13.3.2021

Drama pokračuje! Energie po obratu v prodloužení snížila stav série

Třetí utkání předkola play off v Karlových Varech pardubickým hokejistům radost nepřineslo. Dynamo se sice dostalo do vedení zásluhou Patrika Poulíčka, Energie však dvě minuty před koncem stav utkání srovnala a v 78. minutě šťastnou brankou v prodloužení rozhodla o svém vítězství 2:1! Na programu tak bude již zítra čtvrtý zápas série, ve kterém bude chtít Dynamo proměnit druhý mečbol na postup do čtvrtfinále.

Tipsport extraliga, PR3, sobota 13.3.2021

Karlovy Vary

2:1p
0:0, 0:1, 1:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 57:58 Kohout (Flek, Rachůnek; 5/5), 77:21 Kohout 4/4 – 24:34 Poulíček (Blümel, Paulovič; 5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Veselý – Pešek, Malý. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 0. Střely na branku: 43.47 (10:15, 9:13, 14:6 – 9:13) Zblokované střely: 15:18. Hity: 11:5. Vhazování: 46:48. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Karlovy Vary: Novotný – Weinhold, Šenkeřík, Kowalczyk, Mikyska, Zábranský, Pulpán, Klejna – Rachůnek, Hladonik, Flek – Vondráček, Skuhravý, Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Mikúš, Šik.
Dynamo Pardubice: Klouček – Vála, Nakládal, Mikuš, Ďaloga, Kolář, Hrádek, Bučko – Paulovič, Poulíček, Blümel –Kousal, Zohorna, Camara – Horký, Roman, Rohlík – Pochobradský, Kratochvil, Kosticyn.

Třetí souboj série mezi Dynamem a Energií začalo velkou příležitostí domácích. V přečíslení dva na jednoho ale kličkou Kloučka nenachytal Skuhravý, který tak 1000. zápas v extralize gólem neoslavil. Na druhé straně mohl poprvé změnit stav Poulíček, na jeho ránu byl Novotný připraven. V polovině první periody po nebezpečné situaci došlo k potyčce před brankou Energie, na trestnou lavici zamířili Zábranský a Camara. Snížený počet hráčů na ledě nic neznamenal, až ve 14. minutě promarnil velkou příležitost Rachůnek, kterému v dobré pozici uskočil puk z hole. Ani další rány v úvodní dvacetiminutovce větší možnost nepřinesly, oba gólmani tak odcházeli do šaten s nulou v zádech.

Hned na začátku prostřední části si vysloužil dvouminutový trest pardubický kapitán Nakládal. Karlovy Vary hostující mužstvo ničím nepřekvapily, do velké šance se v první přesilovce zápasu nedostaly. Po nezdaru Západočechů přišel faul právě ze strany Energie a tačila půlminuta a poprvé se radovali hosté! Přihrávka Pauloviče skončila u Blümela, jenž našel před Novotným osamoceného Patrika Poulíčka, který usměrnil kotouč do odkryté branky – 0:1!

Poslední dějství hry rovněž nezačalo ofenzivní podívanou. Dynamo pokračovalo v opatrném stylu hry, a tak se ani jedno družstvo ke střeleckým pokusům nedostávalo. V 44. minutě mohl po chybě domácích navýšit vedení Dynama Camara, tváří v tvář ale Novotného nepřekonal, karlovarský brankář včas ukryl kotouč pod lapačku. Východočechům následně zatrnulo, Flek ujel Hrádkovi, objel hostující svatyni a chyběl mu jen kousek k tomu, aby vyrovnal na 1:1.

Energie si souvislý tlak vytvořila až v závěrečné přesilové hře, brankáře Kloučka v ní sice nepřekonala, jenže čtyři vteřiny po návratu vyloučeného Mikuše ideálně tečoval Flekovu střelu za záda pardubické opory Martin Kohout – 1:1! Další kvalitní příležitost Vondráčka si Milan Klouček již pohlídal a bylo tak jasné, že poprvé v předkole play off uvidíme prodloužení.

Prodloužení nabídlo oběma týmům řadu brankových příležitostí a přesilovou hru na každé straně, zápas nakonec rozhodla až 19. minuta prodloužení čtyři na čtyři. Autor vyrovnávací trefy Martin Kohout se natlačil za kotoučem do brankoviště, stáhl si rukavicí puk ze hřbetu Kloučkovy lapačky a následně ho dotlačil až do pardubické sítě. Videorozhodčí gól uznal, neuspěl ani trenér Richard Král se svojí coach callenge.

Zápas tak Energie Karlovy Vary vyhrály 2:1 a snížily tak stav série předkola play off na 1:2 ze svého pohledu.

Martin Pešout (HC Energie Karlovy Vary): „Měli jsme výborný vstup do utkání, ale potřetí v sérii se nám z toho nepodařilo vytěžit gól. Hlavně ve druhé třetině měly Pardubice několik dobrých šancí a nás zachránil brankář Novotný. Pro nás bylo dobré, že jsme celou sezonu ve třetích třetinách dokázali otáčet stavy, takže i když jsme prohrávali 0:2 na zápasy a 0:1, tak jsme věřili a myslím si, že jsme ve třetí části Dynamo přišpendlili k jejich bráně a vyrovnání si zasloužili. Prodloužení už bylo jen o štěstí."

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Podali jsme velmi dobrý výkon, byli jsme celý zápas lepší, ale neproměnili jsme šance. To, co nám tam padalo ve druhém zápase, to se dnes nedařilo.“