20.1.2012
Radoslav Vavřina, Jan Hrabal

Zase ty nájezdy. Pardubičtí hokejisté vezou z Liberce i tak cenný bod

LIBEREC — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice prohráli v utkání 41. kola Tipsport extraligy v Liberci 3:4 po samostatných nájezdech. Oba týmy se vystřídaly ve vedení, pětašedesát minut hry však vítěze nenašlo. Vyrovnaný duel tak rozhodly až samostatné nájezdy.

Tipsport extraliga, 41. kolo, pátek 20.1.2012, Tipsport arena

4:3sn
1:1, 1:2, 1:0 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 10:35 T. Urban (Kudrna), 28:51 Kudrna (Trončinský, Bartovič), 54:49 Nedvěd (Bartovič, Trončinský), rozhodující samostatný nájezd Nedvěd – 18:18 Radil (Benák, Somík), 26.35 Kousal (Buchtele, Jánský), 36:23 Kolář I (Somík). Rozhodčí: Hradil, Lacina – Jindra, Kostka. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6521. Střely na branku: 36:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:3, 4:3. Nejlepší hráči: Jaroslav Kudrna – Jan Kolář I.
Bílí Tygři Liberec: Pinc – Derner, Trončinský, Čakajík, Výtisk, Moravec, Štich, Ulrych – Kudrna, Nedvěd, Bartovič – Bárta, T. Urban, Špaček – Bulíř, Vak, Vantuch – Dušek, Kica, Bortňák – Krejčík. Trenéři: Jiří Kalous, Filip Pešán a Miroslav Kapoun.
Dynamo Pardubice: Růžička – Píša, Kočí, Kolář II, Borer, Drtina, Benák – Kolář I, Koukal, Starý – Radil, Somík, Zohorna – Jánský, Kousal, Buchtele – Půhoný, Nosek. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.

Pardubičtí hokejisté bodují posedmé v řadě, naopak prohráli třetí zápas po samostatných nájezdech ze čtyř posledních.

Lukáš Radil srovnal v přesilovce

Oba týmy začaly v dalším pátečním utkání pod Ještědem velice aktivně, ze všech příležitostí z prvních několika minut však vynikla jediná, a sice samostatný únik Nedvěda. Liberecký kapitán si otevřel mezeru mezi betony pardubického brankáře Růžičky, který ji ovšem včas po blafáku zkušeného vůdce Tygří smečky sklapl.

Na domácí straně ale začaly přibývat trestné minuty a z nich vyplývající přesilovky přinášely šance pouze pro pardubický celek. Poté, co jedna z pardubických přesilovek vypršela, se přímo z trestné lavice vyřítil Kudrna, jehož pas do brankoviště proměnil Tomáš Urban v první gól utkání – 1:0.

Zbytek první třetiny přinesl doslova nádherný hokej s velkým počtem akcí, konec první dvacetiminutovky byl však pro domácí celek poněkud hořký. Nutno ovšem vyzdvihnout krásu akce, která vedla k pardubickému prvnímu gólu v utkání. Benák stříleným pasem našel před brankovištěm Lukáše Radila, jehož úkolem bylo jen správně nastavit hokejku, což se mu povedlo – 1:1.

Pardubice se dostaly do dvou vedení

Jak už bývá zvykem, začátkem druhého dějství rychlé tempo opadlo, hra se začala kouskovat a týmy se více soustředily na defenzivu. I tento průběh se však zdál být ideální pro hostující tým, který využil chybě v levém rohu libereckého pásma, když Buchtele našel před brankovištěm Roberta Kousala, kterému se povedlo tečovat kotouč za Pince – 1:2.

Domácím šelmám se každopádně podařilo celkem rychle vyrovnat. Na brankovišti v devětadvacáté minutě operoval Jaroslav Kudrna, který nadvakrát překonal gólmana Růžičku – 2:2.

Kapitán domácích, Nedvěd měl krátce poté několik dalších šancí. Nejprve trefil tyčku, poté si málem Růžička srazil jeho pokus sám do branky.

Bohužel liberecký tlak z následujících přesilovek pět na tři domácí celek nevyužil. Po ostrém projektilu Trončinského, který nenašel nikoho k teči ani k dorážce, se Východočeši vrátili do jednobrankového vedení. V oslabení se do úniku dostal Somík, jemuž na druhé straně najížděl o pár vteřin později z voleje skórující útočník Jan Kolář – 2:3.

Pardubice sahaly po třech bodech, nemusely mít ani jeden

Ze zabezpečené defenzivy vycházeli hosté i ve třetím dějství, kdy dlouho nepouštěli Bílé Tygry blízko k Růžičkovi. Těžili z toho i ofenzivně, když se Koukal dostal hned do dvou vyložených šancí, ale pokaždé Pinc téměř zázračně zakročil. Na ledě se posléze přiostřilo, což pomohlo fanouškům k naladění nádherné atmosféry.

Při velice potřebné přesilovce po vyloučení Benáka přišel velice důležitý gól. Při přesilovkové kombinaci našel Bartovič na kruhu Petra Nedvěda, který propálil Růžičku a vyrovnal skóre na třech brankách – 3:3.

Dvě minuty před koncem se do obrovského závaru před brankou dostali Vantuch a Špaček a na Růžičku letělo hned několik ostrých střel, které však do klece neprošly.

Samostatné nájezdy rozsekl Petr Nedvěd

Prodloužení dlouho nepřineslo žádnou větší šanci až v jeho polovině se do brejku dostal Tomáš Urban, kterého zfauloval jeden z hostů. Sudí nařídil trestné střílení, které ovšem Urban neproměnil, jelikož ztratil kotouč při pokusu o kličku.

Hosté se pak dostali do několika šancí, ale liberecká obrana, v čele s Pincem a skvělým Trončinským, zachránila domácím naděje na bonusový bod.

V samostatných nájezdech stačil Libereckým jeden gól, aby bylo rozhodnuto. Ten zařídil svou tradiční dělovkou Petr Nedvěd, jenž jako správný kapitán dovedl svůj tým k vítězství – 4:3. Petr Koukal, Robert Kousal a Jan Buchtele za hosty neuspěli.

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): „Vlétli jsme do první třetiny aktivně a tato část se nám celkově podařila. Pak jsme trochu polevili, ale opět Marek Pinc skvěle zachytal. V závěru byl fenomenální Petr Nedvěd, který zápas rozhodl.“

Ladislav Lubina (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Viděli jsme parádní utkání, nasazení, rychlost a tvrdost. Takhle má vypadat hokej. Mrzí mě, že nevezeme tři body, ale měli jsme k nim dnes blízko. Kdybychom zvládli některé gólové příležitosti, tak jsme si z Liberce odvezli více než jeden bod.“