Staropramen extraliga ledního hokeje, 10. kolo, pátek 11.10.1996, Zimní stadion města Pardubic

Vsetín

1:2
1:0, 0:1, 0:1
Branky: 8. T. Martinec – 31. Dopita, 46. Hruška. Rozhodčí: Pasker – Charvát, Pešan. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 8300. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Dynamo Pardubice: Salfický – Pácal, Augusta, Malinský, Mudroch, Cypljakov, Píša – Lubina, Blažek, Jantovský – Hejduk, Martinec, Pospíšil – S. Procházka, Plášek, Kubiš. (41. Koudelka)
Vsetín: Pešat – Stavjaňa, Jakeš, Jaškin, Srdínko, Divíšek, Veber – Padělek, Vlach, Stantien – Kratěna, Dopita, Kapusta – Sršeň, Galkin, Hruška.

V sedmém vzájemném utkání o body v nejvyšší hokejové soutěži se pardubickému mužstvo nepodařilo porazit hokejisty Vsetína. Z utkání průměrné úrovně si hosté ze Vsetína opět odvezli dva ligové body. Pardubičtí, nedeprimovaní vysokou prohrou v Praze v minulém kole, hned od začátku byli obhájci titulu rovnocenným partnerem. Oba celky hrály velmi pozorně v obraně, hráči se nepouštěli do zbrklých útoků a tak se hrálo jen na jistotu.

Přesto si domácí vynutili mírnou převahu, ale k úspěchu jim pomohlo až vyloučení Galkina a Stantiena. Pardubické mužstvo dokázalo využít početní převahu 5:3 k vedoucímu gólu. Vsetínští hokejisté vyrovnali hru až v samotném závěru třetiny, ale domácí tým s výborně chytajícím Salfickým těsný náskok udržel. Ve 22. minutě byl zraněn vsetínský brankář Pešat, který dostal prudkou ránu přes masku do obličeje a musel odjet k ošetření.

Obhájce titulu pomohl náhradnímu brankáři Pešatovi v jeho debutu tím nejlepším možným způsobem. Hráči vysunuli obranu až do útočného pásma a podařilo se jim pardubické hokejisty zatlačit do defenzivy. Domácí se nemohli dostat k rychlým protiútokům a tato taktika Vsetína přinesla úspěch ve 31. minutě, kdy se Dopita postaral o vyrovnání. Domácí se pod tlakem soupeře dopouštěli řady nepřesností jak v obraně, tak v útoku, a Vsetínští měli výraznou převahu.

V závěrečné třetině pardubické mužstvo sice částečně hru vyrovnalo, častěji se dostávalo před Pešatovu branku, ale zkušenější tým z Valašska si nedal těsné, ale zasloužené vítězství vzít.

Miloš Říha (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Škoda, že nemohl nastoupit Čechmánek v brance Vsetína, hosté by tolik nezhustili obranu, my jsme se proti takto zahuštěné obraně jen těžko dostávali do střeleckých pozic. Vyhrál zkušenější soupeř.“

Zdislav Tabara (HC Petra Vsetín): „Přijeli jsme s taktikou, která vycházela ze zajištěné obrany, a to se nám vyplatilo. Na vítězství se ale moc nadřeme. Bylo to nadprůměrné utkání.“