Povedlo se! Pardubice srdnatým výkonem odvrátily mečbol 

Povedlo se! Pardubice srdnatým výkonem odvrátily mečbol

04.03.2013 | David Záruba

PARDUBICE — Opět to byla těžká dřina, ale tentokrát se šťastným koncem. Pardubice se vzepřely kladenské snaze o ukončení série a po vítězství 3:1 prodloužily sérii minimálně o jeden zápas. Ten se odehraje v úterý rovněž v 18.15 hodin. Přijďte pomoci dotlačit sérii k pátému duelu!

PRE3, pondělí 4.3.2013 od 18:15 hodin, ČEZ Arena Pardubice
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
3
 
Rytíři Kladno
Rytíři Kladno
1
 
Třetiny: 1:1, 0:0, 2:0.
Branky a nahrávky: 9:31 Brendl (Rolinek; 5/5), 51:27 Kousal (Benák; 5/5), 59:48 Bartek (Somík; 5/5) – 4:05 P. Hořava (Jass; 5/5). Rozhodčí: Minář, Jeřábek – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:7 (3:3, 2:2, 2:2). Využití: 1:0. Diváci: 8328. Střely na branku: 41:26 (15:6, 19:8, 7:12). Průběh utkání: 0:1, 3:1. Nejlepší hráči: Martin Růžička – Jan Chábera. Stav série: 1:2.
Dynamo Pardubice: M. Růžička – Benák, Kočí, Píša, Vašíček, Gawryletz, Ďaloga, Marušák, Mocek – Bartek, Cetkovský, Somík – Nosek, Kousal, Buchtele – Brendl, Rolinek, Starý – Tybor, Zohorna, Semorád. Manažer: Miloš Říha. Trenéři: Jaroslav Landsman a David Pospíšil.
Rytíři Kladno: Chábera – Procházka, D. Růžička, P. Hořava, Piskáček, Doudera, Černošek, Kameš, Kužel – Eberle, Lukáč, Látal – Jass, Patera, M. Hořava – Valský, Dragoun, Kuchler – Dalecký, Melka, Kuchejda. Trenéři: Zdeněk Vojta, Petr Tatíček a Jiří Kopecký.

Nůž na krku měli pardubičtí hokejisté před třetím zápasem série, neboť případná porážka by pro ně znamenala konec sezony. Výhodu domácího prostředí chtěly Pardubice využít k prvnímu kroku na cestě za zvrácením nepříznivého vývoje. Poprvé v předkole play off se do branky Východočechů postavil Martin Růžička, do sestavy se vrátil Pavel Brendl.

Na brzké vedení Kladna zareagoval svým prvním gólem v play off Brendl

Pardubice v úvodu nechtěly na nic vyčkávat a svého soupeře pořádně sevřely. První zahřívací pokusy Kočího a Noska kladenský brankář Chábera lapil bez potíží, nebezpečnějším střelám čelit nemusel. Naopak Kladno šlo po první vážnější akci do vedení. Jass svou střelou nadělal zmatky v pardubickém brankovišti, kterých využil pohotovou dorážkou Petr Hořava – 0:1.

Krátce nato se navíc domácí hráči museli bránit v oslabení tří proti čtyřem. Kladno vytvořilo pevný zámek, ale jedinou vážnější ránu vyslal Eberle, který po rychlém přečíslení netrefil branku jen o centimetry. Už při hře v plném počtu se za obranu Rytířů prodral Rolinek, avšak v tísni nezakončil důrazně.

Šance Pardubic pokračovaly. Za čtvrt minuty už většina ČEZ Areny slavila po tečované střele Barteka, ale rozhodčí po poradě s kolegou u videa rozhodl, že kotouč nebyl za brankovou čárou. Východočeši se přesto dočkali. Za dalších 21 vteřin se před branku natlačil neodbytný Rolinek a Pavel Brendl stál při dorážce tam, kde potřeboval – 1:1.

Vstřelená branka pardubické hráče uklidnila a do dalších útočných akcí se vrhali s mnohem větší agresivitou. Kolos Cetkovský boural jednoho soupeře za druhým, ostatní připravovali perné chvilky Cháberovi. A ten chytal spolehlivě, jednou mu navíc pomohla po dorážce Somíka tyč. Poměr střel na branku v první třetině (15:6) byl vypovídající.

Opět začalo trpělivé vyčkávání na chybu

Po pauze týmy s nebezpečnými momenty začaly trochu šetřit, a tak se museli brankáři udržovat v pozornosti zejména při pokusech z větších vzdáleností. Nic na tom nezměnily ani dvě přesilové hry pro oba kolektivy. Přesto v té pardubické měl největší šanci Somík, jemuž spoluhráči připravili ideální palebnou pozici, ale kapitánovi domácích v klíčové chvíli sjel kotouč z hole.

