25.3.2016

Vyprodaná aréna dohnala Dynamo k výhře nad Energií

PARDUBICE — Obrovský dík fanouškům! Hokejisté Pardubic dokázali v desetisícovém kotli zdolat Karlovy Vary 4:2 a zakončili play out na dvanáctém místě. Východočechy poslal do vedení hned zkraje zápasu Petr Sýkora, Energie sice otočila, ale pak se trefovali pouze Východočeši, na 2:2 srovnal Tyler Redenbach, vítězný gól vstřelil Jakub Orsava a čtvrtý přidal v oslabení Tomáš Kaut.

Tipsport extraliga, UDR6, pátek 25.3.2016, Tipsport arena

Karlovy Vary

4:2
2:2, 2:0, 0:0
Branky a nahrávky: 3:41 Sýkora (Redenbach, Marcinko; 5/4), 15:01 Redenbach (Marcinko; 5/4), 26:18 Orsava (Monja; 5/4), 29:39 Kaut (Rolinek, Ščotka; 4/5) – 7:54 Rachůnek (Skuhravý, Bičánek; 5/5), 13:43 Huna (Rohan, Haščák; 5/5). Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Bláha, Špůr. Vyloučení: 5:6 (2:3, 2:2, 1:1). Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 10 194 (vyprodáno). Střely na branku: 25:22 (11:5, 8:10, 6:7). Srážky: 6:5. Vhazování: 35:29. Blokované střely: 9:15. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.
Dynamo Pardubice: Maxwell – Ščotka, Čáslava, Štajnoch, Zdráhal, Bokroš, Havlík – Sýkora, Redenbach, Marcinko – Monja, Nahodil, Orsava – Rapáč, kaut, Rolinek – Poulíček, Tomášek, Voženílek. Trenéři: Peter Draisaitl a Andrej Potajčuk.
Karlovy Vary: Habal – Sičák, M. Rohan, J. Tomeček, Bičánek, Benák, Dvořák, Weinhold – Bartek, Skuhravý, Vachovec – Svoboda, Kůs, Rachůnek – Huna, Haščák, T. Rohan – V. Tomeček, Vrána, Koblasa. Trenéři: Karel Mlejnek, Mikuláš Antonik a Pavel Kněžický.

Poslední zápas play out vyprodal pardubickou Tipsport arenu, už během rozbruslení dávalo pardubické publikum hlasitě najevo, jak s týmem žije.

Oba týmy se vystřídaly ve vedení

Pardubičtí hokejisté vstoupili do utkání velmi dobře, hned zkraje zápasu si aktivní hrou vynutili dva fauly hostí. Skuhravého hákování ještě domácí tým nepotrestal, Bartekovo hákování o dvě minuty později ano. Ještě před „přesilovkovým poločasem“ se trefil Petr Sýkora. Pardubický šutér dostal nabito od Tylera Redenbacha a ranou od modré vsítil svou 337 branku v naší nejvyšší soutěži – 1:0.

Dynamo pokračovalo ve snaze vstřelit další branku, ale v 8. minutě inkasovalo. Tomáš Rachůnek vyslal na pardubickou bránu střelu z mezikruží, na puk gólman domácího celku nedosáhl – 1:1. Chvíli na to se snažili vrátit Pardubicím vedení Jakub Orsava a Petr Čáslava, neuspěli však.

A tak opět udeřilo na opačné straně: Tomáš Rohan našel přihrávkou zpoza pardubické brány mezi kruhy pro vhazování zapomenutého Rudolfa Hunu a ten střelou k levé tyči poslal svůj tým do vedení – 1:2.

K remíze po dvaceti minutách pomohla červenobílým další využitá přesilovka, podruhé v utkání byl opět za hákování vyloučen Václav Skuhravý. Tyler Redenbach si několikrát vyměnil kotouč s Tomášem Marcinkem a poté přesnou ranou k tyči srovnal skóre na 2:2.

V závěru první části řešili domácí obtíže po faulech obránců Ščotky a Štajnocha, Energie měla k dispozici zhruba půlminutovou výhodu pět na tři, nevyužila ji ale.

Dynamo v přesilovce a oslabení uteklo na 4:2

Brandon Maxwell notně podržel pardubický tým hned v první minutě druhé části hry, kdy vyrazil nejen Haščákovu střelu z mezikruží, ale i následnou dorážku Martina Barteka. Ve 24. minutě domácí obrana zapomněla na Rudolfa Hunu, ten se tentokrát dostal k zakončení na hranici brankoviště, ale Maxwell předvedl senzační zákrok! Poté se Dynamo úspěšně bránilo po Rapáčově vražení na hrazení.

Ve 26. minutě byl za podražení vyloučen Vladimír Sičák a třetí přesilovkový gól vsítil Jakub Orsava. Pardubický šikula se dostal k puku po předchozí Monjově střele a zasunul jej za gólmana Habala – 3:2.

V polovině základní hrací doby to bylo už o dvě branky, Pardubičtí se prosadili na začátku oslabení. Jan Ščotka našel bekhendovou přihrávkou volného Tomáše Rolinka, jenž celou akci ještě vyšperkoval výstavním pasem na Tomáše Kauta, jenž zakončoval to zcela odkryté hostující brány – 4:2.

Vyprodaná Tipsport arena dotáhla Dynamo do vítězství

Hned po dvou minutách hry Dmitrij Monja našel přihrávkou z rohu kluziště úplně volného Lukáše Nahodila, jenž však nedokázal puk ve skvělé pozici zpracovat. I v dalších minutách hráli Východočeši co nejdále od Brandona Maxwella.

V 55. minutě mohli domácí definitivně rozhodnout, když za nedovolené bránění pykal Lukáš Vrána. V početní výhodě cinkla Habalova tyč po střele Tomáše Bokroše.

To ale více než deseti tisícům fanoušků v hale příliš nevadilo. Pardubičtí hokejisté, okolo kterých obíhaly mexické vlny, závěr utkání zvládly a vyhrály jej 4:2. Vítězstvím za tři body si tak Východočeši zajistili dvanácté místo po skončení play out. Tipsport arena aplaudovala Dynamu dlouhými ovacemi vestoje.

Kdo dokáže VYPRODAT zápas play out? Naši NEJLEPŠÍ FANOUŠCI! #PCEvKVA #mesicpravdy

Fotka zveřejněná uživatelem HC Dynamo Pardubice (@hcpce),

Peter Draisaitl (HC Dynamo Pardubice): „Odpovědět v přesilovkách pro nás bylo klíčové. Jak jsme nebyli schopní obracet zápasy, tak kdyby se ten nepříznivý stav táhl, tak bychom měli dneska velký problém. Cítím obrovskou úlevu pro hráče a hlavně pro fanoušky a celou organizaci Dynama. Hrát o sestup proti stoleté tradici, to není žádná sranda.“

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): „Utkání bylo vyrovnané, ale my jsme v něm vytvořili víc chyb. Soupeř byl hodně produktivní v přesilových hrách. Myslím si, že to byl jazýček na vahách v utkání. To rozhodlo o tom, proč má soupeř dneska tři body.“