22.12.2021

Dynamo osmou výhru v řadě nepřidalo, nestačilo na Kometu

Pardubičtí hokejisté prohráli v předehrávce 34. kola na ledě Komety Brno 3:4. Po výborné první třetině vedli svěřenci Richarda Krále díky trefám Kousala s Andělem 2:0. Ve druhé třetině domácí třemi góly stav utkání otočili, ale ještě před přestávkou srovnal Paulovič. Na rozhodující trefu Petra Holíka z 57. minuty už ale Dynamo nezareagovalo a z Brna odjíždí s prázdnou.

Tipsport extraliga, 34. kolo, středa 22.12.2021, Brno, DRFG arena

Kometa Brno

4:3
0:2, 3:1, 1:0
Branky a nahrávky: 20:07 Mueller (Gulaši; 4/5), 25:15 Tansey (Zaťovič, Holík; 5/5), 30:08 Mueller (Ďaloga, Holík; 5/5), 56:54 Holík (Zaťovič; 5/5) – 04:28 Kousal (Košťálek; 5/5), 5:51 Anděl (5/5), 36:30 Paulovič (Mikuš; 5/5) Rozhodčí: Hejduk, Ondráček – Brejcha, Malý. Vyloučení: 2:1. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 41:35 (15:15, 20:10, 6:10). Zblokované střely: 13:22. Hity: 5:2. Vhazování: 41:26. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Kometa Brno: Tomek – Bartejs, Ďaloga, Holland, Kučeřík, Roth, Gulaši, Tansey – Mueller, Holík, Zaťovič – Horký, Krištof, Šik – Vincour, Rákos, Pavlík – Šoustal, Dočekal, Meluzín.
Dynamo Pardubice: Frodl – Nakládal, Vála, Košťálek, Robertson, Zdráhal, Mikuš, Kaštánek – Cienciala, Poulíček, Říčka – Camara, Musil, Kousal – Blümel, Paulovič, Hecl – Rohlík, Roman, Anděl.

Dynamo v Brně nastoupilo téměř ve stejné sestavě jako ve včerejším zápase se Spartou. Týmu ze zdravotních důvodů chyběl Jan Kolář, jehož dnes nahradil jako sedmý obránce devatenáctiletý Vít Kaštánek.

Vstup do utkání se svěřencům Richarda Krále vydařil. Už v páté minutě se Dynamo dostalo do vedení. Jan Košťálek vystřelil z pravého kruhu, puk se od Tomka odrazil k Robertu Kousalovi, který bekhendem překonal brněnského brankáře poprvé – 0:1.

Netrvalo to ani minutu a půl a hosté přidali druhou branku. Robertson vypálil od modré čáry tvrdou střelu, Matěj Tomek ji neudržel a Lukáš Anděl vybojoval puk ve skrumáži před brankou, aby jej následně mohl do branky uklidit – 0:2.

Ve 12. minutě byl vyloučen Poulíček a Kometa měla možnost přesilové hry. Hned na jejím začátku měl největší šanci domácích v první třetině Mueller, ale jeho střelu Frodl chytil pravým betonem.

Možnost přesilové hry získaly také Pardubice. Před přestávkou byl vyloučen expardubický obránce Rhett Holland.

Část Hollandova trestu se přenesla do druhé třetiny, jenže místo toho, aby Dynamo zahrozilo, trefili se domácí v oslabení. Ihned po vyhraném úvodním buly vyslal Michal Gulaši dlouhou přihrávku na Petera Muellera, který přešel modrou čáru a z osy hřiště překonal Frodla – 1:2.

Kometu vstřelená branka nastartovala a v dalších minutách byla jednoznačně lepším týmem. Odměna přišla ve 26. minutě, kdy Zaťovič přihrál mezi obránci Kevinovi Tanseymu a brněnský obránce se z mezikruží trefil přesně – 2:2.

Od domácích to nebylo vše. Těsně po polovině zápasu vletěl do útočného pásma Marek Ďaloga, natlačil se před branku a volný kotouč, který po něm zůstal, dorazil mezi tři tyče Peter Mueller3:2.

Dynamo se po třech rychle inkasovaných brankách nevzdalo. V čase 36:30 dostal Matej Paulovič od Juraje Mikuše přihrávku na osu hřiště a střelou zápěstím do horního rohu srovnal na 3:3.

Ve třetí třetině už se hrál znovu vyrovnaný hokej. Ve 49. minutě ujeli sami na branku Hecl s Mikušem, prvně jmenovaný se rozhodl vystřelit, ale Tomka nepřekonal. O čtyři minuty později dostal od Pauloviče přihrávku do velké šance Matěj Blümel, ale domácí brankář předvedl výborný zákrok betonem.

V čase 56:54 se Kometa vrátila do vedení. Martin Zaťovič vyjel zpoza branky a perfektní zadovkou našel u druhé tyče úplně volného Petra Holíka, který měl jednoduchou práci – 4:3.

V závěru zápasu měl ještě šanci David Cienciala, ale Matěj Tomek už za svá záda žádný puk nepustil. Kometa na domácím ledě porazila Pardubice 4:3 a utnula vítěznou sérii Dynama, která se zastavila na čísle sedm.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice):„Měli jsme dobrý vstup do utkání, jeden náhodnější gól, druhý vybojovaný před brankou ze slotu. Bohužel vstup do druhé třetiny byl katastrofální. Nakopli jsme tím Kometu, která ten zápas otočila a šla do vedení 3:2. Vrátili jsme se naší přesilovkou, ve které sice ještě branka nepadla, ale v následujícím střídání jsme vyrovnali. Třetí třetina byla skoro jako hokej v play-off, my jsme měli své dvě vyložené šance, bohužel jsme je nedali. Kometa svoji proměnila a my jsme jí dali dárek k Vánocům."

Jiří Horáček (HC Kometa Brno):„Moc cenné vítězství, parádně uhraný zápas. Nebyla to jednoduchá výhra, museli jsme se vracet do zápasu za stavu 0:2, ale jsme všichni hrozně rádi, že jsme to zvládli a můžeme si teď v klidu užít Vánoce. Celá Kometa bychom chtěli všem fanouškům, sponzorům, lidem kteří nám drží palce, popřát ať si pár dní užijí v klidu a 26. prosince nás čeká další utkání, na které se připravíme, abychom byli úspěšní."