Staropramen extraliga ledního hokeje, 50. kolo, pátek 12.3.1999, Zimní stadion města Pardubic

Rytíři Kladno

7:2
1:1, 2:1, 4:0
Branky a nahrávky: 20. Kudrna (Malinský, Mikeska), 27. S. Procházka (Blažek), 33. Mikeska (T. Martinec, Malinský), 47. Plášek (Koudelka), 52. Tvrdík (PLášek), 54. Kudrna (T. Martinec, Mikeska), 55. Blažek (Vak) – 6. Kupka, 30. Burger (Vorel, Kupka). Rozhodčí: Vokurka – Chytil, Vöröš. Vyloučení: 2:8. Bez využití. Diváci: 7427. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 7:2.
Dynamo Pardubice: Barta – Píša, Pácal, Malinský, Jančařík, Mudroch (23. Cypljakov), Čáslava (23. R. Pospíšil) – Vak, Plášek (21. Blažek), S. Procházka – Kudrna, T. Martinec, Mikeska – Rozsíval (21. Plášek), Tvrdík, Koudelka – Blažek – od 54. navíc Rozsíval, Horáček, Rolinek.
Rytíři Kladno: Horčička – Židlický, Mádl, Kročák, Černý, Jelínek, Dlouhý – Svoboda, Holšán, Eiselt – Tenkrát, Sivek, Kaňka – Vorel, Burger, Kupka – Pištej, Hypius.

Na osmé místo, poslední, které zaručuje účast v play off, se dostali pardubičtí hokejisté po výhře nad Kladnem. Vývoj zápasu dlouho tak jednoznačnému vítězství nenasvědčoval, ale domácí zvyšovali skóre hlavně v poslední třetině, již vyhráli 4:0. Kladenští hokejisté tak nevyhráli nad Pardubicemi ani v jednom ze čtyřech utkání, které s nimi letos sehráli.

Znovu po střechu zaplněný pardubický stadion pobízel domácí tým už od začátku k náporu, z gólu se ale radovali svěřenci trenéra Otakara Vejvody, neboť v oslabení skóroval Kupka. Domácí se proti pozorné kladenské obraně a skvělému Horčičkovi prosadili až ve 20. minutě. Od modré vypálil Malinský a puk dotlačil za brankovou čáru Kudrna.

Když ve 27. minutě vsítil S. Procházka druhý gól a domácí soupeře i nadále přehrávali, zdálo se, že zápas bude mít očekávaný průběh. Stačila však Cypljakovova chyba za vlastní brankou a Burger, jenž dnes podle přepokladů vůbec na led neměl nastoupit, vyrovnal. Za tři minuty však znovu posadil domácí do sedla Mikeska a další šance promarnili Kudrna, Mikeska a Stanislav Procházka.

To už první pětku vedl Blažek, který do utkání naskočil až po první třetině. Vytrvale povzbuzujícímu publiku okořenili Pardubičtí své galapředstavení ještě do konce zápasu dalšími čtyřmi brankami.

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Musím hráčům poděkovat za trpělivost, s jakou k zápasu přistoupili. Dlouho se nám nedařilo překonat pozornou obranu soupeře. Závěr zápasu nám však vyšel nad očekávání.“

Otakar Vejvoda (HC Velvana Kladno): „Přijeli jsem do Pardubic s cílem znesnadnit domácím postup do play off a 50 minut se nám celkem dařilo, závěr zápasu však naši mladí hráči nezvládli.“