12.4.2019

Dynamo porazilo Motor i potřetí a má již osmnáct bodů!

PARDUBICE — Další důležité body do průběžné tabulky baráže o Tipsport extraligu získali před zraky 9185 fanoušků hokejisté Pardubic. Dynamo vyhrálo v ČSOB Pojišťovna ARENĚ nad Motorem 2:0. Branky Východočechů vstřelili Patrik Poulíček na začátku druhé třetiny a Luboš Horký na startu té třetí. Brankář Ondřej Kacetl dokázal potřetí v prolínací soutěži vychytat čisté konto, pochytal všech devětadvacet střel hostí. Červenobílí odolali i minutu a půl trvající power play, v závěru obíhaly halou mexické vlny. Na třetí tým průběžné tabulky zvýšili náskok na jedenáct bodů.

Tipsport extraliga, BAR7, pátek 12.4.2019, ČSOB Pojišťovna ARENA

České Budějovice

2:0
0:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 21:38 Poulíček (Sýkora; 5/5), 45:16 Horký (Machala, Poulíček; 5/5). Rozhodčí: Kubičík, Lacina – Bryška, Lederer. Vyloučení: 7:8 (3:5, 2:0, 2:3). Bez využití. Diváci: 9185. Střely na branku: 29:29 (13:10, 11:11, 5:8). Srážky: 11:14. Vhazování: 36:32. Blokované střely: 10:10. Průběh utkání: 2:0.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Nedbal, Porseland – Sýkora, Ihnačák, Kratochvil – Hovorka, Bubela, Rolinek – Horký, Poulíček, Machala – Kloz, Marosz, Perret.
České Budějovice: Kváča – Jandus, Pýcha, Plášil, Kutlák, Kachyňa, Vydarený – Doležal, Gilbert, Karabáček – Babka, Šimánek, Beránek – P. Novák, Přikryl, M. Novák – Heřman, Doktor, Čermák – Dančišin.

První třetina zápasu byla pořádně rušná, a to i díky řadě vyloučení. Pardubice odstartovaly šancí Horkého, kterého vychytal Kváča, na druhé straně si Šimánkovu střelu málem srazil do branky Schaus a Gibertovu tutovku chytil Kacetl. Další velké šance měli hosté v oslabení, ale Plášil, Heřman ani Daniščin neuspěli. Dynamo naopak nevyužilo dvě kratičké přesilovky pět na tři, větší možnosti mělo v klasické výhodě, ale Hovorka netrefil prázdnou branku a Rolinka vyčapal Kváča. Budějovický gólman si v závěru poradil i s pokusem Machaly přes obránce.

Plno gólových možnosti nabídla i druhá část. Pardubice hned tu první važnější po pauze využily, když Sýkora při přečíslení předložil Poulíčkovi a ten zavěsil. Vzápětí se mohli radovat Rolinek a především Ihnačák, který obelstil Kváču, ale upadl přes jeho beton a nestihl zakončit do prázdné branky. Motor stále cítil šanci a při solidním tlaku na Kacetla pálili Gilbert a Heřman a domácím gólman měl co dělat, aby nulu udržel.

Domácí mohli odskočit na rozdíl dvou branek v přesilovce, jenže Machala ani svou třetí velkou šanci neproměnil. Vyloučený Karabáček po návratu na led pláchl do úniku, ale pořádně ani nezakončil. Machala si promarněnou možnost vynahradil ve 46. minutě, kdy krásně připravil pozici Luboši Horkému a ten zvýšil na 2:0. Vstřelený gól Machalovi přán nebyl, při oslabení neproměnil přečíslení dvou proti brankáři Kváčovi. Dynamo to mrzet nemuselo, dvoubrankový náskok bez větších potíží v závěru udrželo.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Potřebovali jsme nutně získat tři body, abychom nenechali soupeře se na nás dotáhnout, takže z tohoto pohledu jsme spokojení. Kdybychom na začátku zápasu proměnili přesilovky, tak by to bylo jednodušší, takhle zůstaly Budějovice ve hře až do konce a byly to trošičku nervy. Navíc nám třikrát jely samy na branku, což by se stávat nemělo, ale Ondřej Kacetl podal spolehlivý výkon. Jsme spokojení se třemi body.”

Václav Prospal (HC Motor České Budějovice): „Cokoliv řeknu, bude lež, takže nebudu říkat vůbec nic. Prohráli jsme, nedali jsme gól a odjíždíme s prázdnou.”