9.11.2020

Dynamo v Plzni dotahovalo, ale nakonec se Škodovkou padlo 2:5

Pondělní duel byl šancí na nápravu dojmu po nevydařeném utkání se Spartou. Ani proti Plzni se ale Dynamu bohužel bodovat nepodařilo. V první třetině držely Pardubice s Plzní krok, od druhé třetiny ale utkání bylo v režii domácího týmu, který vyhrál 5:2. Pardubickými střelci v zápase byli Robert Kousal a Vladimír Svačina.

Tipsport extraliga, 15. kolo, pondělí 9.11.2020

5:2
1:0, 3:1, 1:1
Branky a nahrávky: 1:47 Suchý (Kracík; 5/5), 23:48. Gulaš (Pour; 5/5), 27:29. Musil (Rob; 5/3), 32:00. Straka (Lang, Eberle; 4/5), 59:34. Straka; 6/5 – 26:29. Kousal (Blümel; 5/5), 48:47. Svačina (Blümel, Mikuš; 5/4). Rozhodčí: Pešina, Šindel – Brejcha, Gerát. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 0. Střely na branku: 25:28 (11:10, 10:8, 4:10). Zblokované střely: 11:7. Hity: 5:5. Vhazování: 28:38. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2. Hráči utkání: Petr Straka - Vladimír Svačina.
Plzeň: Frodl – Lang, Stříteský, Kvasnička, Čerešňák, Budík, Vráblík, L. Kaňák – Pour, Mertl, Gulaš – Stach, Musil, Rob – Kantner, Kracík, Suchý – Straka, Kodýtek, Eberle.
Dynamo Pardubice: Kantor – Mikuš, Bučko, Zacharčuk, Nakládal, Zdráhal, Holland, Vála – Mandát, Poulíček, Svačina – Blümel, Kousal, Tybor – Paulovič, Claireaux, Kusý – Machač, Anděl, Zeman.

Hned úvod utkání nabídl velké množství šancí. Nejprve se mohly Pardubice dostat do vedení, jenže Kusému se zapletl puk pod nohama a k zakončení se nedostal. O pár vteřin později naopak zaúřadovali domácí. V levém kruhu dostal příliš prostoru Filip Suchý, jenž si potáhl puk a přesně ho umístil mezi betony Pavla Kantora – 1:0. Pardubice se nadále snažily aktivitou vstřelit branku. Od mantinelu obdržel kotouč Mandát, střelou z první ale netrefil bránu. Ve 14. minutě mělo Dynamo štěstí, když tvrdá střela Kracíka jen orazítkovala břevno Kantorovy brány.

I ve druhé třetině měli hosté slušný nástup, po deseti vteřinách se po rychlé souhře dostal ke střele Vladimír Svačina, jeho pokus těsně minul pravou tyč. Poté na modré čáře uskočil obránci Plzně puk, do rychlého protiútoku mířil Radoslav Tybor, který bekhendovou kličku nedotáhl do zdárné koncovky.

Do šance se dostala několikrát i Plzeň. Nejprve Mertl akci překombinoval, když hledal před prázdnou bránou ještě volného spoluhráče. Ve 24. minutě se už domácí celek mohl radovat podruhé!

Po obkroužení Kantorovy brány se střelou do protipohybu trefil Milan Gulaš, který byl během zakončení zcela nehlídaný – 2:0. Dvougólové vedení Plzně ale netrvalo příliš dlouho, ve 27. minutě skvěle Blümel vybojoval puk a následně jej předložil Robertu Kousalovi, který puk umístil nechytatelně pod břevno – 2:1.

V následující početní výhodě Plzně pět na tři se od modré čáry příklepem trefil Pavel Musil a domácí tým odskočil opět do dvoubrankového náskoku – 3:1. Velmi ofenzivní duel pokračoval. Patrik Poulíček se uvolnil a od mantinelu trefil tyč za zády Dominika Frodla, skóre se tentokrát nemění.

Škoda Plzeň ve 33. minutě vsítila již čtvrtý gól. Na Langovu nahrávku si najel Petr Straka, který svoji tvrdou střelu umístil za záda Kantora – 4:1. Po vyloučení Stěpana Zacharčuka opět pálil ze stejného místa v přesilové hře, tentokrát ale branku netrefil.

Třetí třetina začala naopak v poklidném tempu. Do první příležitosti se dostal Radoslav Tybor, jehož bekhendové nahození ale Frodl bez problémů lapil. Pardubice opět snižují, v přesilové hře se po vydařené kombinaci trefil Vladimír Svačina – 4:2.

Po špatném střídání se v poslední pětiminutovce dostal ke střele Milan Gulaš, Kantorovu branku ale naštěstí pro Dynamo netrefil. Pardubice se ještě snažily při power-play snížit, to se nepodařilo a skórovala naopak Plzeň. Puk do prázdné brány dovezl Petr Straka – 5:2.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „Já bych se k průběhu zápasu ani tolik nevyjadřoval. Jenom bych chtěl říct, že musí být složité, když se vžiju do hlav hráčů, hrát tady v těch podmínkách – bez lidí, navíc večer. Je těžké se na to připravit. A k zápasu - získali jsme skvělé tři body, využíváme toho, že jsme v posledních zápasech produktivní. Čtyři nebo pět gólů v zápase by mělo na body stačit, a to je skvělé. Znovu bych rád pochválil Dominika Frodla, protože naši defenzivní hru drží od úplného začátku.“

Milan Razým (HC Dynamo Pardubice): „Pro nás to bylo dost nešťastné utkání. Po tom debaklu na Spartě a hodně špatném výkonu jsme si říkali, že musíme hrát úplně jinak, změnit přístup k zápasu, což myslím, že kluci ukázali. Sehráli jsme vyrovnanou první třetinu s favorizovanými domácími, i když jsme v úvodu dostali nešťastný gól, tak ve druhé třetině jsme vyhodili kotouč třikrát přes plexisklo a kvůli tomu jsme pykali, když nám soupeř opět odskočil. Nicméně když jsme ubránili další oslabení, tak jsme ze šance trefili pouze tyčku. Domácí přidali čtvrtý gól a tam už zápas rozhodli. My jsme zbraně ale nesložili a v přesilové hře se nám podařilo snížit, ale do žádných velkých šancí nás už potom domácí nepouštěli a ty, co jsme měli nám v průběhu utkání pochytal skvělý Frodl.“