22.12.2020

Dynamo si pod stromeček nadělilo tři body za výhru nad Plzní

Již 28. kolo Tipsport extraligy nabídlo poslední zápas před Vánocemi proti silné Plzni. Předvánoční duel musel fanoušky Pardubic těšit. Již v prvních dvou třetinách si Dynamo vypracovalo dvoubrankové vedení, které ještě v závěrečném dějství vyšperkovalo dalšími dvěma góly. Výsledkem je vítězství 4:1, které je již páté v řadě!

Tipsport extraliga, 28. kolo, úterý 22.12.2020

4:1
1:0, 1:0, 2:1
Branky a nahrávky: 16:56 Mandát (Mikuš, Camara; 5/4), 29:07 Svačina (Ďaloga, Paulovič; 5/5), 42:57 Kusý (Mikuš, Zdráhal; 5/5), 54:34 Blümel (Anděl; 5/5) – 56:56 Gulaš (5/5). Rozhodčí: Veselý, Hejduk – Rampír, Špringl. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 0. Střely na branku: 26:32 (7:9, 12:9, 7:14). Zblokované střely: 12:20. Hity: 4:4. Vhazování: 36:26. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
Dynamo Pardubice: Kantor – Kolář, Nakládal, Zdráhal, Ďaloga, Hrádek, Vála, Mikuš – Kusý, Blümel, Poulíček – Mandát, Kousal, Camara – Svačina, Roman, Rohlík – Claireaux, Anděl, Paulovič.
Plzeň: Frodl – Čerešňák, Kaňák, Kvasnička, Vráblík, Stříteský, Lang, Houdek – Suchý, Kracík, Gulaš – Straka, Kodýtek, Pour – Eberle, Stach, Kantner – Slanina, Rob, Malát.

Pardubice hned na úvod zápasu musely čelit dvojitému oslabení. Tuto nevýhodu zvládly perfektně i díky několika skvělým zásahům brankáře Kantora. Oba týmy měly při hře 5 na 5 problém se udržet v útočném pásmu, převážně to znemožňovala přesnost přihrávek na obou stranách. Tři minuty před koncem první třetiny šly Pardubice do přesilovky. Ta se jim vyvedla náramně, pouhých sedm sekund trvalo, aby domácí dostali puk do branky. Nahození od modré čáry tečoval těsně před brankářem Jan Mandát, který tak otevřel skóre zápasu – 1:0!

Ve druhé dvacetiminutovce chtěly oba týmy vstřelit branku, už od začátku bylo vidět vysoké tempo a daleko více příležitostí než v první třetině. Po devíti minutách se pardubičtí hokejisté opět radovali. Rychlý protiútok Plzeňských ubránil parádně Marek Ďaloga, ihned založil útočnou akci, to však nebylo od tohoto obránce vše, nakonec ještě tentýž bojovník přihrál před prázdnou branku na Vladimíra Svačinu, jenž se nemýlil a navýšil náskok svého týmu – 2:0! Do posledního dějství tak šli plzeňští hokejisté s dvoubrankovým mankem.

Pardubice na nic nečekaly a po třech minutách na hrací ploše přidaly další branku. Nástřel Juraje Mikuše šikovně tečoval mezi nohy Dominika Frodla Denis Kusý – 3:0! Šest minut před koncem bylo prakticky po zápase. Matěj Blümel tentokrát překvapil brankáře Frodla, když vystřelil od pravého mantinelu a puk si ještě do vlastní sítě srazil právě zmiňovaný Frodl – 4:0! Plzeň o několik chvilek později ještě dokázala snížit, konkrétně to byl Milan Gulaš, který ze záporného úhlu překonal brankáře Kantora, ten si tak na první čisté konto v sezoně musí počkat – 4:1. Plzeň to ještě na závěr zkusila hrou bez brankáře, ale gól už to žádný nepřineslo, a tak zápas skončil tříbrankovým rozdílem 4:1 pro domácí Dynamo.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Podali jsme velice dobrý výkon. Na začátku zápasu nám nešly nohy, Plzeň byla lepší. Důležité bylo, že jsme ubránili dlouhé dvojnásobné oslabení, od půlky třetiny se hra vyrovnala a my měli více šancí. Ve druhé části jsme byli lepší, měli dobrý pohyb a vytvořili si další šance. V zápase jsme skvěle zahráli i oslabení, ubránili šest přesilovek Plzně a to vnímám jako další skvělou věc.“

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „Těžko na tomto utkání hledat pozitiva. Nezačali jsme špatně, ale nevyužili jsme přesilovku pět na tři a to nás položilo. Tahali jsme za kratší konec, vyhrál lepší tým. U nás vidím obrovský problém na buly, které prohráváme a pak logicky neustále sháníme puk. K velkým šancím jsme se dnes extra nedostali, takže vlastně ani moc nebylo z čeho dát gól.“