Extraliga ledního hokeje, 33. kolo, pátek 20.1.1995, ČEZ Arena Pardubice

České Budějovice

3:3p
1:1, 1:1, 1:1 – 0:0
Branky: 4. Pospíšil, 32. Kastner, 44. Lubina – 11. Vošta, 30. Rob, 49. Horák. Rozhodčí: Vokurka – Furmánek, Grochol. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 2819. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3.
Dynamo Pardubice: Biegl – Píša, Mečiar, Kostka, Říčař, Malinský, Jančařík – Zadina, Koudelka (35. Jantovský), Lubina – Sekera, Kastner, Pospíšil – Hejduk, Blažek, Procházka.
České Budějovice: R. Turek – Suchánek, Zábranský, Mainer, Kubíček, Ziba, Šedý – Rob, Horák, Božek – Bělohlav, Ťoupal, Pýcha – Györi, F. Turek, Vošta.

Do utkání vstoupili lépe domácí hokejisté, kteří byli v první části hry lepší, hosté kontrovali rychlými brejky, oba brankáři však byli oporami.

Ve druhé části hry hosté znatelně přidali a po učebnicové akci dvojice Horák – Rob šli do vedení. Domácím se však zanedlouho podařilo kontrovat, Kastner za pomoci hostující obrany dal vyrovnávací gól.

Do třetí části utkání vstoupili lépe domácí, Hlubinovu přihrávku srazil bruslí do vlastní sítě hostující obránce Suchánek. Neplánovaná přestávka způsobená výpadkem elektrického proudu prospěla hostím. Krátce po znovuzahájení hry po nezištné přihrávce Suchánka kapitán Horák vyrovnal.

V závěru normální části zápasu a počátku prodloužení hráli domácí přesilovku, výborný Turek však odolal a stav se již nezměnil.

Jan Levinský (HC Pardubice): „Zápas jsme měli dobře rozehrán, hrubou chybou v polovině poslední třetiny jsme dle mého názoru o zaslouženou výhru přišli. Stále nás pronásledují zranění, když k Šejbovi, Královi a Veberovi přibyl na maradku se zraněným kolenem Zajíc.“

Vladimír Caldr (HC České Budějovice): „Podle mých představ jsme odehráli jen druhou třetinu, stále trpíme na nedostatky v obranné hře.“