12.1.2021

Výhru 5:4 v Karlových Varech vystřelil v závěru Roman

Důležitý zápas o pozice ve středu tabulky Pardubice zvládly. Dynamo vedlo ještě na začátku třetí třetiny s Karlovými Vary o dvě branky, jenže domácím se povedlo srovnat. Ve vypjatém utkání plném zajímavých momentů nakonec slaví Východočeši, důležité vítězství vystřelil z přesilové hry tři minuty před koncem premiérovou trefou v Dynamu Ondřej Roman.

Tipsport extraliga, 12. kolo, úterý 12.1.2021

Karlovy Vary

4:5
1:2, 1:2, 2:1
Branky a nahrávky: 7:13 Černoch (Kohout, Koblasa; 5/5), 34:10 Mikúš (5/4), 43:04 Vondráček (Rohan; 5/5), 50:37 Mikúš (Zábranský, Pulpán; 5/4) - 5:04 Mandát (Kousal, Nakládal; 5/4), 16:19 Ďaloga (Kousal, Vála; 5/5), 24:22 Ďaloga (Poulíček, Blümel; 5/5), 35:18 Camara (Roman; 5/5), 57:04 Roman (Blümel; 5/4). Rozhodčí: Hejduk, Pražák - Brejcha, Kajínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:2. Diváci: 0. Střely na branku: 39:38 (9:21, 10:12, 20:5). Zblokované střely: 19:14. Hity: 5:2. Vhazování: 22:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4 , 4:5.
Karlovy Vary: Horák – Rohan, Šenkeřík, Graňák, Weinhold, Pulpán, Zábranský, Mikyska – Rachůnek, Kaše, Flek – Lauko, Mikúš, Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý, Vondráček.
Dynamo Pardubice: Kantor – Ďaloga, Nakládal, Mikuš, Holland, Kolář, Hrádek, Vála – Mandát, Poulíček, Kusý – Anděl, Roman, Camara – Paulovič, Kousal, Blümel – Pochobradský, Rohlík, Koffer.

Pardubice na nic nečekaly a vstoupily do zápasu s plnou vervou ve snaze napravit nedělní porážku. Ve čtvrté minutě nejprve došlo k faulu Graňáka, takže Karlovy Vary šly do čtyř. Vzápětí měl být vyloučen i Roman, jenže Václav Skuhravý zamířil za sudími a ti následně trest pro útočníka Dynama odvolali. Velké gesto hráče Energie. Pokračovala tak přesilovka Východočechů, která skončila úvodní trefou. Kousal pobídl Jana Mandáta, který poslal z levého kruhu pořádnou ránu a puk skončil až za zády brankáře Karlových Varů – 0:1. Za dvě minuty se skóre opět měnilo. Tentokrát se radovali Západočeši, konkrétně to byl Jiří Černoch, který z předbrankového prostoru sklepl kotouč za bezmocného Kantora – 1:1. Hosté se mohli znovu dostat do vedení po polovině první třetiny, jenže všichni útočící hráči ztroskotali na Horákovi. Tři minuty před koncem úvodní periody předvedl pěknou akci po levé straně Kousal, následně našel přesným pasem na pravé straně Marka Ďalogu, zkušený bek Dynama puk přebral, nechal si Horáka položit na led a už z poměrně velkého úhlu zakončil pod horní tyč – 1:2.

Energetici vstoupili do prostředního dějství znovu oslabením. Tentokrát ho Dynamo nevyužilo, nicméně se prosadilo chvilku po návratu Lauka. Ve 25. minutě využil rychlého protiútoku Marek Ďaloga, jenž si přebral puk na útočné modré, dojel s ním prakticky až k brance a z blízkosti poslal hosty do dvoubrankového vedení 1:3. Chvilku po polovině utkání se ocitl na trestné lavici Roman a domácí jeho vyloučení dokázali potrestat. Tomáš Mikúš se dostal s pukem mezi kruhy, odkud se mu povedlo překonat Kantora – 2:3. Uběhla jen minuta a stav se znovu měnil. Dvoubrankový náskok dokázal Východočechům vystřelit Anthony Camara, který přebruslil soupeře a z levého kruhu propálil Horáka – 2:4. V závěru ještě Poulíček s Pulpánem shodili rukavice a rozhodčí jejich rozmíšku ukončili dvouminutovým trestem za hrubost.

Třetí třetina začala rychlou kombinací domácích, kteří se chtěli dostat na dostřel kontaktní brankou. To se jim povedlo velmi rychle. Ve 44. minutě se Tomáš Vondráček v blízkosti branky kličkou zbavil obránce a následně z úhlu procedil puk za Kantora – 3:4. Hokejisté Karlových Varů rázem ožili a drali se za vyrovnáním. Brankář Pardubic byl pod těžkou palbou, ale pokus Rohana a poté i aktivního Mikúše dokázal vychytat. Dvakrát za sebou zamířil na trestnou lavici Mandát, hosté inkasovali až v samotném závěru druhého oslabení. Zábranského rána od modré se odrazila od zadního plexiskla před bránu, kde dokázal pohotově dostat puk za Kantora Tomáš Mikúš – 4:4. Po ubráněném oslabení Pardubic šel čtyři a půl minuty před koncem pykat za podrážení Flek, početní výhodu tak mohly zahrát i Pardubice. Klíčovým krokem na cestě za třemi body byla rána od Ondřeje Romana právě z přesilové hry, která zapadla za brankáře Karlových Varů – 4:5. Domácí to ještě v závěru zkusili ve hře bez brankáře, ale hosté už si výhru sebrat nenechali.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): „Výsledek je pro nás ve finále krutý. Dvakrát jsme se vrátili do utkání, zápas jsme dotáhli do stavu 4:4 velkou bojovností, ohromným nasazením a za to patří našim hráčům velký kredit. Bohužel jsme si nechali dát lacinou pátou branku, díky které jsme o zápas přišli. Myslím, že byla vidět enormní snaha našich hráčů, bojovnost, nasazení. To jsou věci, které si musíme přenést do dalšího utkání. Věřím, že nám tahle tvrdá práce konečně přinese body, které jsme si dnes možná zasloužili, ale nedosáhli na ně.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Odehráli jsme velice dobrý zápas, první dvě třetiny jsme byli asi lepším týmem, vypracovávali jsme si šance. Ve třetí třetině nás samozřejmě trošičku dostala pod tlak tři zbytečná nebo možná i některá nešťastná vyloučení. Karlovy Vary mají dobrou přesilovku, takže tam nás dostaly pod tlak. Dostali jsme z toho gól odrazem od plexiskla, ale jinak jsme to nějakým stylem ustáli a nakonec se k nám přiklonilo štěstí, když jsme rozhodli pátým gólem.“