3.10.2014

Junioři podlehli Vítkovicím v samém závěru

PARDUBICE — Junioři HC ČSOB Pojišťovna Pardubice těsně podlehli ve šlágru kola Vítkovicím 3:4. Domácím se podařilo v malé hale ČEZ Areny šest minut před koncem vyrovnat, ale smolně inkasovali pouhých 47 vteřin před závěrečnou sirénou.

DHL extraliga juniorů, 14. kolo, pátek 3.10.2014, ČEZ Arena Pardubice

3:4
0:2, 0:0, 3:2
Branky a nahrávky: 40:18 Chvojka (Pipek), 49:42 Nedbal (Adam, Kusý), 53:48 Chvojka – 11:41 Hawlík (Blahuta), 14:18 Beneš (Kafka, Jáchym), 45:14 Blahuta (Česlík, Ballner), 59:13 Rimmel (Štencel). Rozhodčí: Horinek – Špringl, Špringl ml. Vyloučení: 12:12. Využití: 1:3. Diváci: 75. Střely na branku: 20:42. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 3:3, 3:4.
Dynamo Pardubice: Vejmelka – Petira, Vácha, Franc, Bažant, Adam, Nedbal, Vála – M. Procházka, Chvojka, Vyskočil, Velinský, Sladkovský, Kusý, Hlaváček, Pipek, Kysela, Panna, Krajňák.
Vítkovice: Wanecki – Adamík, Hawlík, Demel, Puzič, Charvát, Štencel, Rudl – Ballner, Rimmel, Gřeš, Česlík, Kafka, Blahuta, Kuťák, Ollender, Beneš, Sysala, Jáchym, Gelnar.

Od úvodní buly byli hosté z Ostravy aktivnější a ve všech aspektech hry domácí přehrávali. V první polovině první třetiny se diváci žádné šance nedočkali, ale ta druhá jim to vrchovatě vynahradila. Ve 12. minutě měli hosté výhodu přesilové hry a vytěžili z ní maximum. Po zásahu holí do obličeje hráli domácí chvíli jen ve třech hráčích a Adam Hawlík toho využil, když tahem vypálil skrytou střelu nad levý beton Vejmelky, který zaregistroval puk až ve své síti – 0:1.

Hned o tři minuty později to bylo už o dvě branky. Osazenstvo v malé hale bylo svědkem krásné souhry hostujícího celku, která doslova vyšachovala domácí obranu, a tak mohl Kryštof Beneš zakončovat pohodlně do odkryté klece – 0:2. Do konce první třetiny už nic nebezpečného domácí nevymysleli, a tak se odcházelo do kabin za nepříznivého stavu pro Východočechy.

Domácí vstoupili do prostředního dějství o poznání aktivněji a byli to právě oni, kdo diktoval tempo hry. To bohužel oproti první třetině opadlo a mohla za to častá vyloučení na obou stranách. V jednu chvíli se na trestné lavici sešli dokonce čtyři(!) hráči z Ostravy. Jedinou šanci měl ve 34. minutě hostující Sysala, ale svou střelou jen orazítkoval levou tyč Vejmelkovi klece.

Ve třetí třetině se hned po osmnácti vteřinách hry trefil Radovan Chvojka, když dorazil kotouč za ležícího Waneckiho – 1:2. Brzký gól jako by předznamenal to, co mělo přijít. V poslední třetině totiž odstartovaly brankové hody. Ve 45. minutě gólově odpověděl přesilovkovou dorážkou vítkovický Martin Blahuta – 1:3.

O pět minut později se však vítkovický střelec nechal vyloučit a Karel Nedbal krásnou tečí snížil – 2:3. V 54. minutě byla euforie v hledišti ještě větší, to když Radovan Chvojka z rohu překvapil Waneckiho svým bekhendovým pokusem – 3:3.

Ovšem dvě minuty před koncem se strhla na ledě hromadná bitka, po které hráli přesilovku hosté. Když už to vypadalo, že utkání směřuje do prodloužení, neuvěřitelný tlak přetavil ve vítězní gól Mikuláš Rimmek, který dorazil kotouč za dezorientovaného Vejmelku a stal se ostravským hrdinou – 3:4. Jelikož už domácím nezbývalo mnoho času, pokusili se o power play, během které si ale nevytvořili žádnou šanci, a tak odešli ze šlágru kola poraženi.