14.3.2021

Druhý mečbol proměněn! Dynamo porazilo Energii 5:1 a míří do čtvrtfinále

Série předkola play-off už se do Pardubic nevrátí! V emočně vypjatém a velice tvrdém zápase o tom rozhodla druhá třetina, ve které Dynamo zásluhou Poulíčka a Nakládala šlo do dvoubrankového vedení. Ve třetí třetině přidal důležitý třetí gól Kosticyn a po něm se ještě dvakrát prosadil Horký. Východočeši tak zvítězili ve čtvrtém zápase 5:1, celkově ovládli sérii 3:1 na zápasy a ve čtvrtfinále se utkají s Mladou Boleslaví.

Tipsport extraliga, PR4, neděle 14.3.2021

Karlovy Vary

1:5
0:0, 0:2, 1:3
Branky a nahrávky:54:45 Koblasa (5/5) - 32:45 Poulíček (Kolář; 4/4), 36:48 Nakládal (Kosticyn; 5/5), 42:10 Kosticyn (5/5), 51:37 Horký (Mikuš; 5/4), 52:07 Horký (Rohlík, Kolář; 5/5) . Rozhodčí: Lacina, Pražák – Ganger, Klouček. Vyloučení: 11:6, navíc Skuhravý (KVA) 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 0. Střely na branku: 30:35 (8:9, 15:9, 7:17). Zblokované střely: 12:16. Hity: 3:4. Vhazování: 27:41. Průběh utkání: 0:5, 1:5.
Karlovy Vary: Novotný – Weinhold, Šenkeřík, Kowalczyk, Mikyska, Zábranský, Pulpán, Klejna – Rachůnek, Hladonik, Flek – Vondráček, Skuhravý, Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Mikúš, Šik.
Dynamo Pardubice: Klouček – Mikuš, Ďaloga, Vála, Nakládal, Kolář, Hrádek, Bučko – Kousal, Zohorna, Camara – Paulovič, Poulíček, Blümel – Horký, Roman, Rohlík – Pochobradský, Kratochvil, Kosticyn.

Po opatrném úvodu zápasu dostaly první možnost otevřít skóre zápasu Karlovy Vary, když byl za podražení na trestnou lavici poslán Tomáš Zohorna. Energie se k zakončení dostala pouze jednou, za to však nebezpečně. Milan Klouček ale dokázal ucpat prostor u své pravé tyče a pokrýt Beránkovu šanci.

Přesilovou hru si zahrály také Pardubice, hned po buly ale mohl v oslabení skórovat Tomáš Vondráček, tváří v tvář Kloučka překonat nedokázal. Další velkou šanci na straně Energie měl Jiří Černoch, který přebruslil obránce a bekhendem zakončoval do horní poloviny brány, i tentokrát byl Klouček pozorný a vyrazil puk.

Do šancí se dostávalo i Dynamo. Patrik Poulíček nejdříve těsně vedle tečoval Blümelovu přihrávku a po něm ještě vyslal nebezpečnou střelu Matej Paulovič. Ačkoli v emotivní první třetině nebyl k vidění žádný gól, o šarvátky u obou branek nebyla nouze. Také proto rozhodčí v první periodě rozdali dvacet trestných minut.

Druhá třetina začala ve výrazně klidnějším tempu, než končila ta první. Byly to ale Karlovy Vary, kdo byl na začátku druhé části utkání aktivnější. Postupem času se hra vyrovnala a nebezpečný byl především první útok Dynama. Východočeši měli následně ve třicáté třetí minutě pouze tři vteřiny krátkou přesilovou hru a než se stihl vyloučený Pulpán vrátit do obrany, Dynamo už se radovalo. Jan Kolář si vzal puk po vyhraném buly a našel přesně Patrika Poulíčka, který překonal padajícího Filipa Novotného – 0:1.

A bylo to Dynamo, kdo přidal i druhý gól. Kosticyn nejdříve nepřekonal Novotného, dostal se ale k odraženému puku a našel přesně Jakuba Nakládala, který tvrdou střelou na vzdálenější tyč nedal Novotnému šanci – 0:2. Snížit mohl v úniku Beránek, ale Milan Klouček opět předvedl skvělý zákrok a hlavně díky němu šlo Dynamo do třetí třetiny s nulou v kolonce inkasovaných gólů.

Už po dvou minutách třetí třetiny to bylo o tři góly. Andrej Kosticyn zkušeně vystihl rozehrávku Západočechů a ukázkovou střelou z mezikruží překonal Novotného pod vyrážečku – 0:3. Energie se snažila snížit, svoji snahu však sama mařila fauly. Svoji frustraci proměnil Václav Skuhravý v pětiminutový a následný trest do konce utkání za seknutí mezi nohy.

Po něm ještě brankář Novotný několikrát sekl Zohornu a poslal Energii do tří. Svůj prohřešek poté zopakoval a prodloužil dvojnásobnou výhodu Dynama. Tu se podařilo proměnit Luboši Horkému, který využil skvělé nahrávky Mikuše a upravil skóre na 0:4. Stejný hráč se prosadil i o minutu později, kdy krásnou střelou nad vyrážečku přidal pátý gól 0:5!

Jeden gól přidaly také Karlovy Vary. Petr Koblasa vystihl rozehrávku Dynama a přesnou střelou upravil skóre na 1:5. To už nic nezměnilo na tom, že Dynamo vysoko vyhraje tento zápas a míří do čtvrtfinále. To začíná už ve čtvrtek, kdy se Východočeši představí na ledě Mladé Boleslavi.

* časy začátků zápasů budou upřesněny

Martin Pešout (HC Energie Karlovy Vary): „Jako každý zápas jsme měli dobrý vstup. Bohužel se nám nepovedlo z našich šancí dát gól a potom se nepovedla ani první přesilovka. Ve druhé třetině také byly situace, ze kterých jsme mohli dát gól, bohužel ty šance jsme celou sérii nedávali. Pak rozhodlo zbytečné vyloučení a bohužel naprosto zbytečný druhý gól a ještě zbytečnější třetí."

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Čekalo se na první gól, ten se podařilo dát nám a od té doby si myslím, že jsme zápas měli pod kontrolou. Domácí museli hru otevřít a my jsme dali další gól. Poté přišlo pětiminutové vyloučení a už bylo víceméně hotovo."