušků viděl vyrovnávací trefu Anthonyho Camary na začátku 53. minuty, když na brankovišti využil přesného pasu Adama Musila - 2:2! Radost ale Pardubicím příliš dlouho nevydržela. Dvě minuty po vyrovnávací trefě se pod horní tyčku Frodlovy branky trefil Lukáš Kaňák, který znovu přiblížil Západočechy k tříbodovému zisku - 2:3.

Ani v tomto případě se ale domácí hokejisté nevzdali a závěrečný drtivý tlak přetavili ve vyrovnávací branku z čepele Jakuba Nakládala, jenž 43 vteřin před závěrečnou sirénou srovnal na 3:3. O vítězi nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, z pardubické strany se prosadili Marek Hecl, Patrik Poulíček a David Cienciala, kteří se spolu s brankářem Frodlem přičinili o druhý bod pro Dynamo!

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): Řekl bych, že první třetina byla vyrovnaná. Byl tam zlomový faktor, že jsme nedali vyloženou šanci na 1:0, pak jsme měli oslabení ve třech a tam šla Plzeň do vedení, což jí samozřejmě hrálo do karet. Hráli velice dobře dozadu. Od druhé třetiny jsme se tlačili, vytvořili jsme si šance a přesilovky, které nám teda dneska bohužel vůbec nešly. Plzeň nás nepouštěla do nějakých kombinací, chtělo se asi více pouštět do střel. Ve druhé a třetí třetině jsme měli šancí dost, bohužel jsme nebyli schopni dát gól, dali jsme i břevno a potom jsme hned dostali na 2:3, což s námi mělo zamávat, ale tým jel dál a musím klukům poděkovat, protože to, co předvedli a odvedli ve třetí třetině, jak dřeli, tak jsme si určitě minimálně bod zasloužili. V prodloužení měla Plzeň šance, my jsme myslím nastřelili břevno, takže to bylo asi vyrovnané a rozhodly penalty, ve kterých jsme byli o kousek lepší.“

Miloš Říha (HC Škoda Plzeň): „Já si myslím, že jsme tady odehráli dneska velmi dobré utkání. Třikrát jsme vedli, což nám samozřejmě pomohlo. Škoda, že když jsme se dostali na 2:0, tak jsme měli ze hry více, měli jsme tam šance. Místo toho jsme dostali poměrně laciný gól. U gólu na 2:2 byla individuální chyba, což nás trochu poslalo dolů, nicméně si myslím, že jsme třetí třetinu bránili výborně. Myslím si, že domácí neměli šance, pak jsme si vedení na 3:2 vrátili rychle zpátky. Potom jsme se dostali pod tlak, soupeř nás zatlačil, měli jsme tam takové střídání, kdy jsme nebyli schopni vyhodit puk, i když jsme ho měli třikrát na hokejce a pod tlak jsme se dostali sami… Pak už to bylo vabank, byla tam diskutabilní situace u vyrovnání na 3:3. Je to škoda, že jsme vedení neudrželi. Hráli jsme hodně obětavě a kluci šli vítězství dneska naproti. V prodloužení jsme měli tři gólovky hned na začátku. Vzhledem k průběhu utkání asi zasloužená remíza a nájezdy bohužel nevyšly.“