19.12.2018
David Záruba

Dva góly nestačily, Dynamo prohrálo s Vítkovicemi

PARDUBICE — První extraligové utkání po reprezentační přestávce se hokejistům Dynama nepovedlo, v ČSOB Pojišťovna ARENĚ nestačili na Vítkovice, kterým podlehli 2:5. Branky domácích vstřelili Patrik Poulíček a Antonín Dušek.

Tipsport extraliga, 27. kolo, středa 19.12.2018, ČSOB Pojišťovna ARENA

Vítkovice

2:5
1:3, 0:1, 1:1
Branky a nahrávky: 5:37 Poulíček (Perret, Wishart; 5/5), 40:35 Dušek (Kusý, Hovorka; 5/4) – 1:48 Kucsera (Szturc; 5/5), 4:04 D. Květoň (O. Roman, Tybor; 5/5), 14:22 P. Zdráhal (Š. Stránský, Kucsera; 4/5), 32:02 Kucsera (Szturc, Pytlík; 5/5), 48:19 Lev (Roman; 4/5). Rozhodčí: Hradil, Hribik – Bryška, Ganger. Vyloučení: 4:6 (1:0, 1:2, 2:4). Využití: 1:2. Diváci: 6209. Střely na branku: 30:25 (8:11, 9:9, 13:5). Srážky: 8:5. Vhazování: 28:32. Blokované střely: 14:14. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5. Nejlepší hráči: Patrik Poulíček – Lukáš Kucsera.
Dynamo Pardubice: Kacetl (4:04 Hamerlík) – Holland, Mikuš, Trončinský, Wishart, Hrabal, Děrvuk – Skokan, Marosz, Rolinek – Hovorka, Bubela, Kusý – Sýkora, Dušek, Vondráček – Mandát, Poulíček, Perret.
Vítkovice: Bartošák – Krenželok, Výtisk, Šidlík, Černý, Baranka, Mrázek – Dej, Lev, Olesz – Tybor, Roman, Květoň – Szturc, Pytlík, Kucsera – Zdráhal, Stránský, Schleiss.

Zápas se rozjel pořádně zhurta, protože už v šesté minutě svítil na kostce stav 1:2. Vítkovice se zásluhou Kucsery trefily hned z první šance a dvougólový náskok jim následně zařídil střelou mezi Kacetlovy betony Květoň. Do branky Dynama šel Hamerlík a domácí po dorážce Patrika Poulíčka snížili. Od té chvíle byly Pardubice lepší, aktivnější, ale své šance nevyužily. Naopak v 15. minutě Zdráhal potrestal faul a zblízka zvýšil na 3:1 pro Vítkovice.

Druhá třetina byla co se týče gólů klidnější. Vítkovice se kolem poloviny zápasu dostaly do tlaku a ten pak v přesilovce zužitkoval čtvrtou brankou dorážející Kucsera. Chvíli poté stálo při domácích i štěstí, když Stránského střela skončila na tyči. Pardubičtí hráči se snažili střílet ze všech pozic, ale ke gólovým šancím e těsná obrana soupeře nepouštěla.

Dynamo se nevzdávalo a na začátku třetí třetiny zvýšil naděje Dušek, který po pěkné kombinaci bleskově zužitkoval přesilovku pět na tři. Pardubice se dostaly k náporu, jenže Bartošáka už znovu nepřekonaly. Vítkovice naproti tomu ve 49. minutě využily přesilovku a po střele Lva od modré čáry to bylo o tři branky. Dynamu ke zmírnění porážky nepomohla ani dvojnásobná přesilovka v závěru utkání.

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): „Čekal jsem od našeho mužstva úplně něco jiného. Možná se mi dneska otevřely oči víc než za těch 14 dní, co tady působím. Připadá mi, že jsme skupina volnomyšlenkářů, kteří si jdou mezi mantinely ani ne zahrát hokej, ale spíš zabruslit. S takovým přístupem k utkání nelze v extralize fungovat. Už před pauzou jsem říkal, že máme jen jeden útok, který je konkurenceschopný jakémukoliv soupeři, což je dáno tím, že zvládne bruslit, hráči jsou v pohybu a dodržují taktiku. Nemáme žádný přenos věcí z tréninku a z videa do utkání. Takový svobodomyslný hokej nelze produkovat. Vadí mi, že jediný, kdo je tady naštvaný, jsem já, hráči ne. Hráči nemají vůbec zodpovědnost vůči sobě, vůči výkonu pětky ani celého mužstva.”

Jakub Petr (HC Vítkovice Ridera): „V zápasech po pauze nikdy nevíte, jak bude úvod vypadat. Díky úvodu, kdy se nám povedlo dvakrát skórovat, jsme získali větší sebevědomí. Pardubice sice rychle odpověděly, ale pořád jsme držely mírný náskok. Musím říct, že mě bavil náš hokej ve druhé třetině. Byl tam pohyb i kreativita, ale zase jsme sklouzli k tomu, co nás trápí celou sezonu, že v situacích, kdy máme zakončovat a jít tvrdě do brány, děláme zbytečné věci. Jsme spokojení, že jsme vyhráli zápas po pauze a ne kvůli nějaké série. Já osobně na ně nevěřím, ať už jde o výhry nebo porážky. Beru to zápas od zápasu, třetinu od třetiny a jsem rád, že se k tomu tak postavilo i mužstvo.”