13.10.2006
PN

Junioři prohráli gólem osm sekund před koncem

Pouhých osm sekund dělilo juniory Moelleru Pardubice od zisku bodu v utkání se Spartou Praha. Sporným gólem rozhodli Pražané o svém vítězství, přestože ve třetí třetině čelili velkému náporu Východočechů.

Extraliga juniorů, 12. kolo, čtvrtek 12.10.2006, ČEZ Arena Pardubice

3:4
1:2, 0:1, 2:1
Branky a nahrávky: 00:13 Dobiáš Ugo (Bláha Tomáš), 49:43 Paučin Michael (Salava Jakub, Nykl Petr), 55:40 Salava Jakub (Nykl Petr) – 15:13 Ton Karel, 19:24 Rybecký Lukáš (Hertl Tomáš, Krätzer Jakub), 34:51 Morkes Petr (Regner Tomáš), 59:52 Hertl Tomáš (Krätzer Jakub). Rozhodčí: Jaroslav Kubeš – Petr Blumel, Jan Čížek. Vyloučení: 7:6 + Lesák 10 min nesp.chování (PCE), Bezouška 5 min naražení ze zadu (SPA). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 31:41. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4.
Dynamo Pardubice: Růžička – Šnejdr, Rejzek, Drtina, Lesák, D. Salava, Šindler, Poskočil – Jindřich, Bláha, Dobiáš – Stoklasa, Semorád, Škumát – Janecký, Kousal, Svoboda – Nykl, J. Salava, Paučin.
Sparta Praha:

Jiří Šejba (HC Moeller Pardubice): „Měli jsme velice dobrý vstup do utkání a už ve dvanácté sekundě jsme vstřelili úvodní gól. Pak ale bohužel přišlo naše sebeuspokojení a soupeř získal většinu ze hry a řekněme i zaslouženě vyrovnal. V závěru třetiny jsme navíc dostali poměrně nešťastný gól na 1:2. Ve druhé třetině byl obraz hry vyrovnaný, ale bohužel jsme nevyužili řadu šancí a navíc přesilovou hru pět na tři. Soupeř ještě k tomu přidal po naší chybné hře v obranném pásmu třetí gól a do závěrečné třetiny se šlo za stavu 1:3. udělali jsme změny v sestavě, protože se nám zranil Bláha a Janecký měl problémy s bruslí, přesto jsme stále hráli na čtyři útoky. Hra se výrazně zlepšila, vyrovnali jsme hru i skóre a měli řadu šancí na vstřelení čtvrtého gólu. Tu největší měl dvě minuty před koncem Dobiáš, který jel sám na branku, ale nedal. Třicet sekund před koncem byl ale vyloučen náš obránce Drtina, za vyhození kotouče a my jsme toto oslabení neubránili. Osm sekund před závěrečnou sirénou jsme dostali sporný gól a vyloženě tak ztratili bod.“