11.10.2015

Dynamo dokázalo vyhrát na ledě mistrovského Litvínova!

LITVÍNOV — Hokejisté Pardubic vezou ze severu Čech cenné tři body, Východočeši dokázali zvítězit 2:1 v Litvínově. Dynamo šlo do vedení zásluhou Jana Starého a Michala Šedy, Verva sice snížila, ale Pardubice dokázaly duel obrovskou vůlí dotáhnout do tříbodového vítězství.

Tipsport extraliga, 10. kolo, neděle 11.10.2015, Zimní stadion I. Hlinky

1:2
0:2, 1:1, 0:0
Branky a nahrávky: 34:11 Havlíček (Řehoř; 5/5) – 7:07 Starý (Poulíček, Marcinko; 5/5), 16:10 Šeda (Redenbach, Rolinek; 4/5). Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Frodl, Hynek. Vyloučení: 6:5 (2:2, 2:2, 2:1). Využití: 0:1. Diváci: 4642. Střely na branku: 28:29 (7:7, 9:15, 12:7). Srážky: 19:14. Vhazování: 30:35. Blokované střely: 26:11. Průběh utkání: 0:2, 1:2. Nejlepší hráči: Filip Pavlík – Michal Šeda.
Litvínov: Janus – Kubát, Chaloupka, Frolo, Pavlík, Pavelka, Gula – Lukeš, Hübl, Martynek – Trávníček, Hanzl, Jánský – Hořava, Piroš, Jurčík – Chlapík, Havlíček, Řehoř. Trenéři: Radim Rulík a Ondřej Weissmann.
Dynamo Pardubice: Kristan – Čáslava, Gregorc, L. Havlík, Štajnoch, Ščotka, Bokroš, Zdráhal, Šeda – Rolínek, Redenbach, Sýkora – Tybor, Nahodil, Svoboda – Starý, Marcinko, Poulíček – Kolář, Tomášek, A. Havlík. Trenéři: Miloš Říha a Václav Baďouček.

V nelehké době vyrazili hokejisté Dynama na led úřadujícího mistra do Litvínova. Verva také neprožívá ideální vstup do sezony, nicméně všechny své dosavadní výhry uhrála na domácím hřišti. Pardubice nasadily do utkání i novou posilu Tylera Redenbacha, do branky se vrátil Robert Kristan.

Přesilovky pomohly Dynamu k náskoku

Po klidném úvodu dostaly Pardubice v 6. minutě k dispozici přesilovou hru. Ta se hostům dlouho nedařila, Litvínovští bez starostí vyhazovali puk přes všechny čáry. S vypršením trestu však Východočeši zůstali v útočném pásmu a po Poulíčkově pasu se poprvé v sezoně trefil Jan Starý – 0:1.

Krátce nato hráli ve výhodě i domácí, přičemž si střihli také 22 vteřin v pěti proti třem. Kristan musel být pozorný při ráně Martynka a bezpečně zachytil i pokus Chaloupky. Jen co se Pardubice vymanily z oslabení, tak se dopředu vydal Rolinek a ostrou střelou donutil Januse k nelehkému zákroku.

Dynamo dokázalo gólově naložit i se svou druhou přesilovkou a pěkně se předvedla nová posila Tyler Redenbach. Ten zpoza branky zadovkou oslovil najetého Michala Šedu, který nadvakrát dostal kotouč do sítě – 0:2.

Pardubice měly střeleckou převahu, Verva snížila

Dynamo pokračovalo v aktivním výkonu i po přestávce. Zároveň se muselo ubránit dvojici přesilových her, ve kterých byl dvakrát v dobré pozici Martynek, ale pokaždé prohrál souboj s Kristanem. Řadu dalších střel pochytali obětaví obránci před slovinským gólmanem.

Ve 28. minutě se z přesilovkového gólu radovalo Dynamo. Rozhodčí však kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti rozpažil. Od třetí inkasované branky pak Vervu zachránil Janus, který pokryl několik nebezpečných dorážek, načež Rolinkův pokus schoval do lapačky.

Houževnatá hra hostů dělala Litvínovu problémy, přesto se ještě před druhou přestávkou dostala Verva na rozdíl jediné branky. Ondřej Havlíček se neohroženě natlačil před Kristana, kde si našel odražený kotouč a spěšně jej poslal do sítě – 1:2.

Hosté těsný náskok uhájili a zlomili sérii proher

S jednogólovým rozdílem bylo utkání stále naprosto otevřené. Pardubice se nechtěly nechat zatlačit do defenzívy, což názorně demonstrovala šance Marcinka, při které měl Janus co dělat, aby dostatečně zasáhl. Domácí se stále nemohli na delší dobu usadit v pásmu s pukem na holi, a to ani při přesilové hře. Tvrdá Gulova rána, již Kristan odrazil vyrážečkou, byla spíše ojedinělá.

O poznání závažnější moment připravil pardubickému brankáři Karel Kubát, který ujel obráncům, ale obrovskou šanci zakončil dvakrát jen do Kristana. Vzepětí Vervy poté zabrzdil faul Hořavy, díky kterému si hosté oddychli.

V přesilovce mohl pojistit vedení Poulíček, ale svou střelou zaťukal jen na tyčku. Do konstrukce branky v 56. minutě pálili i domácí. Dvě minuty před koncem ujel do brejku Tybor, jenže Januse nepřelstil. Očekávaný tlak Litvínova dlouho nepřicházel, a to ani po Janusově odchodu na střídačku. Pardubice si závěr pohlídaly a po třech porážkách v řadě slaví tříbodový zisk.

Ondřej Weissmann (HC Verva Litvínov): „Chybí nám především pohyb. Málo hrajeme do těla, nejsme důrazní, málo se srážíme. Váháme se střelbou a stále hledáme ještě lépe postaveného spoluhráče. Zapneme až když prohráváme a to je složité. Na naší straně není vůbec spokojenost. Pokud se nevrátíme k jednoduchému hokeji a bojovnosti, budeme mít problémy."

Miloš Říha (HC Dynamo Pardubice): „Odehráli jsme velmi dobré utkání. Hráči byli v pohybu, bojovali od první do poslední vteřiny. Soustředili jsme se na zápas, každý sám na sebe. Zaslouženě jsme uhráli tři body. Mohli jsme rozhodnout utkání už dříve, šance jsme na to měli. Můžeme být spokojeni i s projevem, na to že jsme hráli venku, jsme byli aktivní. Hráčům bych chtěl poděkovat za předvedený výkon."