Růžičkovi více starostí nadělal moment z úvodu druhé části, kdy nahazoval Černošek a pardubický brankář přes houštinu těl marně hledal kotouč, který se k jeho štěstí odrazil od betonů mimo svatyni. Při ráně Procházky jen sledoval, jak černá guma naráží do konstrukce branky z boku.

Kladno se nikam nehnalo, raději zatarasilo střední pásmo, přes které se pardubičtí hokejisté těžko probíjeli. I tak ale mohl dostat Rytíře do vedení po brejku Valský, jenž ke šťastnému konci potřeboval zvednout puk o dvacet centimetrů výš. Pravidelně překonávat hráz na půlce se dařilo pardubickému Rolinkovi, který se snažil několikrát zakončit po vyjetí zpoza branky, ale Chábera ucpal dostupné skulinky betony.

Robert Kousal rozhodl o prodloužení série, v závěru jistil výsledek Bartek

Opakoval se scénář z předchozích dvou utkání, kdy jediný gól mohl rozhodnout. Více se za ním hnaly pochopitelně Pardubice a Cháberovu branku zasypávaly kupou střel. K duhu jim navíc šel faul Piskáčka, ale středně těžké střely zachytával kladenský brankář. V dalších minutách mu ale výrazně stoupal objem práce.

Rytíři nadále hrozili hlavně při přečísleních po chybách pardubických hráčů. Zaváhání Mocka mohl potrestat v nájezdu Lukáč, ale v klíčové chvíli vytáhl jistý zákrok ramenem Růžička. Ten si věděl rady i se dvěma střelami od modré čáry při přesilovce za faul Noska.

Pardubice zúročily převahu při nenápadné akci v 52. minutě . Robert Kousal zatáhl kotouč do třetiny a místo vymýšlení vypálil naprosto přesně k pravé tyči kladenské branky. Chábera nestačil reagovat – 2:1.

Chvíli poté mohl rozparáděnou arénu opět zchladit Patera, jemuž puk zpoza branky předložil M. Hořava. Kladenský kapitán v tutové šanci ze tří metrů přestřelil opuštěnou horní polovinu branky. Vyznamenat se musel vzápětí i Martin Růžička, jenž lapačkou chytil přesně mířenou ránu jmenovce Dana.

Další nelehké momenty přichystal pardubickému brankáři faulem Vašíček. V čase 55:15 rozjížděli Rytíři přesilovou hru a pardubická obrana vyhlásila pohotovost. Palbu si vzal na povel obránce Černošek, jenž zkoušel štěstí celkem třikrát, jednou hodně nebezpečně.

I po návratu Vašíčka zůstávali domácí hráči pod tlakem. Kladno navíc sedmdesát devět vteřin před koncem odvolalo brankáře. Jenže jejich snahu po chvíli pokazil faulem Jass a bylo prakticky rozhodnuto o tom, že Pardubice natáhnou sérii minimálně o další utkání. Do prázdné branky dal definitivu výsledku Martin Bartek – 3:2. Diváci v ČEZ Areně doprovodili závěrečnou minutu potleskem ve stoje.

 

Ohlasy po utkání

David Pospíšil (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Utkání mělo obrovský náboj. Přidali jsme na agresivitě, šli jsme víc do brány a do osobních soubojů. Možná proto mají na kladenské straně pocit, že jsme hráli na hranici, která je povolená. Takto se play off hraje a naši hráči se v tomto směru obrovsky zlepšili a musí to zopakovat.“

Zdeněk Vojta (Rytíři Kladno): „Byl to klasický zápas play off s dobrým nasazením všech hráčů, dělali maximum. Všechny zápasy v této sérii byly vyrovnané a rozhodující chyby. My jsme v závěru udělali chybičku ze středního pásma, kdy jsme odcouvali a Kousal to dokázal využít gólem na 2:1. Pak i přes naší snahu domácí urputně bránili, někdy podle mého názoru až za hranicí pravidel. Rozebíráme některé zákroky domácích a uvidíme, co s tím budeme dělat dál. To, co bylo na internetu, že domácí vytvoří tlak na rozhodčí, se splnilo. Jedem dál, v úterý to asi nebude jiné.“

 

Fotogalerie

 
Vzájemné zápasy 2012/2013
13.8.12 Dynamo Pardubice – Rytíři Kladno 1:5
26.9.12 Rytíři Kladno – Dynamo Pardubice 6:3
2.11.12 Dynamo Pardubice – Rytíři Kladno 6:9
19.12.12 Rytíři Kladno – Dynamo Pardubice 5:4
27.1.13 Dynamo Pardubice – Rytíři Kladno 4:1
1.3.13 Rytíři Kladno – Dynamo Pardubice 2:1
2.3.13 Rytíři Kladno – Dynamo Pardubice 3:2p
4.3.13 Dynamo Pardubice – Rytíři Kladno 3:1
5.3.13 Dynamo Pardubice – Rytíři Kladno 3:2sn
7.3.13 Rytíři Kladno – Dynamo Pardubice 1:0
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři