6.12.2020

Dynamo třetí výhru v řadě nepřidalo. V nájezdech nestačilo na Karlovy Vary

V rámci 25. kola zavítal na led enteria areny třetí celek extraligové tabulky, Karlovy Vary. Ve vyrovnaném zápase nejdříve poslal Dynamo do vedení Robert Kousal, za Energii následně vyrovnal Tomáš Vondráček. Žádná další branka už nepadla, a tak se o vítězi muselo rozhodnout v samostatných nájezdech. V těch byla úspěšnější Energie, která si odváží z Pardubic dva body.

Tipsport extraliga, 25. kolo, neděle 6.12.2020

Karlovy Vary

1:2sn
1:0, 0:1, 0:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 9:22 Kousal (Poulíček, Nakládal; 5/4) - 25:46 Vondráček (Redlich; 5/5), rozh. náj. Lauko. Rozhodčí: Šír, Sýkora – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 0. Střely na branku: 36:33 (5:11, 16:15, 14:4 - 1:3). Zblokované střely: 9:17. Hity: 6:5. Vhazování: 31:41. Průběh utkání: 0:1, 1:2.
Dynamo Pardubice: Vladař – Kolář, Nakládal, Mikuš, Zdráhal, Holland, Ďaloga, Vála – Svačina, Mandát, Poulíček – Camara, Paulovič, Claireaux – Blümel, Kousal, Tybor – Kusý, Rohlík, Zeman.
Karlovy Vary: F. Novotný – Rohan, Šenkeřík, Graňák, Plutnar, Zábranský, Pulpán, Weinhold – Lauko, Flek, Kaše – Hladonik, Mikúš, Koblasa – Beránek, Kohout, Černoch – Redlich, Skuhravý, Vondráček.

První šanci otevřít gólový účet zápasu měl po dvou minutách Matěj Blümel, kterého skvělou přihrávkou našel Robert Kousal, mladý útočník však svůj blafák nedokázal dotáhnout do konce. Druhá velká příležitost Dynama už nezůstala nevyužita. Opět u toho byl Robert Kousal, který v těžké pozici dokázal ze vzduchu usměrnit kotouč za Novotného - 1:0.

Minutu poté už to mohlo být o dvě branky. Paulovič našel dobrou přihrávkou u levé tyče stojícího Anthonyho Camaru, ten však nedokázal nasměrovat kotouč do odkryté branky. Po chvilce mohl skórovat také Blümel, ten vzal na sebe přečíslení dva na jednoho a prověřil karlovarského brankáře.

Tři minuty před koncem první třetiny o sobě dala vědět také Energie. Laukovu střelu z dobré pozice dokázal Vladař vyrazit špičkou betonu a vyhrál tak tento minisouboj hráčů pod smlouvou v Bostonu Bruins. Hned po minutě druhé třetiny mohlo být vyrovnáno. Tomáš Mikuš se tváří v tvář pardubickému brankáři prosadit nedokázal a Vladař si připsal další důležitý zákrok. V čase 25:46 se už Karlovy Vary mohly radovat. Tomáš Vondráček sice v úniku neuspěl, svoje zakončení ale dorazil do brány o výstroj Vladaře a vyrovnal stav na 1:1.

Vedení mohl vrátit na stranu Pardubic Matěj Blümel, podruhé v zápase byl sám před Novotným ale ani tentokrát si na devětadvacetiletého brankáře nepřišel. Pěknou kombinaci poté předvedla třetí formace Dynama. Puk skončil na hokejce Radoslava Tybora, který z mezikruží orazítkoval spojnici břevna a tyče.

Třetí třetina nabídla několik šancí domácího Dynama. Vrátit domácím vedení mohl nejdříve Tybor, poté v přesilové hře Poulíček s Kusým a následně Mandát. Všechny pokusy střelců Dynama však skončily na skvěle chytajícím brankáři Karlových Varů.

V čase 56:59 byl vyloučen Tomáš Vondráček a v následné přesilovce Dynamo nevyužilo obrovskou příležitost, Radoslav Tybor trefil z bezprostřední blízkosti pouze tyč. V základní hrací době už žádný gól nepadl a bylo jasné, že v enteria arene se bude prodlužovat.

To bylo dlouho chudé na větší šance, až v čase 62:41 střílel Rohan, kterého úžasným zákrokem vychytal Dan Vladař. V poslední vteřině ještě střílel příklepem z dobré pozice Graňák. Branku netrefil a to znamenalo, že budou následovat nájezdy. V nich se na straně Dynama prosadil jen Robert Kousal, za Energii uspěli Petr Koblasa a Jakub Lauko, který nakonec rozhodl o bonusovém bodu pro Energii.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „První třetina byla z naší strany slušná. Myslím si, že jsme měli více ze hry, neproměnili jsme nějaké šance, měli jsme tam přečíslení, střely z mezikruží. Bohužel proměňování šancí nebylo celý zápas optimální. Ve druhé třetině to bylo nahoru dolů, byl to moc otevřený hokej, což jsme příliš nechtěli. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, šance na obou stranách, ale mohli jsme tam zase dát pár gólů. Třetí třetina byla z naší strany asi nejlepší, měli jsme daleko více ze hry, měli jsme šance, bohužel při třech přesilovkách na konci jsme nenašli odvahu jít do koncovky a furt jsme ještě hledali nějakou nahrávku, což nás asi dnes stálo vítězství. Ty tři neproměněné přesilovky na konci a celkově neproměňování šancí.“

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): „Byl to zápas výborných gólmanů. Jejich výkon opravdu pozvedl tenhle zápas. Myslím si, že většinu zápasu to bylo vyrovnaný utkání, kdy domácí hrozili z přečíslení, naštěstí náš brankář nás podržel. Nakonec podle mě utkání rozhodla naše ubráněná oslabení, kterých jsme měli neskutečně moc ke konci zápasu. Že jsme byli šťastnější v nájezdech, za to jsme jenom rádi."