1. federální hokejová liga, ČF1, středa 3.3.1993, Zimní stadion Litvínov

Litvínov

3:2p
0:1, 1:1, 1:0 – 1:0
Branky: 42. a 67. Čaloun, 33. Šíp – 8. a 25. Jiroutek. Rozhodčí: Vrábel – Český, Kolísek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 3837. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
Litvínov: Orct – Šulc, Vopat, Weiss, Prachař, Molnár, Maškarinec – Hübl, Šíp, Pelletier - Čaloun, Kysela, Prorok – Kodada (21. Jeřábek), Alinč, Machulda.
Dynamo Pardubice: Biegl – Pavlas, Hrubeš, Kutílek, Jančařík, Filip, Vála – Pospíšil, Král, Robert Vršanský – Zadina, Jiroutek, Procházka – Weber, Slabý, Blažek.

Rozehraní hosté začali v Litvínově nebojácně a důsledným atakováním si vytvářeli časté gólové šance. Bezbrankové skóre vydrželo jen do 8. minutě, kdy špatná rozehrávka domácí obrany znamenala vedoucí gól hostujícího celku. Do druhé části hry nastoupila za Litvínov zahraniční posila – Jeřábek hrající v Německu – a chemici začali zvedat hlavu. Stačila ale opět nedůslednost domácí obrany a hosté prakticky z první vážné šance dali Jiroutkem druhý gól a s Litvínovem to nevypadalo dobře. Naštěstí pro něj Šíp o osm minut později překvapil výborného Biegla v brance a snížil na 1:2. Hra se stala více dramatickou a jen zbrklost domácích zabránila skóre srovnat.

To se Litvínovu podařilo na začátku závěrečné třetiny, kdy ve 42. minutě Čaloun skóre vyrovnal a i když na obou stranách bylo mnoho gólových šancí, do závěru normální hrací doby se již nic nezměnilo a muselo se prodlužovat.

V sedmé minutě prodloužení rozhodl litvínovský Čaloun o vítězství svého mužstva.