11.1.2019
David Záruba

Dynamo uzmulo z duelu s Piráty bod

PARDUBICE — Až nájezdy rozsekly napínavou podívanou v rámci 34. extraligového kola. Dynamo i Piráti se vystřídali ve vedení, v červenobílém dresu se prosadili Jordann Perret a Ondřej Machala. Východočeši ubránili chomutovskou přesilovku v prodloužení, v jeho úplném závěru nevyužili svou. Samostatné nájezdy zvládli lépe střelci Pirátů, kteří třikrát uspěli.

Tipsport extraliga, 34. kolo, pátek 11.1.2019, ČSOB Pojišťovna ARENA

Piráti Chomutov

2:3sn
1:1, 0:1, 1:0 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 2:27 Perret (Eklund; 5/5), 48:42 Machala (Voženílek, Ihnačák; 5/4) – 14:30 Raška (Klhůfek; 4/5), 35:35 Jank (Růžička, Flemming; 4/5), rozhodující samostatný nájezd Růžička. Rozhodčí: Kika (ČR), Nikolic (Rak.) – Brejcha, Jelínek (oba ČR). Vyloučení: 8:6 (2:2, 4:1, 2:2 – 0:1), navíc Tomica (Piráti Chomutov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. Diváci: 6465. Střely na branku: 21:28 (4:9, 10:9, 4:4 – 2:2). Srážky: 5:6. Vhazování: 35:24. Blokované střely: 13:9. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3. Nejlepší hráči: Ondřej Machala – Bohumil Jank.
Dynamo Pardubice: Hamerlík (od třetí série Klouček) – Eklund, Budík, Mikuš, Holland, Hrabal, Schaus – Hovorka, Marosz, Rolinek – Machala, Ihnačák, Voženílek – Mandát, Poulíček, Kusý – Koffer, Dušek, Perret.
Piráti Chomutov: Peters – Flemming, Jank, Knot, Antropov, Valach, Dietz, Trefný – Svoboda, Růžička ml., Marjamäki – Klhůfek, Sklenář, Raška – Duda, Vantuch, Tomica – Chlouba, Huml, Koblasa.

Pardubice už se Schausem v sestavě měly výborný vstup do první třetiny a hned ve třetí minutě se po přihrávce Eklunda prosadil zblízka Jordan Perret. Další šanci měl Hovorka, ale jeho krátký únik po křídle zneškodnil Peters. Chomutov se i díky přesilovkám dostal do tlaku a druhou nabídnutou výhodu využil. Adam Raška hezky naznačil a pak střelou na bližší tyč překvapil Hamerlíka.

V závěru první třetiny dostalo Dynamo k dispozici dvouminutovou přesilovku pět na tři. Její většinu si domácí hráči přenesli do druhé části, ale i přes několik střel Peterse výrazně neohrozili. Naopak Piráti byli v početní výhodě znovu úspěšní. Růžička hezky našel na modré Janka a jeho dělovka prošla až do sítě. Další možnost Pirátů nevyužil na konci prostřední třetiny Tomica.

Po pauze se k velkému sólu nadechl Knot, projel celé hřiště, ale v zakončení mu puk sjel z hokejky. Na druhé straně trefil Eklund od modré tyč, následně spálil šanci Hovorka. Gólem skončila až dorážka Ondřeje Machaly při přesilovce. Dnes dvacetiletý útočník mohl dokonce otočit skóre, ale Peters ho v další příležitosti vychytal. Jistý zákrok předvedl i Hamerlík při bekhendové střele Svobody.

Zápas dospěl do prodloužení, do kterého si Chomutov přenesl 86 vteřin přesilovky čtyři na tři. Domácí trojice ale dobře bránila prostor před Hamerlíkem a soupeře nepustila k pořádnému zakončení. Nájezdy neodvrátila ani krátká přesilovka Dynama. Penaltový rozstřel rozhodl chomutovský Růžička a přisoudil Pirátům bod navíc.

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): „Po dlouhé době jsme do utkání dobře vstoupili, ale pak jsme bohužel nepokračovali v náporu, udělali hloupý faul a v oslabení se ten tlak zastavil. Celkově jsme utkání prohráli kvůli zbytečným faulům, kterých bylo strašně moc. Věděli jsme, že má soupeř vynikající přesilovky, připravovali jsme se na ně, ale některé pokyny jsme při bránění nedodrželi. Nájezdy už jsou loterie, soupeř na ně má dobré hráče. Dneska jsem z mužstva cítil elán a sílu, takže věřím, že jsme na správné cestě k dobrým výsledkům. Věřím, že se to v brzké době dostaví.”

Jan Šťastný (Piráti Chomutov):. „Věděli jsme, že nás čeká vzhledem k postavení obou týmů v tabulce hodně těžké utkání především po psychické stránce. Chtěli jsme potvrdit dobré výkony, ale do zápasu jsme špatně vstoupili a hned inkasovali. Naštěstí jsme využili přesilovky a měli spoustu dalších šancí, Marjamäki měl na hokejce tutový gól. Chtěli jsme to ve třetí třetině uhrát klidně na 2:1, ale přišlo jedno oslabení, kdy jsme si špatně rozebrali hráče, a domácí srovnali. Mohli jsme rozhodnout už v prodloužení, ale za bod navíc po nájezdem jsme samozřejmě rádi.”